Skocz do zawartości

Zdjęcie

bydło salers

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jedrek75

jedrek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 20:46

bydło salers mam pytanie do hodowców salersów jak oceniacię tę rasę chodzi mi głównie o jej agresywność wyczytałem że tę rasę użydkują we francji również ma mleko czyli wnioskuję że to spokojne bydło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
bydło salers Dzisiaj, 06:52
  •  

#2 Share MarcinCzerniecki

MarcinCzerniecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 21:54

bydło salers http://www.agrofoto..../#commentsStart

Ursus C-360 3P

#3 Share jedrek75

jedrek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 15:59

bydło salers

widzę ze za dużego odzewu nie ma a może ktoś poleci mi inną rasę [chodzi oto żeby było to bydło spokojne i wmiare bez problemowe ]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 13:26

bydło salers

Kolego dużo zależy od skali produkcji, im wieksze stado tym mniejszy kontakt z poszczegónymi osobnikami a to z kolei nie sprzyja oswojeniu się stada i nabieraniu ufności do właściciela. Wiadomo że rasy różnią się między sobą temperamentem i opiekuńczością wobec potomstwa i tak np. limousine czy salers będą należały do tych bardziej opiekuńczych, które mogą Cię przegonić po pastwisku a hereford czy angus już jest znacznie spokojniejszy i ufniejszy wobec człowieka. Ale to nie znaczy że mając stado 20 krów LM nie bedziesz mógł do nich podejść, bo to zależy od tego ile im czasu dziennie poświęcisz, czy bedziesz je dokarmioać osbiście, generalnie chodzi o kontakt im go więcej tym szybciej zyskasz ufność stada. Z drugiej strony jeśli Ty bedziesz zachowywał się agresywnie wobec nich to stado odwdzięczy się tym samym.

#5 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 04 grudzień 2014 - 16:48

bydło salers

generalnie przy angusach zawsze podkreśla się że to wyjątkowo spokojne bydło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Salers15

Salers15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne i ras prymitywnych, muzyka klubowa, maluję też pastelami... :)

Napisany 06 styczeń 2015 - 22:21

bydło salers hoduje Salersy już parę lat i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że ich "agresywne zachowanie" to czyste bujdy i nic więcej... bez powodu żadna cię nie zaatakuje i nie pogoni, przy wycieleniach sprawa jest trochę inna i trzeba uważać bo są strasznie opiekuńcze i do cielaka większość mamek nie dopuści nawet właściciela choć są i takie,sam mam taką,że ciele leży obok a ja mogę do niej podejść i spokojnie na łące ręcznie wydoić... ale wszystko tak naprawdę zależy od tego czy poświęcasz im trochę czasu czy nie, na początku do złapania dorosłej sztuki potrzeba było minimum 2 osób i ok 30 min, teraz sam w 10 min sam spokojnie 4 sztuki mogę uwiązać, wszystko zależy od zaufania, praktycznie sam wszystko przy nich robię i problemów nie mam już żadnych.... :)