kacpex8

sprzedaż słomy

Polecane posty

kacpex8    0

Hej słyszałem ze istnieją firmy które same prasują słomę i kupiją ją od własciciela czy to prawda ?

i czy istnieje gdzieś taka firma w Świętokrzyskim ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Rolnicy też tak kupują słomę , prosto z pokosu, sami tez tak robimy 


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

U mnie teraz w większości przypadków to jest tak ze słoma sprasowana zabrana  a kasa przez rolnika nie widziana :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Takie akcje mają krótkie nogi a wieści szybko się rozchodzą więc nie wróże świetlanej przyszłości takim cwaniaczkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamMac    0

Ja zrobiłem sonie piec na słome i ogrzewam tym dom i budynki. W przeliczeniu rocznym opal mam prawie za darmo hoc czasem dokupie troche balotów zalezy od roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Jak wygląda poziom próchnicy po takim kilkuletnim zabieraniu słomy bez dawania obornika? U nas jak ktoś tak kilka sezonów zrobił to na ziemiach buraczanych żyto już nie chce rosnąć. Ziemie w okolicy są bardzo lekkie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Za dużo tego jest i w zeszłym roku miałem problem ze sprzedażą W tym roku kupiłem rozdrabniacz do słomy i nie zamierzam się już w to bawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Witam sprzedaje ktoś z was słomę z pola ? Ile wołają za bala 120.Dzwonil do mnie gościu i pytał się czy po 15 zł za bala z jego prasowaniem mu sprzedam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Tylko pytanie ile jest warta tona słomy. 

U nas sie rozlicza od sztuki i tak różnie od 40 do 60 zł za gotową belkę. Gość chce sobie sam sprasowac i zabrać więc trzeba odliczyć za robocizne te 20-25zl od sztuki czyli wołałbym między 20 a 30zl, 15 trochę za mało bo słoma też ma swoją wartość. 

U nas jeszcze ze dwa lata wstecz chłopi za darmo oddawali i sie cieszyli, że sie pozbywają "problemu". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Ja spytałem się jednego delikwenta z ogłoszenia na olxie, krzyknął mi za słomę z pokosu 48zl od beli bo za grosze sprzedawać nie będzie. Tym czasem wczoraj kupiłem ubiegłoroczne 120 po pasówce po 40zł szt. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Mam już 3 oferty kupna słomy z pokosu tylko jeszcze co do ceny nie ugadane ale chyba będzie jak w ubiegłym roku czyli po minimum 15 za balota. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

Tylko pytanie ile jest warta tona słomy. 

U nas sie rozlicza od sztuki i tak różnie od 40 do 60 zł za gotową belkę. Gość chce sobie sam sprasowac i zabrać więc trzeba odliczyć za robocizne te 20-25zl od sztuki czyli wołałbym między 20 a 30zl, 15 trochę za mało bo słoma też ma swoją wartość.

To dam Ci taki przykład. Znajomy ze 3-4 lata temu zgodził się na sprzedaż słomy, 20zł od belki. Miał 5ha owsianki. Gość przyjechał pasówką, zrobił 27 bel 140cm, dostał 540zł, bo taka była umowa. Za rok oszukany wziął innego i z 5ha (na innym polu ale słoma porównywalna) prasujący miał 75 bel 120cm. Zapłacił 1500zł. Jest różnica? Dlatego uważam, że najsprawiedliwiej jest umówić się na wagę, bo są różne prasy i w ten sposób nikt nikogo nie oszuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zgadza się ,  u nas każdy bierze gościa co ma nową zarąbistą pomarańczową polską prasę ;) Z początku w miarę dobijał ale jak poszła przekładnia kątowa, potem wałek , łańcuch itd to ledwo zielone pole i wyrzuca bo się lęka kolejnych napraw a gwarancja się skończyła :) i z hektara wychodzi 15 a nie 5 bel jak po pasówkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Nie trzeba pasówki, w ubieglym roku na usłudze trafił się kawałek mieszanki gdzie z 2ha wyszło 6bel... Na szczęście reszta działek nadrobiła bo bym dołożył do tego interesu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783
1 godzinę temu, danielhaker napisał:

To dam Ci taki przykład. Znajomy ze 3-4 lata temu zgodził się na sprzedaż słomy, 20zł od belki. Miał 5ha owsianki. Gość przyjechał pasówką, zrobił 27 bel 140cm, dostał 540zł, bo taka była umowa. Za rok oszukany wziął innego i z 5ha (na innym polu ale słoma porównywalna) prasujący miał 75 bel 120cm. Zapłacił 1500zł. Jest różnica? Dlatego uważam, że najsprawiedliwiej jest umówić się na wagę, bo są różne prasy i w ten sposób nikt nikogo nie oszuka

Oszukany i nie, nie uzgodnili o jaki rozmiar chodzi i sprzedający może mieć pretensje właściwie tylko do siebie ale ten co kupował to też pewnie wiedział, że robi chłopa trochę w konia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 godziny temu, KlimekPL napisał:

Oplaci ci sie to? Ja bym wolał pociąć w takim przypadku 

Źle mnie zrozumiałeś, mi chodzi o to że tym kupcem jestem ja. 

4 minuty temu, KlimekPL napisał:

Oszukany i nie, nie uzgodnili o jaki rozmiar chodzi i sprzedający może mieć pretensje właściwie tylko do siebie ale ten co kupował to też pewnie wiedział, że robi chłopa trochę w konia. 

Chyba kupujący jak i sprzedający znają się i ten drugi wie czym ten pierwszy prasuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Witam ma ktoś pojęcie co się dzieje w centrali w Kole czy to prawda że mają kłopoty?
    • Przez dawidgolf
      Witam państwa może mi ktoś napisać czy da się zarejestrować ciągnik . Sytuacja wygląda tak dwa lata temu zmarł mój ojciec który był właścicielem ciągnika który na podstawie umowy darowizny pojazdu przekazał mi przed śmiercią ciągnik . I teraz tak czy po dwóch latach mogę na podstawie tej umowy przerejestrować go na siebie
    • Przez podkrzysztof
      Witam serdecznie .
      Czy ktoś kto odsprzedawał grunt rolny pod DW 263... Chodzi mi o wcześniejsze etapy które zostały już ukończone.
      Jaką cenę wam zapłacili>???
      2.3_plan_sytuacyjny.pdf
    • Przez rylkoo
      Hej czy ktoś z Was korzystał z usług firm prawniczych, które zajmują się uzyskiwaniem odszkodowań za błedy medyczne? http://prawapacjenta.org/odszkodowanie-za-blad-medyczny-lekarski/blad-lekarza-odszkodowanie/  Możecie mi coś powiedziec na ten temat? 
    • Przez dominikl95
      witam wujek posiada ponad 40 lat płaconych składek a ma dopiero 60 lat i zwiazku z tym mam pytanie bo słyszałem że nie musi już płacić całego krusu tylko składkę zdrowotną i mam pytanie czy ktoś miał taki przypadek bo wątpię żeby oni sami powiedzieli o takim czymś liczę na pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj