R0l

Do ursusa c-360, c-385 jakiś agregat?

Polecane posty

R0l    0

Witam wszystkich

 

mam gospodarstwo z ursusami c-360, c-385 ok. 50 ha

 

chodzi o sensowną modernizację z uprawy tradyjnej z bronowaniem, siew Poznaniak itd/

 

na agregatową - najlepiej z hydropakiem..

 

temat trochę się pojawiał, przykład

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1201526617/gallery_1146_73_28157.jpg

 

CO można dostawić z agregatów do tych maszyn, żeby uprościć (przede wszystkim skrócić czas i koszty uprawy zboża)?

 

jakie w miare lekkie konstrukcje pasują do parametrów tych ciągników?

 

C-385 to 76 KM, pompa 31 l/min i udźwig na końcach 1700 kg

 

a C-360 jak wiadomo ok 50 KM, 20 l/min i ostatnie 1200 kg

 

może lepiej coś samemu wykołować?

 

ktoś słyszał o powodzeniu u kogoś takich maszyn w polu?

 

pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

przede wszystkim zainwestować w lepszy ciągnik. 50 ha obrabiać osiemdziesiątką i sześćdziesiątką to mordęga . Mi nieraz ciężko 12 ha 360 robić a ty masz 50 :D


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R0l    0

niestety póki co zmiana ciągnika nie wchodzi w grę :mellow:

(m.in. kwestie zakupu, dodatkowo aktualne ciągniki są po remoncie w miarę dobrym stanie, itp sprawy)

 

można spotkać opinie, że jednak te Ursusy dają radę z agregatami

 

przykład z 2013 r.:

 

"panowie zmieniłem na ten z wałkiem z przodu- dogadałem się z przedstawicielem smile.gif wałem przód, dwa rzędy redlic, wał z tyłu hydropak na dwa siłowniki siewnik fiona 2,5m i panowie gania jak nie wiem co smile.gif zasiałem teraz parę ha pszenicy i dodatkowo parę żyta, ciągniczek gania nie męczy się i spalanie wyszło około8 l na ha a ganiam ursusem 385jak się uda wrzucę fotę smile.gif"

 

http://www.rolnik-forum.pl/archive/index.php/thread-6160-2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Kiedyś wujek obrabiał osiemdziesiątką i sześcdziesiątką 100 hektarów i dawały radę.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils8    3

Kulrywator na waskich zebach to okolo 3m a talerzowka to do 2,5

Mam ursus 912 przy talerzowce 3m na wiosne jest troche slaby ale w lato po skoszeniu zboza na sciernisko jest w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maciek1425
      witam mam okazje kupić piękny okaz tej oto sieczkarni tylko nie wiem czy ursus 2812 podniesie tą oto sieczkarnie i czy będzie w stanie z nią współpracować żeby po pierwszym koszeniu nic sie w nim nie zepsuło
    • Przez Cichy1925
      mam bardzo gliniaste pole i mimo że po orce jest jeszcze dodatkowo talerzowane to i tak po zasianiu agregatem aktywnym z wałem packera pozostają dość duże spore grudy. Macie jakis sposób na uprawe takich ciężkich ziem jakiesz maszyny uprawne po orce? co polecacie?
    • Przez jarekvip99
      Czy ktos z was robil taka maszyne jak meliorowal sobie sam pole? mam w dzierzawie pare ha niemeliorowanych i mam zamiar to kupic i jestem ciekaw jak najtaniej to zmeliorowac. szpadlem nie da rady a koparka troche kosztuje na godzine i zreszta ile ona by musiala to kopac. swiatlowody klada jakimis maszynami a ciekawe czy do tego tez sa maszyny albo mozna cos samemu zrobic bo w koncu trzeba bb ten waz polozyc minimum metr pod ziemia. a tak w ogole na jakiej glebokosci mniej wiecej kladli melioracje? moze ktos ma zdjecia takich maszyn albo gdzies widzial w necie
    • Przez mireek111
      witam , czym kosicie trawe w ziemniakach? chodzi mi o jakaś samoróbkę a dokładniej o obroty przekładni czy 1;1 wystarczy? z jakiej maszyny była by taka przekładnia odpowiednia, co powiecie na coś takiego ?
       
       

    • Przez Marecki2922
      Witam kolegów
      Mam taki zamysł aby połączyć kosiarkę rotacyjną z sieczkarnią jednorzędową do kukurydzy , zdemontować rozdzielacze i tak blisko zamontować kosiarkę aby masa skoszona (konkretnie to lucerna) wpadała do sieczkarni, no i nie wiem jak sieczkarnia poradzi sobie z taką masą zamiast kukurydzy czy potnie i czy wyrzuci bo to będzie bardzo mokre i ciężkie trochę inne niż kuku
      Więc proszę o podpowiedzi porady i sugestie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj