Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pokrycie chlewni płytą warstwową

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share TomMak

TomMak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 03 grudzień 2006 - 19:37

Pokrycie chlewni płytą warstwową w tym roku pobudowałem chlewnie i pokryłem ją płytą warstwową z rdzeniem styropianowym. wziąłem przykład z mojego kolegi. sposób montarzu jest bardzo prosty, 12,5 cm styropianu sprawia że w lecie w chlewni jest chłodno a zimą ciepło nie ma mowy o żadnym skraplaniu. jest to tańsze i materiałowo oszczędniejsze od stropu z betonu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pokrycie chlewni płytą warstwową Dzisiaj, 19:19
  •  

#22 Share TomMak

TomMak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 03 grudzień 2006 - 19:58

Pokrycie chlewni płytą warstwową chlewnia na SPO gratuluje odwagi!! - tony papierów

#23 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 05 grudzień 2006 - 17:49

Pokrycie chlewni płytą warstwową Witam TomMak duza chlewnie budowałes i jaki koszt  moze mog mi cos podpwiedzec gdze mozna zaoszczedzic bo cena trzody unas siegneła dna  :( jak bys mog cos to zgury dzekuje
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#24 Share TomMak

TomMak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 05 grudzień 2006 - 21:26

Pokrycie chlewni płytą warstwową chlewnia ta jest dobudowana do budynku już istniejącego (spad na jedną stronę) zrobiłem tak żeby maksymalnie ograniczyć koszty. trzy ściany z suporeksu, 1,5 pustaka+steropian 6cm w środek. okna pcv standardowe 120x80. na pokrycie dachowe wybrałem płytę warstwową, długo zastanawiałem się nad jej grubością jedni mówili że 10cm wystarczy inni twierdzili że to stanowczo za mało, więc wybrałem 12,5cm z rdzeniem styropianowym, wyciąg obornika jest tzw. "krotoszyński" - nie jest to tania sprawa ale w porównaniu z dwoma linowymi kóre posiadam jest zdecydowanie praktyczniejszy, jeśli chodzi o przegrody ze swoich doświadczeż opatentowałem taki pomysł: mają one wysokość 80 cm od posadzki wylany jest 40cm murek z betonu(trwały nie koroduje) reszta stal -górą rura 60mm+ pręt żebrowany 12mm zatopiony w tym murku. 3 wentylatory kominowe o średnicy 40cm doskonale zdają egzamin, automaty paszowe z pcv wykończone kwasiakiem. koszt całej inwestycji to ok 100000 zł. dużo prac robiłem we własnym zakresie (wyciąg, posadzki przegrody, montaż automatów paszowych, budując chlewnie dużo pytałem dlatego chętnie udzielam wszelkiego rodzaju wskazówek, jeśli jesteś zainteresowany mogę ci przesłać kilka foto z budowy, tylko musisz podać adres e-mail, jeśli masz jeszcze jakieś pytania to podaj swój nr gg. pozdrawiam

#25 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 05 grudzień 2006 - 21:38

Pokrycie chlewni płytą warstwową Witam TomMak ja tesz buduje z jedno spadowym dachem bo jak mi projektant doradził będze taniej a nad płytą nie miałem wądpliwosci az tu znajomy mowi ze jego sasiad ma i narzeka bo tak mu sie woda skrapla ze mu tynki spadają o kurde muwie co robic zeby nie żałowac a jaka wybudowałes ja buduje 23x10.5 ma wejsc 200 sztuk a czy wejdze sie okaze przy zasiedlaniu moj adres to darek20-21@wp.pl a gg musze uruchomic bo cos mi szwankuje jak uruchomie dam znac

#26 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 13 grudzień 2006 - 17:21

Pokrycie chlewni płytą warstwową janek znalazłem link http://www.polnet.po...=display&pid=30 na podsufitke

#27 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 13 grudzień 2006 - 21:26

Pokrycie chlewni płytą warstwową TomMak mi tez wysli na sebastian_92@wp.pl bede wdzieczny
a tak pozatym to u nas jeden gosc ma chlewnie i ocieplony dach od spodu jest styropian poukladany na kontowniku a na wieszku jest zalany betonem i na to dach podobno lux sprawa ale ja tego jszcze nie wiedzialem (jak bede wiedzial cos w swojej sprawie to napewno tam podjade :) )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 13 grudzień 2006 - 22:38

Pokrycie chlewni płytą warstwową ja tez bym prosił rolnik_90@buziaczek.pl  :P :P :P ;)

#29 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 14 grudzień 2006 - 21:12

Pokrycie chlewni płytą warstwową WITAM  DZIEKI PAVEL ZA LINK za***isty SUFIT BY BYŁ  A OSTATNIO GADAŁEM Z POWIATOWYM WETERYNIARZE I MUWIŁ MI ZEBY WLOTY POWIETRZA ZROBIC POD KORYTARZEM PASZOWYM WTEDY POWIETRZE W LATO BEDZE ZCHŁODZONE A W ZIME NAGRZANE

#30 Share TomMak

TomMak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 15 grudzień 2006 - 21:39

Pokrycie chlewni płytą warstwową Sebastian wysłałem Ci maila o którego prosiłeś

#31 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 16 grudzień 2006 - 09:50

Pokrycie chlewni płytą warstwową dzieki za zdjeciaale mam jeszcze pare pytanek ile kosztowalo cie wybudowanie tej chlewni co mi zdjecia przeslales i jkai ona ma wymiary??

#32 Share TomMak

TomMak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 16 grudzień 2006 - 12:50

Pokrycie chlewni płytą warstwową 25m x 10m koszt szacuje na ok 100.000 zł ale dużo prac robiłem we własnym zakresie.

#33 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 16 grudzień 2006 - 13:14

Pokrycie chlewni płytą warstwową a czym pokryłeś tą chlewnię-potrzę stalowe klokwie to musiało kosztowac  ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share xbox

xbox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 10:58

Pokrycie chlewni płytą warstwową gdzie kupowaliście płyty warstwowe, ja kupiłem w firmie AgroPanel koło Obornik i muszę przyznać że pełna profeska, wszystko mają na placu przed firmą, możesz obejrzeć i kupić od ręki