Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus 820 wałek wom

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mrursus7

mrursus7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 14:53

Belarus 820 wałek wom Witajcie. Potrzebuje na wczoraj pomocy od was. A więc problem zaczął sie w sieczkarni. Podpjelismy ( jednorzędową ) i pojechalismy ciąć. Raz w koło i nagle zapchałą sie i potem z 20 razy tak samo. Przejrzałem całe forum i wymieniliśmy taśmy na wałku wom. Dziś pojechalismy w pole ujechaliśmy 20 m i znowu to samo. Widać , że sieczkarnia nie ma wystarczających obrotów jak np rok temu podczas cięcia. Regulowałem ją kilka razy lecz to nic nie dalo. Wieksza kukurydza i już zapchana. Prosze o pomoc może jest tu jakiś spec który wie o co kaman :) pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus 820 wałek wom Dzisiaj, 00:01
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 16:14

Belarus 820 wałek wom A sieczkarnia potrzebuje 540 czy 1000obr/min?

#3 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 11 wrzesień 2014 - 16:34

Belarus 820 wałek wom Tak jak kolega wyżej. Może ona potrzebuje obroty WOM 1000.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#4 Share mrursus7

mrursus7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 17:31

Belarus 820 wałek wom Sieczkarnia potrzebuje 540. Cielismy rok temu i bylo dobrze. Dodam rowniez , ze miesiac temu popsulo sie sprzeglo , podciagnelem je i dziala . Czy to moze byc cos wspolnego ? Poprostu sieczkarnia nie ma sily wyrzutu i sie zapycha.. tak jakby stracil moc na walku wom

#5 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 19:16

Belarus 820 wałek wom A jakie kolego założyłeś taśmy kostka czy parciane? I są różnej szerokości czy jednakowe? Sprężyna jest dobra od docisku? Ja raz żeby skończyć bez regulacji to dźwignie dociskałem z całej siły i pomogło żeby skończyć:) Sprzęgło jest tylko od jazdy. I czy ten bęben co taśma się zaciska nie był za bardzo śliski, potrafi się to bardzo zrobić śliskie.

#6 Share mrursus7

mrursus7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 19:41

Belarus 820 wałek wom Kostka. Sa jednakowe. Hmmn ciezko.okreslic czy ten beben jest slizgi a to.musi byc szorstki czy jaki ? Na pusto ma spore obroty ale potem gdy dostaje kukurydze to poprostu slabnie... wymienilem te tasmy a tu nadal. Regulacje robilem juz kilka razy...

#7 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 18:49

Belarus 820 wałek wom

Te z ciągnącą szersza a hamującą wąską są dużo lepsze. Czasami się zrobi jak lusterko. Ja to lekko biorę papierkiem ściernym albo tokarką to na początku jak jest duża maszyna to silnik potrafi zgasnąć. Może hamulec Ci trzyma za bardzo. Opisz jak to regulujesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Piotras84

Piotras84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Technika, motoryzacja, armia, kobiety

Napisany 18 wrzesień 2014 - 00:19

Belarus 820 wałek wom

Moim zdaniem, jeżeli wymieniałeś taśmy to poprostu są za słabo naciągnięte od góry pod tą małą pokrywką, jest jescze opcja, że na wałku, na którym są taśmy żle ustawiłeś. Patrząc z tyłu o ile dobrze pamiętam nacięcie powinno być chyba z prawej strony.

#9 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 18:49

Belarus 820 wałek wom

Jakie nacięcie ?

#10 Share Piotras84

Piotras84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Technika, motoryzacja, armia, kobiety

Napisany 20 wrzesień 2014 - 00:37

Belarus 820 wałek wom

Jakie nacięcie ?

na wałku z mimosrodem z jednej strony jest ścięcie, które powinno być pionowo z prawej strony

Edytowany przez Piotras84, 20 wrzesień 2014 - 00:40.

#11 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 12:32

Belarus 820 wałek wom Wom w mtz jest słaby z natury. Ja w ubiegłym roku kupiłem zarówno taśmy, jak i bębny, przy czym przeszedlem na sserszą taśmę startującą. W tym roku znowu pojawił się ten sam problem ze ślizgającym się womem. Po rozbiórce okazało się, że stalowy bęben ma rysy, nierówności. Tym razem przetoczyłem go lekko i zamontowałem nową taśmę, problem zniknął.Wychodzi na to, że co roku taki remont muszę robić i tyle. Maksymalne obciążenie dla wom w mtz to około 60km, jak się pracuje maszynami o takich potrzebach, to zużycie wom będzie szybkie. Druga sprawa to oczywiście właściwa regulacja napięcia taśm i sprężyny.
Pozdrawiam.

#12 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 listopad 2014 - 11:47

Belarus 820 wałek wom

Cześć :D nie zakładam nowego tematu piszę tutaj...

u mnie w mtz 82 regulowałem naciąg taśm bo wałek nie kręcił i teraz wszytko ładnie mi grało, aż po tygodniu wożenia przy beczce (miałem obroty normalnie 540) załączam a tu nie kręci wałek ???? o co tu chodzi??

dźwignia normalnie chodzi a wałek nie, to pod ciągnikiem pod skrzynią ruszełyme kluczem 17 po uprzednim po puszeczniu kluczem 14 tej blaszki i zmieniłem obroty na 1000  działało to woziłem dalej, i później jak chciałem zmienić na 540 to cały czas zapie*dala mi na 1000 obr/min jak dokładnie działa te przełanczanie??? robić to na zgaszonym ciągniku czy jak? Bo czytałem z pronarowskich instrukcji że tam się własnie min za pomocą tego przeprowadza regulację ?? i czy mtz 82 ma jakieś obroty wałka przez skrzynie??

z góry dzięki za pomoc kiedyś może ogarnę tego mtz :D 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share zetor52

zetor52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 19:15

Belarus 820 wałek wom

ja jak przełanczam obroty to luzuje kluczem 14 i uruchamiam silnik i potem kluczem 17 jedno ręko przekręcam a drugą gasze silnik i wtedy przełancza się bez zgrzytu.

Dodaj odpowiedź