Skocz do zawartości

Zdjęcie

utrzymanie obszarów proekologicznych (EFA)

49 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 styczeń 2015 - 09:03

siejąc 1 ha upraw wiążące azot będziesz miał 0,70 ha obszaru efa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
utrzymanie obszarów proekologicznych (EFA) Dzisiaj, 07:33
  •  

#42 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 16:47

tu na tej stronie farmer co podales pisza ze od nowego sezonu bedzie to obowiazywac czyli teraz na wiosne nie musze siac zadnych upraw wiazacyh azot?  a jak po zniwach sie zasieje to juz na nowy sezon doplat pojdzie czy na teraz bo jak teraz ktos tego by nie spelnial tzn na wiosne nie sial tych upraw wiazacych azot to nie bedzie nic z etgo tytulu zlego mial odciecie doplat czy cos takiego ?

a i za ten miedzyplon scierniskowy beda dodatkowo cos placic  ?

#43 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 styczeń 2015 - 18:07

tak za międzyplon będą płacić jak zasiejesz 3,33 ha międzyplonu to będziesz miał 1ha EFA i zapłacą ci za każdy 1 ha EFA 75 euro nowy sezon zaczyna się od 2015 i będziesz już to musiał zadeklarować jak będziesz się starał o dopłaty za rok 2015 a jak sobie olejesz przepisy ich to mogą ci zmniejszyć dopłaty bezpośrednie o par procent na początku a później  w kolejnych latach maja podwyższyć sankcje za niestosowanie ich przepisów

tu masz kolego link z strony arimr o sankcjach zazieleniania :D

http://www.minrol.go...kcje-i-Kontrole

Edytowany przez lesbycool, 16 styczeń 2015 - 18:25.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 20:50

aha czyli teraz jak sie bedzie o doplaty skladac to jak na wiosne sie nie chce siac tych roslin wiazacych azot to mozna po zniwach wsiac te miedzyplony i to bedzie to samo ? a i te 75 euro to bedzie do wszystkich hektarow doplacane czy tylko d oych co zasiane tam bylo ?

#45 Share Balian

Balian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 19:38

Witam, zgłaszam do dopłat co roku 18,5 ha, w tym jest 8 ha TUZ, czy dobrze myślę, że przy dopłacie do zazielenia nie muszę składać oświadczenia o obszarach proekologicznych, bo nie mam 15 ha gruntów ornych??

Co do dywersyfikacji, jak opisać w VIII części wniosku mieszankę zbóż (żyto z pszenżytem, owies z jęczmieniem) oraz kukurydzę pastewną??

Mam też pytanie o dopłaty dla młodego rolnika, czy dobrze myślę, że jak spełniam warunki i otrzymałem gospodarstwo w 2010 roku, a wnioski o dopłaty składałem 4 razy, to mogę złożyć raz o tę dopłatę??

Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share EMaja

EMaja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 06:40

Witam, zgłaszam do dopłat co roku 18,5 ha, w tym jest 8 ha TUZ, czy dobrze myślę, że przy dopłacie do zazielenia nie muszę składać oświadczenia o obszarach proekologicznych, bo nie mam 15 ha gruntów ornych??

- dobrze myślisz

Co do dywersyfikacji, jak opisać w VIII części wniosku mieszankę zbóż (żyto z pszenżytem, owies z jęczmieniem) oraz kukurydzę pastewną??

uprawy we wnioskach powyzej 10ha ornych rozpisuje się we wniosku ( A JPO, A1 nazwa uprawy)

Mam też pytanie o dopłaty dla młodego rolnika, czy dobrze myślę, że jak spełniam warunki i otrzymałem gospodarstwo w 2010 roku, a wnioski o dopłaty składałem 4 razy, to mogę złożyć raz o tę dopłatę??

tak jeszcze rok, chyba, że coś się wydarzyło wcześniej, należy się dodatkowe euro do hektara

Pozdrawiam.

pozdr

#47 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 15:13

Witam.

Mając 25ha gruntu ornego to powinienem mieć 1,25 ha EFA. Mam w tym 17 ha trawy na GO. Czy jestem zwolniony z efa czy nie?

Edytowany przez kris31, 12 kwiecień 2015 - 15:14.

#48 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 08:00

Jak to jest z tym mi %% w mieszankach poplonowych mam zamiar zasiać groch z facelią 10gk facelii i 200kg grochu, ale to nie będzie minimum 80/20%???

#49 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 20:24

a jak to jest bo u nas zamierzalismy nadzierzawie slaba ziemia sa przepaly i planujemy tam dac poplon gorczyce z owsem to po ile kg na ha musi byc tych skladnikow a i czy gorczyca doprawi troche te pole

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share Lukasz93

Lukasz93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 12:03

Dołączam się do pytania poprzednika. Podalem ze wsieje mieszanke zbożową jarą (owies, jeczmień), oczywiscie tą ze zbioru i gorczycę.

No i w jakich to proporcjach siać? Brac tylko wage nasion to troche nie pasuje bo gorczycy sie sieje ok. 20 kg/ha a mieszanki kolo 200 kg/ha.

Wychodzi tak, że żeby bylo te ich nie przekroczenie 80% jednego składnika to trzeba 20 kg gorczycy i tylko 80 kg mieszanki (liczac to mieszanke jako razem) na ha ???? Czy to przeliczac przez obsade nasion na ha??

Bo ja to nie wiem i nie moge sie nigdzie tego dowiedziec.....