Skocz do zawartości

Zdjęcie

długo świecąca kontrolka oleju po odpaleniu w td80d

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wlodek74

wlodek74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 20:33

długo świecąca kontrolka oleju po odpaleniu w td80d Po odpaleniu kontrolka świeci się około 4-5 sek. ,przyczyna jest taka że nietrzyma zawór zwrotny w filtrze oleju.Filtr jest oryginalny,po założeniu zamiennika nic się nie zmieniło.Jakie stosujecie filtry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
długo świecąca kontrolka oleju po odpaleniu w td80d Dzisiaj, 19:41
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 07:21

długo świecąca kontrolka oleju po odpaleniu w td80d Przyczyna jest prawdopodobnie w położeniu filtra olejowego, On jest dość wysoko i odwrócony, olej spływa i zanim poda pompa to trochę mija. Tak mi serwisant mówił sam dokładnie nie wiedział jaka jest tego przyczyna, ale tak domyślał się.
Ja mam T5060 i też to mam. Wszystkie to mają.

#3 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 20:52

długo świecąca kontrolka oleju po odpaleniu w td80d U mnie w jxu też tak jest widocznie ten model tak ma , przynajmniej przy wymianie filtra nie ulewa się silnik olejem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share wlodek74

wlodek74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 21:02

długo świecąca kontrolka oleju po odpaleniu w td80d Filtry do tych ciągników mają zawór zwrotny który powinien nie dopuścić do spływu oleju, sęk w tym że zawory te są nieszczelne i nie spełniają swojej roli. Zauważyłem w swoim ciągniku, że jeżeli wyłącze silnik bardzo gorący to olej spływa z filtra bo widać to po wyższym stanie w misce olejowej i wtedy kontrolka dłużej świeci po uruchomieniu.Natomiast gdy wyłączę silnik zimny lub lekko podgrzany to olej jest bardziej gęsty i zawór w filtrze trzyma stan w misce niższy i kontrolka gaśnie szybko.Problem polega na tym gdzie znaleźć filtr z dobrym zaworem.

#5 Share Golden_85

Golden_85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 19:28

długo świecąca kontrolka oleju po odpaleniu w td80d ja w swoim TD80D tez tak mialem , kontrolka od cisnienia oleju sie dość długo świeciła
wodocznie "ten typ tak ma"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ermor

ermor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 maj 2015 - 09:32

długo świecąca kontrolka oleju po odpaleniu w td80d

Mam ten sam problem.Co dziwne  instrukcja obsługi podaje że tak jest prawidłowo.Cytuję:"Kontrolka ciśnienia oleju silnikowego powinna zgasnąć w ciągu kilku sekund po uruchomieniu silnika. Gdy silnik jest rozgrzany i pracuje na minimalnych obrotach lub gdy ciągnik stoi nieruchomo lampka może świecić, pomimo, że nie występuje żadna usterka".Sprawdziłem manometrem,że kontrolka zapala się poniżej 1 bara.Dla mnie to trochę nienormalne.Co prawda na wolnych obrotach kontrolka się nie zapala ale czasami mrugnie przy lekkim zdławieniu silnika [ruszanie ciągnikiem przy wolnych obrotach].Wracając do problemu długo swiecącej kontrolki przy rozruchu to u mnie problem pojawia sie przy pierwszym uruchomieniu silnika wtedy kontrolka pali się przez około 5 sekund [niby zgodnie z instrukcją].Przy następnym uruchomieniu silnika kontrolka gasnie natychmiast.być moze faktycznie jest to problem konstrukcji silnika i olej spływa z fitra kóry jest zamontowany wysoko i odwrócony do góry dnem