Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maszyny pod plandekami

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateusz_prakt

mateusz_prakt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 07:45

Maszyny pod plandekami Hej,

Szykuje mi się bardzo duży remont hali, w której trzymam wszystkie maszyny. Niestety zajmie to około 2-3 miesięcy i w tym czasie maszyny będą musiały stać pod chmurką. Są to stosunkowo nowe sprzęty więc przykryje je plandekami.
Trochę tego muszę kupić, a w internecie jest dużo producentów.

Znalazłem coś takiego - http://tech24.pl/68-...deki-okryciowe-
Pomóżcie mi - którą wybrać ? Nie chce przepłacać, bo zależy mi tylko na tych 2-3 miesiącach żeby mi wytrzymały.

Pozdrawiam i za wszelkie odpowiedzi DZIĘKUJE !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maszyny pod plandekami Dzisiaj, 17:22
  •  

#2 Share MarcinAG

MarcinAG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 08:02

Maszyny pod plandekami lepiej kup se te grube srebrne, byle nie niebieskie bo to gówno co zaraz się drze. Jak take miałem na słomie i sa słabe

#3 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 09 wrzesień 2014 - 10:28

Maszyny pod plandekami Dobre plandeki to są te co służą za reklamy przy drogach. Mocne, ciężki i grube. W internecie jest pełno firm które się zajmują handlowaniem takim towarem.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#4 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 19:48

Maszyny pod plandekami Folia z kiszonki też się nadaje jeśli maszyna nie ma zbytnio ostrych krawędzi. Ja taką folią po kiszonce z kukurydzy okrywam słomę i mam praktycznie darmowe zadaszenie.
Tylko spokój może nas uratować....

#5 Share MarcinAG

MarcinAG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 11:06

Maszyny pod plandekami Ja se kupiłem srebną 10x12. Już przywieźli. Wygląda dobrze, gruba i mocne oczka. A prawda wyjdzie po zimie. Ktoś łatał plandeki tom tasma?

http://tech24.pl/68-...deki-okryciowe-

#6 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 10 wrzesień 2014 - 12:06

Maszyny pod plandekami

Dobre plandeki to są te co służą za reklamy przy drogach. Mocne, ciężki i grube. W internecie jest pełno firm które się zajmują handlowaniem takim towarem.

Ale też sa różne plandeki. Teraz wieksxosc reklam to siatki o bardzo malym oczku. Swietnie nadaja sie na kurtyny przeciw wiatrowe np na boki wiat.
Winele mozna kupic juz od 1 zl za metr2

#7 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 10 wrzesień 2014 - 12:54

Maszyny pod plandekami Miałem na myśli PLANDEKI a nie siatki. To jest taki sam materiał jak plandeki na tirach. Tylko jak się już gdzieś dzwoni to trzeba dobrze i jasno się rozmówić ze sprzedającym.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#8 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 13:21

Maszyny pod plandekami Takie plandeki jak na tirach sa drogie i nie warto ich kupowac na 3 miesiace. Polecam te niebieskie, okrywalem nia Bizona jak stal 4 miesiace na dworzu i jest nienaruszona, wody nie przepuszczala, bedzie jeszcze na przyszly sezon. Bez ruszania jej spokojnie starczy na wiecej, ostre krawedzie jesli sa mozna okryc kocem albo folia z balota po sianokiszonce i nic sie nie przedrze. Szkoda kase wywalac w bloto na cos lepszego, proste.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#9 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 13:54

Maszyny pod plandekami To chyba u Ciebie wiatry nie wieją...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 18:19

Maszyny pod plandekami Czasem wieja ale jak sie dobrze okryje to musi trzymac.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#11 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 20:10

Maszyny pod plandekami Też tak myślałem jak sterty ze słomą okryłem w tamtym roku i trzymało do pierwszego lepszego wiatru, a się starałem. Fakt - były na otwartej przestrzeni...

