Zaloguj się, aby obserwować  
IwonaMajczyna

Biznesplan na hodowlę gęsi

Polecane posty

hej kochani. Planuje ze znajomym otworzyć hodowle gęsi. Mamy kupioną działkę i postawiony jeden budynek ( a potrzebujemy 3 ). Do postawienia pozostałych pozyskaliśmy już sponsorów jednak potrzeba nam biznesplanu. Czy ktoś z Was może pisał taki biznesplan?  jeśli tak to byłabym wdzięczna za pomoc. Z góry dziękuję. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak to sie wychodzi na tych gesiach i czy mozna by bylo hodowac gesi na poddaszu bo mam wielkei poddasze na oborze ale obora na dole sa to garaze a u gory czy mozna by bylo tam hodowac gesi i na dol by schody zrobil i wybieg by mialy tylko jak duze pomieszczenie dla gesi musi byc oraz jak duzy wybieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No można założyć, jak znalazłem na innej stronie, że na 1m2 może przypadać plus minus 7 dorosłych gęsi. Czy to opłacalne? Jeżeli na mięso to podobno ceny skupu są dość wysokie, ale czy to jest mięso popularne w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a budynek musi byc koniecznie ocieplany to duzy koszt jakby najtanszym kosztem chcial to zrobic ogrzewany budynek ? wogole przystosowanie budynku jakei koszty by byly i po ilu latach by t osie zwrociło mnie wiecej i ile rzutow w ciagu roku gesi sie robi ? i czy na poddaszu to ma sens bo slome na gore klasc pozniej obornik to recznie trzeba wywalac wszystek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

teraz liczy sie kilogram na m2 w ostatnio jak czytałem to było chyba 18kg/m2 co ci daje nie całe 3 szt dorosłej gesi na m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj przepraszam jakaś liczbówka (literówka) mi się wdała :D :D :D No cóż roboty z tym pewnie będziesz miał sporo. Musisz mieć taki metraż, żeby zmieścić dwa pomieszczenia tzn. "wychowalnie" i miejsce do dalszego odchowu lub tuczu gęsi. Gęsi są najbardziej wymagające podczas wychowywania. Potrzebują wtedy ciepła, światła, suchego podłoża, czystej wody pitnej i pełnowartościowej paszy oraz jakiegoś wybiegu. Jeżeli chodzi o wyposażenie to cóż, najważniejsze są poidła i karmidła. Osobiście ciężko mi to sobie wyobrazić na poddaszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

nie wiem jak pani chce napisać ten biznes plan skoro nieznana jest jeszcze cena żywca, piskląt ani nawet paszy na 2015 rok. W tym momencie licząc można się nieźle oszukać. Od kilku lat nawet nie wszystkie ZD podają cene na umowie, i okazuje się później, że cena odbiega od proponowanej (oczywiście słownej) na niekorzyść. Nie wiadomo  też, czy trafią się pani dobre i zdrowe pisklaki bo z tym to też loteria. Coraz częściej trafiają się z jakimś syfem gronkowcem, grzybica albo jeszcze czymś, co nie da się tak szybko i do końca wyleczyć. W żadnej wylęgarni nie powiedzą pani, że mają jakieś problemy. Potem się okazuje, że leczenie jest drogie, a mało skuteczne. Decydując się na hodowle gęsi za dużo się ryzykuje, bo koszty są ogromne, a zysk może okazać się minimalny o ile nie dołożymy. Już chyba lepiej spróbować wstawiać kaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez AtosPro
      Witam,
      Chce zacząć hodowle jagniąt, jestem rolnikiem (ogrodnikiem) sadze truskawki nie mam ani skrawka łąk i pastwisk mieszkam w małopolsce na bardzo gużystym terenie. 
      Porusze pare kwesti hodowla będzie sie opierała na zakupie i sprzedaż do skupu jagniąt (żywca). Hodowla będzie od kwietnia do października. Tylko hodowla na pastwisku. W okolicy jest dużo nie użytkowników. PROSZE BARDZO O WYROZUMIAŁOŚĆ PONIEWAŻ NIGDY NIE HODOWAŁEM OWIEC,KÓZ I JAGNIĄT.
      Myślałem że kupie jagniątka w wadze 18-20 kg i będę hodował na pastwisku z dodatkiem pasz treściwych, do wagi skupowej żywca tak z 31-36 kg . Myśle że zaczne od 10 sztuk. Ile się takie jagnię howa? Ile potrzebuje paszy treściwej jedno jagnię? To się opłaca ? Tylko proszę tak szczerze bo prawie wszystkim rolniką nie opłaca.

    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się ile mleka dają krowy ras zachowawczych w ciągu laktacji? Chciałbym mieć w stadzie 5 krów aby otrzymać dopłatę. 
    • Gość BaszaPasza11
      Przez Gość BaszaPasza11
      Witam. Interesuje się założeniem hodowli owiec kameruńskich. Na początek myślę nad 4 samicami i 1 samcem. Chciałbym się dowiedzieć jak do tego podejść. Co mogę im dawać oprócz trawy lub siana? A jeśli chodzi o siano to ile snopków z polskiej prasy Sipmy z224 potrzeba na wykarmienie tych 5 sztuk przez rok? Na pewno chciałbym zacząć je rozmnażać więc też proszę o porady. Pastwisko mam gotowe, oraz stajenke mam w planie postawić.
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj