Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Włóka do pługa

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam zauważyłem, że bardzo dużo ludzi robi włóki do pługa i przeważnie każdy ma równolegle do pługa tą włókę. I tu pytanie lepiej robic włóke ciągnięta za pługiem czy taką co jest równolegle? Chodzi o to aby za jednym przejazdem zaorać i wyrównać pole, aby potem zestawem uprawowo-siewnym od razu w to siać. Mile widziane zdjęcia i wymiary :D. Z czego najlepiej taką włókę zrobić? Pług zagonowy 4 skiby, ziemie średnie :D

Z góry dzięki :)

Pozdrawiam.

Edytowano przez PiotrekPRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nikt nie miał doczynienie z takim patentem? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

https://www.youtube.com/watch?v=-yslp1PwF5w

kawał jakiegoś kątownika/ ceownika/ teownika a do tego przyspawane zęby z drutu np 10mm. Na filmiku jest na łańcuchach ale można tez to zamontować na ruchomych ramionach + do tego przymocować jakąś sprężynę dociągającą tę włókę do pługa (jeśli ciężar włóki jest za mały, bo na tym filmiku to taka włóka pewnie z 50kg waży)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Planuję zakup włóki o szerokości 6m. Będę używał jej wyłącznie do włókowania łąk. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Wyłącznie na masę? Niektóre włóki są droższe chociaż lżejsze od od innych - tańszych. Oczywiście zakładam, że będzie to włóka czterorzędowa.
    • Przez Baldek
      Witam Wszystkich , chciałbym kupić pług obrotowy ,znalazłem kilka ogłoszeń kuhn ,powie mi ktoś czym różni się  kuhn master 120 od kuhn MULTI master 120,121??? Czy polecacie kuhny czy inne marki???
    • Przez ptaszyna
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś ma pług Agro Masz z ramieniem do wału, chodzi o pług obrotowy na resorze i to ramię; http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POR&tab=opis. Moja prośba polega na tym by zrobić kilka zdjęć jak to jest zamocowane i podanie kilka wymiarów. 
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj