Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wschody rzepaku - problem

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 19:34

U mnie po siewie też poszedł metazanex 1,5l + command o,15l i uszkodziło nasiona część wcale nie powschodziła a część zaraz po wschodach uschła. Masakra bo sieje pierwszy raz a te środki i oprysk przedwschodowo doradził mi gość z hurtowni. Myślicie że to dobre środki ??

Dobre środki i coś wątpię żby to była wina środków. Sam stosuję taką kombinację odkąd sieję rzepak z tym że comandu daję 0,2l.

Z rzepakiem w tym roku coś się wyjątkowo żle dzieje. po dzisiejszej przejażdzce po okoliccznych polach aż się załamałem. Chciałem porównać swój rzepak z innymi i szczerze to nie mam co narzekać wschody idealne. A u niektórych pola całkowicie czarne nic nie powschodziło a jak juz to coś na poprzeczce a wgłąb zero albo całkowicie zjedzone. niektóre kawałki na połowie coś tam jest ale bez rewelacj a na reszcie czrna ziemia a od siewów minęło już prawie 3 tygodnie. Fakt że padały ulewne deszczi może zabiło ale raczej to nie głowna przyczyna bo do utworzenia skorupy nie doszło.Padało praktycznie dzień w dzień. Myślę  że większość tych rzepakó pójdzie do kasacji bo na przesiewanie już za póżno. mimo ze u mnie wschody idealne t jednak z jednej strony pola rzepak jakiś taki mizerny i liście zaczynają żółknąć nie wiem o co chodzi bo napewno nie są to przebarwienia po oprysku. Rzepak pryskany w zeszłym tygodniu dursbanem i nie wiem co robić powtórzyć na robaka, czekać, i co jest przyczyną żółknięcia liści

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wschody rzepaku - problem Dzisiaj, 13:13
  •  

#22 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 20:12

a rzepak jak slabo wyglada mieszaniec czy koniecznie trzeba go skracac caryxem czy innym srodkeim pryskac ? a co jesli sie enie opryska tym bo koszt nastepny a rzepak niezaciekawy kiedys sie tym nie pryskalo tylko ze liniowek i bylo ok czy bardzo konieczny jest ten oprysk i on jest od skrocenia i od grzyba czy jak to wyglada

#23 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 20:18

popryskaj najtańszym środkiem zawierającym tebukonazol i będzie ok

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 20:21

a jaki bys polecil ale to wtedy bedzie od skrocenia i od grzyba czy tylko skrocenie

#25 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 20:31

to i to, a środek np. riza, sparta itp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 20 wrzesień 2015 - 15:04

Panowie jak w ubiegłym roku zakonczyła sie historia z tymi rzepakami co miały problem ze wschodami. Bo niestety mnie dotkneło to w tym roku z tym ze siany 3.09 w popiól i pózniej deszcze, teraz rzepak zawija sie w S lub U i nie może przebic skrupy. Mam ochote jescze przesiac jak bedzie jesien ciepła i długa to powinien byc ok. MAm takiego ponad 10ha tylko 6ha innej odmiany daje rade i powschodził ładnie.