Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 781 Skrzynia

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jestemkimjestem

jestemkimjestem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 15:46

Renault 781 Skrzynia

Witam zakupiłem renie 781(rok77) i mam kilka obaw co do skrzyni, a mianowicie do rewersu który czasem  trzeba bardzo mocno dopchnąć bo charczy jeżeli nie jest bardzo mocno przesunięty. Co może być powodem takiego charczenia, czy tylko zużytych końcówek rewersu

2 moim problemem który chce poruszyć to jazda na luzie. Chodzi mi o to że mam wyłączony bieg i posługuje się rewersem. Rewers ustawiony do przodu a on mi sie toczy naprzód(jeżeli dodam gazu odrobine szybciej) jeżeli natomiast wrzuce rewers na wsteczny to toczy mi się analogicznie w tył. Co może być tego powodem, jakie koszty naprawy itp.

3 problemem jest gdy jade na zającu to skrzynia odrobine bardziej hałasuje(rozumiem że ma większe obciążenia więc bez głupich postów)

4 Problemem jest to że WOM chodzi mi cały czas nie moge go wyłączyć od spodu, z lewej strony bliżej przedniego okna mam wajhe po którym owy wałek ustaje ale wtedy piszczy coś w skrzyni.

No i Chciałbym zapytać właśnie o awaryjność skrzyń, niektórzy je zachwalają inni natomiast uważają że nie są zbyt trwałem(prawdopodobnie tak jak w moim przypadku) 

Edytowany przez jestemkimjestem, 12 wrzesień 2014 - 16:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 781 Skrzynia Dzisiaj, 00:05
  •  

#2 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 16:54

Renault 781 Skrzynia

co do 4. problemu to sąsiad ma Reno 1181.4 i też końcówka cały czas mu sie obraca, ale mówił że jak podepnie maszyne to wałek już nie chodzi i twierdzi że ten typ tak ma.

#3 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 19:20

Renault 781 Skrzynia

Ciągnik już leciwy to i skrzynia nie młoda. Nawet najtrwalsza po tylu latach pracy będzie dawać oznaki zmęczenia.

Nie do końca złączony rewers charczy ale ciągnik stoi czy jednak jedzie?

Toczenie się ciągnika na luzie jest cały czas na zimnym i ciepłym oleju skrzyni?

Może któraś tuleja przesuwna synchronizatora napiera na synchronizator.

Jadąc na zającu skrzynia ma także większe obroty.

Wałek kreci się cały czas i ma siłę? Sprawdzałeś jakimś dragiem przystawionym do wałka czy się zatrzymuje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 11:42

Renault 781 Skrzynia

walek na pusto bedzie sie krecil nawet na luzie bo dziala sila odsrodkowa, po prostu jeden walekk wchodzi w drogi, ktory caly czas sie kreci

Polska B

#5 Share V12

V12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:motocykle motoryzacja sprzęt audio

Napisany 16 wrzesień 2014 - 11:05

Renault 781 Skrzynia

Zgrzytanie to wina już wytartego synchronizatora rewersu. lepiej unikać sytacji kiedy zgrzyta bo jak obetną sie zęby które sie zazebiaja to zaboli po kieszeni. A są naprawde dośc wąskie i delikante

Tym że ciagnie na luzie bym się sie przejmował

U mnie wałek tez się kreci caly czas ale reką moge go zatrzymać

Jak dla mnie te skrzynie są srednio trwałe podobno robione we wspólpracy z MF... wiec

Edytowany przez V12, 16 wrzesień 2014 - 11:06.

Motocykliści to jedna rodzina :)
Honda CBR 900RR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jestemkimjestem

jestemkimjestem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 07:11

Renault 781 Skrzynia

Gdy ciągnik  dogrzałem(olej) to już się nie toczył, tak jak mówisz przestałem się obawiać.

Największy problem leży w tym rewersie, po wszelkich pracach trzeba będzie rozkręcić skrzynie i sprawdzić co w niej leży.

Ma ktoś może jakieś instrukcje napraw(szukałem lecz trudno znaleźć) , bez sobie też poradzę ale jak będą to nie zaszkodzi.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi