Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno Bizona Z056 na 11 ha?

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share eurasty

eurasty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 20:27

kupno Bizona Z056 na 11 ha? Witam mam zamiar kupić bizona Z056 na 11 ha ze stołem do rzepaku i z sieczkarnia cena do 25 tys. Czy to dobry wybór po ilu latch mi się zwróci??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno Bizona Z056 na 11 ha? Dzisiaj, 23:58
  •  

#2 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 20:48

kupno Bizona Z056 na 11 ha? to liczyc nie potrafisz?
dużo zależy od tego, czy w okolicy masz sporo kombajnów.
jesli tak, to i bedzie spora konkurencja cenowa i nie bedzie trzeba czekać długo na przyjazd, wiec w tym wypadku wg mnie absolutnie sie nie opłąca. Zapłacisz 3-3,5 tysiaca i masz po zniwach. Nie interesuja cie zadne awarie, konserwacje itp.
KUpisz bizona za 25 i co? jeszcze ze 2-3 tysie trzeba bedzie dołożyc pewnie na jakies drobiazgi, pasy itp.
dodaj do tego paliwo, ewentualne awarie (które chciał nie chciał, w kombajnie ~30 letnim zdarzac sie muszą) i dojdziesz do tego, ze zakup ci sie nie zwróci nawet przez 15 lat.

Jesli natomaist kombajnów jest mało, i wiesz, ze oprócz tego, ze skosisz swoje, to jeszcze pojedziesz przynajmniej ze 2-3 dni na usługi, to nie ma co sie zastanawiac, bo maszyna zwróci sie s kilka lat, a potem juz zacznie zarabiac.

#3 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 05 październik 2014 - 19:49

nunu85 Gadasz od rzeczy. 3,5tys za wynajem na 11 ha? Jak liczysz nowe new hollandy to na pewno nigdy bizonem-lub pochodnym. Jedzie kiedy chce poza tym jak kupi dobrego- mądrze będzie szukał i będzie maszyne szanował to na 11 ha będzie miał nom stop awarie? Ledwo odpali i zaraz bedzie chował na zime

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 05 październik 2014 - 23:39

czy ty kolego potrafisz czytać ze zrozumieniem?

czego tam nie rozumiesz iż sądzisz, ze pisze głupoty?

napisałem wyraźnie, ze jak ma duzo kombajnów w okolicy, to chetni do wykonywania usług konkurują miedzy sobą cenowo i znaleźc kogos, kto skosi pole po 300 za hektar to nie jest żaden wyczyn.

Sam bym chetnie pojechał za taka stawke.

Jeśli natomiast kombajnów nie ma i trzeba sie prosic, czekac, sporo płacic, to mozna kupić swój i jeszcze dorobić na usługach.

Co tu jest niejasnego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 06 październik 2014 - 04:43

kupno Bizona Z056 na 11 ha? śmiało kupuj,jesli jesteś troche mechanikowaty i musisz wziasc kogoś kto ma kombajn długo i napewno nie bedziesz zalowac.pidstawa taka.bizon jak każdy sprzęt trzeba szanować zeby chodził bezawaryjnie,a nie jak wsiadziesz i urwiesz oske to wtedy powoli sie nauczysz:) moja rada taka jak powyzej kolega napisal,jak uda sie jeszcze na zarobek kupuj śmiało
sorki za błędy z tele pisze:p do zakupy musisz wziasc kogoś kto ma konbajn długo lub kogoś kto najlepiej remontowal cale bizony

Ps:jak jesteś z mazowieckiego z chęcią doradze,rozbieralem,,składałem od zera z dwóch,praktyki w polu 5 lat.