Skocz do zawartości

Zdjęcie

zefir 82TSA czy P5

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pan_Zagadka

Pan_Zagadka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 19:29

zefir 82TSA czy P5 Witam mam pytanie który z ciągników będzie najlepszy do orki belowania i talerzowania. Który jest najtańszy w naprawie, który najmniej pali, jest najwygodniejszy i najprostszy w obsłudze. Innymi słowy reansumując który z podanych modeli to dobra inwestycja na przyszłość. Ciągnik miał by być kupiony jako używany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zefir 82TSA czy P5 Dzisiaj, 09:42
  •  

#2 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 21:39

zefir 82TSA czy P5 jesli ograniczasz sie w wybore tylko do tych dwóch, to zdecydowanie p5

dlaczego?
bo ma podsespoły europejskie a nie ruskie
silniki bodaze iveco, skrzynia zf z półbiegami i zmiana kieruku jazdy, ponadto mocniejszy, wiecej uniesie na tuzie itp

82 to praktycznie rusek z polska nazwą.

#3 Share Pan_Zagadka

Pan_Zagadka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 20:10

zefir 82TSA czy P5 skoro jest na europejczyku oparty to znaczy że pewnie drogi w naprawie i to razi mnie trochę. Znajomy ma pronara tsa i chwali sobie ale niemam pewności co do jego opinni i stąd pytanie czy naprawdę nie można na jego marudzić bo szczerze mówiąc to był bym skłonny bardziej do tego modelu niż do zefira a co do p5 to nie bardzo się oriętuje w temacie i niewiem czy za jego cenę nie warto by było kupić coś innego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share marcin04

marcin04

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, energia odnawialna, hodowla drobiu

Napisany 07 wrzesień 2014 - 07:31

zefir 82TSA czy P5 Ja również bym radził Ci wybrać serię P5 mimo wyższej ceny. Z tymi licencyjnymi Belarusami jest jak na loterii- trafisz na dobrego albo co chwilę będziesz w nim coś robił. Natomiast zarówno na forum jak i u mnie w okolicy posiadacze serii P5 je chwalą ;)
"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 11:30

zefir 82TSA czy P5 Jeśli chodzi o cene i prostote napraw to TSA bije na głowę pozostałych dwóch. A pozatym jeśli już coś nawali to zrobi ci go każdy mechanik który ma choć dorobinę pojęcie o MTZach. Co w przypadku P5 i zefira jest raczej wykluczone. Jeszcze jedno jeśli TSA to tylko na krzyżaku.

Dodaj odpowiedź