Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biznesplan na hodowlę gęsi

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share IwonaMajczyna

IwonaMajczyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 11:21

hej kochani. Planuje ze znajomym otworzyć hodowle gęsi. Mamy kupioną działkę i postawiony jeden budynek ( a potrzebujemy 3 ). Do postawienia pozostałych pozyskaliśmy już sponsorów jednak potrzeba nam biznesplanu. Czy ktoś z Was może pisał taki biznesplan?  jeśli tak to byłabym wdzięczna za pomoc. Z góry dziękuję. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Biznesplan na hodowlę gęsi Dzisiaj, 06:15
  •  

#2 Share krzysztofagricultu

krzysztofagricultu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 07:25

Chcesz, żeby ktoś napisał za Ciebie biznesplan?

#3 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 05 październik 2014 - 15:18

panowie a jak to sie wychodzi na tych gesiach i czy mozna by bylo hodowac gesi na poddaszu bo mam wielkei poddasze na oborze ale obora na dole sa to garaze a u gory czy mozna by bylo tam hodowac gesi i na dol by schody zrobil i wybieg by mialy tylko jak duze pomieszczenie dla gesi musi byc oraz jak duzy wybieg

#4 Share krzysztofagricultu

krzysztofagricultu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 07 październik 2014 - 08:37

No można założyć, jak znalazłem na innej stronie, że na 1m2 może przypadać plus minus 7 dorosłych gęsi. Czy to opłacalne? Jeżeli na mięso to podobno ceny skupu są dość wysokie, ale czy to jest mięso popularne w Polsce?

#5 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 07 październik 2014 - 13:09

a budynek musi byc koniecznie ocieplany to duzy koszt jakby najtanszym kosztem chcial to zrobic ogrzewany budynek ? wogole przystosowanie budynku jakei koszty by byly i po ilu latach by t osie zwrociło mnie wiecej i ile rzutow w ciagu roku gesi sie robi ? i czy na poddaszu to ma sens bo slome na gore klasc pozniej obornik to recznie trzeba wywalac wszystek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Pieceofmind

Pieceofmind

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 07 październik 2014 - 13:49

Biznesplan na hodowlę gęsi 7 gęsi na 1 m kw.???
Chyba kur się liczy 5 szt. na takiej powiezchni a gęsi to może 2...

#7 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 07 październik 2014 - 14:43

teraz liczy sie kilogram na m2 w ostatnio jak czytałem to było chyba 18kg/m2 co ci daje nie całe 3 szt dorosłej gesi na m2

#8 Share krzysztofagricultu

krzysztofagricultu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 październik 2014 - 11:32

Oj przepraszam jakaś liczbówka (literówka) mi się wdała :D :D :D No cóż roboty z tym pewnie będziesz miał sporo. Musisz mieć taki metraż, żeby zmieścić dwa pomieszczenia tzn. "wychowalnie" i miejsce do dalszego odchowu lub tuczu gęsi. Gęsi są najbardziej wymagające podczas wychowywania. Potrzebują wtedy ciepła, światła, suchego podłoża, czystej wody pitnej i pełnowartościowej paszy oraz jakiegoś wybiegu. Jeżeli chodzi o wyposażenie to cóż, najważniejsze są poidła i karmidła. Osobiście ciężko mi to sobie wyobrazić na poddaszu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share przemo92

przemo92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 08 październik 2014 - 12:48

nie wiem jak pani chce napisać ten biznes plan skoro nieznana jest jeszcze cena żywca, piskląt ani nawet paszy na 2015 rok. W tym momencie licząc można się nieźle oszukać. Od kilku lat nawet nie wszystkie ZD podają cene na umowie, i okazuje się później, że cena odbiega od proponowanej (oczywiście słownej) na niekorzyść. Nie wiadomo  też, czy trafią się pani dobre i zdrowe pisklaki bo z tym to też loteria. Coraz częściej trafiają się z jakimś syfem gronkowcem, grzybica albo jeszcze czymś, co nie da się tak szybko i do końca wyleczyć. W żadnej wylęgarni nie powiedzą pani, że mają jakieś problemy. Potem się okazuje, że leczenie jest drogie, a mało skuteczne. Decydując się na hodowle gęsi za dużo się ryzykuje, bo koszty są ogromne, a zysk może okazać się minimalny o ile nie dołożymy. Już chyba lepiej spróbować wstawiać kaczki.