Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6300 rozebrany a przyczyny brak..

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawel8513

pawel8513

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 12:32

John Deere 6300 rozebrany a przyczyny brak.. Witam, moj problem w jasku polega na tym że od jakiegoś czasu paliła sie kontrolka niskiego cisnienia w skrzyni PQ jezdziłem z tym i zbutnio sie tym nie przejmowałem, któregoś dnia zielony zaczął rozłączac rewers (skrzynie) wrzuciłem bieg a traktor w miejscu. rozebrałem traktor (kabina na bok, koła na bok :) i rozkrecanie) wykręciłem 2 pierwsze skrzynie, hydrauliczną i mechaniczną, wczesniej było pełno opiłków w filtrach hydrauliki , dzis jeszcze wyjąłem pompe hydrauliki i nie za bardzo wiem gdzie dalej szukac przyczyny produkujących się opiłków , może jakieś sugestie, co rozbierac dalej, poniżej zamieszczam kilka zdjec dla rozjasnienia tematu
Dodam jeszcze ze pompa hydrauliczna ciężko sie obraca czy to aby normalne?
bo polskie pompy sie lekko ruch można wykonacręką a tej uzycie rąk nic nie daje.. bardzo cieżko kręci.

Załączone miniaturki

• CAM00916.jpg
  • CAM00917.jpg
  • CAM00919.jpg
  • CAM00921.jpg
  • CAM00929.jpg
  • CAM00931.jpg
  • CAM00933.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6300 rozebrany a przyczyny brak.. Dzisiaj, 16:08
  •  

#2 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 10 wrzesień 2014 - 12:37

John Deere 6300 rozebrany a przyczyny brak.. Zalej pompe olejem zaślep wylot oleju z pompy i spróbuj zakrecic walem pompy. Jak ci sie to uda to pompa na złom. I to ona byla pewnie przyczyną

#3 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 12:57

John Deere 6300 rozebrany a przyczyny brak.. I wówczas rozbierz pompę i będziesz widział, czy środek obrobiony....

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 18:27

John Deere 6300 rozebrany a przyczyny brak.. Skoro wszędzie są opiłki w pompie na 100 % też. To ona rozprowadzała je skutecznie po całej skrzyni. Kontrolka ciśnienia oleju prosiła cię o litość. Ale ty byleś nie ubłagany. Proponuję więc zacząć od tarcz hamulcowych. Często gęsto to właśnie one po zjechaniu okładzin produkują opiłki. Nie chcę cię straszyć ale wypadało by zajrzeć do tarcz rewersu oraz półbiegów. Narobiłeś se biedy za grube tysiące zł.

#5 Share pawel8513

pawel8513

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 09:30

John Deere 6300 rozebrany a przyczyny brak.. dzięki za wszelkie odp ale pompa jest tłoczkowa, wiec powinna sie cieżko krecic :)
hubertuss
Dzięki za odp ale w pompie nie ma opiłków ponieważ pompa pobiera czysty olej z filtra wiec nie ma mozliwosci zeby w pompie były opiłki. chodzi mi oczywiscie o pompe na skrzyni główną hydrauliczną
Ale mam pytanie jak dostac sie do tarcz hamulcy od tyłu czy trzeba rozbierac zwolnice ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 11:52

John Deere 6300 rozebrany a przyczyny brak.. Skoro świeciła się kontrolka ciśnienia nie było. Przyczyny są dwie. Nieszczelność w instalacji np uszczelnienie któregoś ze sprzęgieł. Rewers, półbiegi, napęd. Albo skończyła się pompa. Co do hamulców trzeba zdejmować zwolnice z półosiami. Może da się te tarcze inaczej sprawdzić ale tu ci nie powiem mechanikiem nie jestem.

#7 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 12:14

John Deere 6300 rozebrany a przyczyny brak.. Są punkty kontrolne cisnienia oleju i od tego trzeba bylo zacząć . Zapłacił bys kilka stówek ale wiedział bys gdzie szukac problemu. Co do opiłków to jesli pół biegi wcześniej dobrze działały to raczej poszły tarcze hamulcowe.

#8 Share szpadel2012

szpadel2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 19:10

Jeżeli możecie to moglibyście podpowiedzieć która serwisówką sprawdza się ciśnienie oleju w skrzyni biegów JD 6610 (bo są dwie). 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share pawel8513

pawel8513

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 20:56

Witam, długo mnie tu nie było ale jednak opiłki pochodziły z tarcz hamulcowych. W serwisie powiedziano abym wymienił pompę ładowania (mikropompkę) bo to ona daje zbyt niskie cisnienie dlatego swieci sie kontrolka cisnienia w skrzyni, a ponadto nie podawała dostatecznej ilosci oleju do pompy hydraulicznej głównej. kupiłem i założyłem nową pompe ładowania a cisnienia w skrzyni nadal nie ma.. a zgrzyt nie ustąpił
Założyłem nowe tarcze hamulcowe bo to one produkowały opiłki wiec to juz mam z głowy 
dodam że w rewersie i półbiegach nie ma żadnych tarczek są tylko zębatki na wałku w stanie idealnym.
W tej skrzyni tarczki występuja jedynie w wałku WOM, napędzie przednim i mechanizmie różnicowym i są w stanie idealnym jak reszta elementów w skrzyni.. 
Moje pytannie to, jakie ma zadanie pompa zębata którą znajduje sie w skrzyni której osadzone jest sprzegło  (zdj nr. 2) czy ona tylko tłoczy olej do sprzegłą czy też jeszcze do rury ssawnej od mirkopompki (ładowania) ?? 
i oczywiscie czemu zgrzyt nie ustąpił ??