Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 11741 opinie

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 21:43

Zetor 11741 opinie dobra, wiec do czego?
przyznam szczerze, ze nei wiem, wic pytam:
czy ten 117 ma inne mosty, skrzynie, podnosnik niz 114?

bo jesli nie, to nie mam pojecia co by w tym traktorze miało odstraszac?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 11741 opinie Dzisiaj, 21:50
  •  

#22 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 21:48

Zetor 11741 opinie wlasnie te same a forterra byla projektowana na 4 cylindry i jak wlozyli 6 i duzy moment do zaczelo sie walic jak robilo pod pelnym obciazeniem.te trkaktory sa najmniej cenione z forter nawet gorzej duzo niz 8641

#23 Share agroleon

agroleon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 21:55

Zetor 11741 opinie tak bo sprzedają sie tylko jd i df oraz mf które są z Francji lub Niemczech gdzie pracowały na dużych obszarach i są wyjechane do bólu kup taki i miej kasę na naprawę jak go przyprowadzisz jeździłem po handlarzach dużo i już wole dać drożej rolnikowi niż taniej handlarzowi byłem w Damasławku i nie tylko i każdy handlarz nie pozwoli na testy jaką kolwiek próbę
bo handlarz przyprowadzi traktor z zagranicy za grosze a sprzedaje do remontu za niezłą kasę taka prawda a jak coś to jest ideał u handlarza a jak mówiłem że jak coś będzie nie tak to taki traktor przyprowadzę i chce pieniądze z powrotem więc mi nikt niech nie mówi że z zachodu to ideał bo tak nie jest swojego zetora muszę w pewnych aspektach poprawić ale wiem co było robione i na wszystko jest dokumentacja. a tak apropo to pługa nie dostałem gratis sprzedający już ma mc 200 i szukał pługa pod mc 200 więc dlatego mi sprzedał z pługiem. ja jestem z wlkp i zjeździłem za traktorami prawie całą Polskę byłem w Zakopanem w Lublinie i Damasławek Szczecin długo szukałem traktora i trafił się ten zetor. A czy będę żałował to się okaże w ursusa już tyle włożyłem więc mam dość kolejnych napraw jak nie skrzynia to rozrusznik co pół roku a to silnik pompa ile można i poza tym ile bym w niego nie włożył to to zawsze będzie stary Ursus. Tak apropo to mój dobry kolega ze szkoły ma takiego zetora i jest bardzo zadowolony z niego więc i jego opinia się do wyboru przyczyniła. Ze stódiów kolega ma same zetory i już mi mówił że nie pożałuję. Alę jeśli kolega forumowicz szmergiel handluje traktorami to chodzi o to by sprzedać co się ma prawda nie patrząc jaki sprzęt jest. Nie chce nikogo potępiać i się wykłócać. a i na jakich ogłoszeniach stoją bo jak szukałem to żadnego takiego nie widziałem ?

#24 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 21:56

Zetor 11741 opinie moment jst w obu taki sam- 480nm, wiec to nie to.

Niemniej 117 jest o 10KM silniejszy od 114, wiec, być moze rzeczywiscie przy pełnym obciążeniu podzespoły sie nadwyrężają i w koncu przedwczesnie zuzywaja

ale mimo wszystko aż nie chce mi sie wierzyc, zeby 10KM robiło aż taką róznice.

Edytowany przez nunu85, 11 wrzesień 2014 - 22:31.

#25 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 22:01

Zetor 11741 opinie handluje praktycznie tylko zetorami wiec nie mow mi o jd czy mf. z zachodu 11741 co ma 4 tys mth mozna spokojnie kupic za 65-70 tys tylko po co ?zeby stal rok? nunu85 17 jest mocniejsza o 25 km

#26 Share agroleon

agroleon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 22:08

Zetor 11741 opinie jakoś nie widziałem żadnej 11741 za takie pieniądze co podajesz przejrzyj allegro lub tablice tabor co chcesz nie ma za taką cenę co podajesz a dlaczego ma stać rok?

#27 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 22:09

Zetor 11741 opinie wg katalogu 117 ma 120KM, a 114 ma 110KM (wg DIN), myle sie?

Wg ISO (121 i 131), iec róznica też 10KM

#28 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 22:12

Zetor 11741 opinie teraz sprzedaje tam ktos kto ma cene z kosmosu i niech sobie ma.zadzwon teraz i za pol roku to zobaczych ile utargujesz.powiedz mi dlaczego 11441 jest ok 20tys drozsza i sie sprzedaje,12441 ok 30-40tys drozsz sie sprzedaje a 11741nikt za cholere nie chce kupic?