#12 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 20:30

Maszyny pod plandekami To tez robi rożnicę jak są na zupełnie otwartym terenie, dlatego sterty ze słomą w tym roku wcale nie okrywałem, choć jak na złość teraz nie ma wiatrów, całkowicie przeciwnie do tamtego roku gdzie non stop wiało.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#13 Share kusza

kusza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 21:19

Maszyny pod plandekami http://www.sklep-gre...ducts_id/270469 polecam taką zieloną. Zawsze wybieraj te najgrubsze, niebieskie to szmelc, a z twojej propozycji oczywiście wybrał bym srebrną.

#14 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 22:11

Maszyny pod plandekami Jak tylko na 3 m-ce to ja bym brał niebieskie najcieńsza,słońca teraz niema mocnego. Ja do słomy przykrywania używam zielono-srebrnej w cenie x2 droższej niż niebieska, to tyci grubsza 130g. Ale po roku pod chmurką sypie się jak puch po dotknięciu bo prawda jest taka, że te folie nie mają filtrów UV a, że pisze to głupa walą by sprzedać. A jak dobrze słońce daje to i po pół roku wygląda jak sparzona wodą, pomarszczona. A i zaraz mysz zje i ptak podziurawi i sama ma skazy jako nowa, bo to chiński badziew. Taką biorę przykład jak wygląda http://allegro.pl/pl...4534562740.html i z tego typu nawet srebrna posypie się dlaczego? czytaj wyżej. A koledze polecacie plandeki na tiry a zobaczcie cenę http://olx.pl/oferta....l#c964790a04 i czy warto tyle kasy walić na 2-3 miesiące by tylko przykryć jedną maszynę?. Fakt plandeka będzie bo konkretna jest ale nieużywana spruchnieje

Edytowany przez Risto, 10 wrzesień 2014 - 22:27.

#15 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 11 wrzesień 2014 - 05:45

Maszyny pod plandekami Nie plandeki na tiry. Tylko stare banery reklamowe. To mozna kupic za 1-2 zl metr2. I jest nie do porównania z tymi niebieskimi.

#16 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 06:54

Maszyny pod plandekami Dokładnie tak jak kolega Student mówi. To są banery reklamowe po jednym sezonie, i MATERIAŁ mają tak solidny jak te na tirach. Czytajcie ze zrozumieniem.

#17 Share Adamoos

Adamoos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 14:37

Maszyny pod plandekami

materiał na plandeke można znaleźć w firmie plastics group. Ja akurat zamawiałem przed wakacjami i po całym tym okresie musze stwierdzić że spisało się na medal. Meteraił gruby i mocny. Nic sie nie podarło ani nie przeciekało. Co prawda ja robiłem zadaszenie i ścianki stelarza na mniejsze maszyny ale zawsze coś. Często też mają promocje. Zobacz na ich stronie plastics.pl Polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 listopad 2014 - 15:17

Maszyny pod plandekami

najpierw powiedz jakie to maszyny?? i czy jest sens wydawania kasy na 3 miesiące... na taki czas to ja nawet bym nie kupował plandeki, a tym bardziej niebieskiej czy tam zielonej i to i to jest badziewie... bo na maszynie nigdy dokładnie nie okryjesz... a i tak w jakimś zagłębienu bedzie przepuszczać wode do środka maszyny... ja osobiście bym ich nie przykrywał...  zabezpiecz tylko newralgiczne punkty tych maszyn i tyle... komputery/sterowniki wymontować... jakieś silniki elektryczne zabezpieczyć...  łąńcuchy nasmarować siłoniki tak samo łożyska  i będzie gitez... ;) czasami taka plandeka może narobić więcej szkody niż pożytku... bo jak deszcz popada to obwieje maszyne i bedzie ok , a nie za pomnij że pod plandeką dłużej trzyma się wilgoć....  a wilgoć jest gorsza niż by miał deszcz padac... no i nie zapomnij o szkodnikach... że jak beda miały dach i wtedy ładny sajgon robią z instalacjami ;) 

ja bym odpuscił te plandeki... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Dodaj odpowiedź