#29 Share agroleon

agroleon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 22:27

Zetor 11741 opinie wiesz tak mówią samo o ursusie 1934 a mój kumpel ma taka właśnie 19 i sobie chwali widzę forterre 12441 za 120tyś i 11741 za 118tyś a czy nie zauważyłeś w ogóle że jakiej kolwiek marki traktory w mocy od 80 do 115 KM są droższe w cenie niż mocniejsze ? a dlaczego bo to traktory do wszystkiego nawet do lżejszych prac polowych lub pracy przy budynkach gospodarczych a mocniejsze sprzęty to tylko raczej w pole do ciężkich prac polowych bo traktora 120 KM nie zapniesz do pługa 3 skibowego dlatego że w takim traktorze chcesz w pełni wykorzystać jego moc. A natomiast traktora o mocy 100 KM nie dasz mu 4 obrotowej o szerokości roboczej 2m i więcej bo nie da rady. Taniej mógłbym kupić traktor o mocy powyżej 150KM ale taki mi nie jest potrzebny bo nie wykorzystam w pełni jego moc a jak miałem kupić w tej samej mocy 4 cylindry a 6 to wole 6

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 22:38

Zetor 11741 opinie To dlaczego nie kupiles tej 17 za 118tys? tylko za 75 bo 15 licze ze wart jest plug? 12441 za 120 ktos sprzeda a ten z 17 to sobie postoi z 2 lata to zrozumie badz nie ze wart max 85 jest.mnie to lata kolo piora czy 11 czy 17 widze tylko czego ludzie nie chca i jest tanie.w ciagu 10 min znalazlem 2 17 po 16-17 tys euro i to ladne 11 ani 12 nie kupisz Chyba ze jakis szrot za ta kase

#31 Share agroleon

agroleon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 22:47

Zetor 11741 opinie po pierwsze to za pług zapłaciłem 10 tyś reszta to traktor poza tym jak bym miał ponad 100 tyś to może i bym coś innego kupił ale kasę ma się jaką się ma. nasz premier jednym podpisem jakąś zj**aną ustaw o rytualnym uboju okradł mnie ze 100 tyś rocznie praca na roli nie jest łatwa taki warsztat po niebem jaka pogoda takie i zbiory i płaca z moją prace jest jaka jest ale nie chce narzekać po prostu muszę twardo robić to co lubię i może zwiększyć hodowlę jeśli to konieczne żeby wyjść jakoś coś zarobić to już moja sprawa i w tym moja głowa żeby się dobrze rządzić a nie zastawiać dobytku życia moich rodziców i mojego po to aby poszpanować ciągnikiem za nie wiadomo ile.

#32 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 22:50

Zetor 11741 opinie @szmergiel, nie psuj już koledze leonowi humoru.
BYć moze, i tego mu życze, że bedzie miał na tyle szczescia, iz ten jego traktor jeszcze sporo popracuje bezawaryjnie.

Mam nadzieje ze zda nam rzetelna relacje po orkach i siewach jak ocenia maszyne i czy nie załuje zakupu.

#33 Share agroleon

agroleon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 23:06

Zetor 11741 opinie nikt mi humoru nie psuje . A co do relacji z pracy sprzętu to na pewno obfitą i zgodną z prawdą dam oraz podzielę się opinią na temat pługa i traktora na pług się zdecydowałem bo szukałem coś uni grudziąc z tego względu że mam unie tur 4+1 z dokręconą 5 odkładnią i pług orze świetnie.poza tym trzeba umieć się targować. Ja zaproponowałem cenę sprzedający podał swoją i doszliśmy do ceny satysfakcjonującej obie strony targowaliśmy się ok 3 godzin z uśmiechami na twarzy.

#34 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 12 wrzesień 2014 - 16:45

Zetor 11741 opinie

ja mam 11741 od ponad roku i nie narzekam może nie jest to fendt ale  fendt też się psuje

jak zadbana o nie pożałujesz 

Valtra-Power Partner

#35 Share agroleon

agroleon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 17:42

Zetor 11741 opinie

jest zadbana silnik pracuje idealnie skrzynia nie jest zmęczona więc myślę że będzie dobrze służyła forterra

#36 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 18:15

Zetor 11741 opinie

a co tak sie tego zetorka czepiacie jak jest zadbany to jeszcze bedzie smigal a jak beda problemy to se chlopina wymieni na fendt 512c i wszyscy beda zadowoleni czlowiek uczy sie cale zycie na bledach tak to wszystko dziala pozd

#37 Share agroleon

agroleon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 listopad 2014 - 19:39

Zetor 11741 opinie

witam Panowie ktoś wcześniej pisał abym mógł się podzielić wrażeniami z pracy Zertorem. Pracuje się tym ciągnikiem o niebo lepiej niż poczciwym Ursusem który ma już swoje lata wypracowane u mnie. Ciszej spokojniej w kabinie oraz przyjemniej. A co do sfery mechanicznej maszyny to nie mam co narzekać bez awarii żadnej talerzowanie i orka . Jestem bardzo zadowolony z tego traktora i mogę go śmiało polecić. Spalanie w talerzówce Mandam gal 3m wyszło średnio 10l/ha a w orce pług unia ibis xxl4+ wyniosło około 13-15l/ha wszystko zależy jaka ziemia i jakie obroty silnika staram się pracować na obrotach w granicy do 1700. Czuć że traktor ma moc oraz że ma zapas mocy podczas wykonywania prac. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share agroleon

agroleon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 22 luty 2016 - 18:04

Zetor 11741 opinie

witam panowie już 2 lata mija jak pracuję zetorkiem bez żadnej usterki sprzęt sprawuje się świetnie wymienione oleje na czas i śmiga bez zarzutów dokupiony balast na przód oraz przedni tuz traktor mogę każdemu polecić orka zasiewy talerzowanie oraz gruberowanie tym traktorkiem to inny świat pola ubywa i nie mam już przestojów w pracy jak to bywało z ursusem