Zaloguj się, aby obserwować  
jan2130

Pokrycie chlewni płytą warstwową

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jan2130    17

Witam co sadzicie o płytach warstwowych jako pokrycie dach bo słyszalem ruzne opinie i mam dylemat ???


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

raczej stosuje się to w oborach. do chlewni raczej nie chociaz wyjatkiem bylaby tuczarnia na głębokiej sciółce, bo chlewnie z maciorami , prodówki czy odchowalnie to jesli sa bezstropu to sa spcpecjalne płyty tzw. miekki strop z otworami wetylacyjnymi-jesli palnujesz zmiejszyc koszty budowy budujac chlewnie bez stropu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Zapewene z tym miękkim stropem chodzi o płyty z pianki poliuretanowej np. Recticel  EcoTherm firma zootech ma jakąś inną nieco płytę ale w zasadzie bardzo podobną do tych poliuretanowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

oprócz wspomnianych pianek poliuretanowych pokrytych folia alumniowa jest takze cos takiego w formie natryskowej przykleja sie do wszystkiego i jest bezspionowe. pokrycie clewni płyta warstwowa ma tylko wtedy sens jesli odpowiednio zabezpieczysz konstrukcje dachowa przed agresywnym srodowiskiem ( amoniak para wodna) fakt takie płyty zdaja egzamin na sektorach gdzie potrzeban jest duza kubatura czyli lochy luźne prosne i tuczarnia jezeli robisz wiekszy spadek dachu zyskujesz pojemnosc budynku ale tracisz jezeli bys chciał to ogrzac dlatego odpadaja porodówki i odchowalnie poza tym w tycgh sektorach wentylacja musi działac w sposób precyzyjny i delikatny np przez sytem preforowanych sufitów co ostanio stało sie bardzo modne oferuje je np Westrron i Big Dutchman. jezlei juz zdecydujesz sie na płyty warstwowe to wez pod uwage na jaki sektor chlewni, jaka bedziesz miał konstrukcje dachu i jaka wentylacje tam planujesz założyc. bo jesli te płyty beda miały za mały współczynnik izolacj termicznej bedzie sie para skraplac i kapac na swinie moczyc sciółke i pogorsza sie wyniki w produkcji i odczuwalny jest dyskomfort wsród zwierzat i samego bedzie cie to wkurzac jak bedziesz przeglad robił w płaszczu przeciw deszczowym. mówiac o tych płyatch to masz na mysli tzw płyty obornickie tzn blacha warstwa izolacyjna blacha ?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

WITAJ JA  BUDUJE TUCZARNIE  NA 200 SZTUK NA GŁEBOKA SCIUŁKE BEZ STROPU DACH JEDNOSPADOWY Z PŁYTY WARSTWOWEJ Z RDZENIEM STROPIANOWYM GRUBOSCI 12,5CM O WSPUŁCZYNIKU PRZENIKANIA CIEPŁA U-0,33 PLYTA TA SKŁADA SIE Z DWOCH LEKO PROFILOWANYCH BLACH STALOWYCH  GR 055MM OBUSTRONIE OCYNKOWANYCH OD STRONY ZEWNETRZNEJ  POKRYTE POWŁOKĄ  OCHRONA WETYLACJE MA ZAMIAR ZASTOSOWAC 2 WENTYLATORY TE NAJWIEKSZE 8 WLOTÓW POWIETRZA MOZE KTOŚ SIE ORIETUJE JAK INACZEJ MOZNA OCIEPLIC DACH W TUCZARNI I JAKIM KOSZTEM BO PŁYTA K0SZTUJE 79 ZŁ ZA METR KWADRATOWY ???


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

mój znajmomy poprostu podbił wełną mineralna i to zabił folią... jego juz 6 lotnie doswiadzczenie mówi ze zima 0 problemów bo obornik cały czas grzeje ale latem wszystkie dzwi opootwierane i okna powyjmowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

na tuczarnie spoko! tylko musisz konstrukcje dachu dobrze zakonserwowac przed agresywnym środowiskiem chlewni. najlepiej jak bybyła stalowa ale to drożyzna. co do kosztów to powiem ci tyli ze pianka poliuretanowa w postaci płyt podwieszanych o grubosci 5cm i podobnym współczynniku przenikana ciepła kosztuje ok 44 zł za m2 w zaleznosci od firmy cena moze sie wachac. co do wentylacja to nie pisz ze masz zamiar zastosowac najwiekszy wentylatror bo nie wiesz jak duze moge one byc :D powiem ci tyle ze latem na tucznika trzeba wypompowac 100m3/h powietrza dla przykładu wentylator o srednicy 50 cm ma wydajnosc 8000m3/h do tego musisz dobrac wloty zeby nie było ich zamało  i odpowiednio je rozłożyc równomiernie nie pamietam przepustowosci wlotów ale ich max przepustowosc musi byc równa albo wieksza niz max wydajnosc wentylatorów w danej komorze. dach mozesz jeszcze ocieplic ta pianka natryskowa ale ona jest droższa niz płyty albo tak jak pisze paweł wata i folia tylko nie wierze w długa żywotnosc tego typu konstrukcji a budynki stawia sie nie na rok albo dwa bo podejzawem ze ta folia to do pierwsego mycia karcherem ;D


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

a przy okazji nie wiecie ile może kosztować 1 okno do chlewni o wymiarach 1x1m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

no on jeszcze tego nie mył ale niewyglada na to zeby należało ja myć. co do zywotnosci tez niewierzęw jej wiecznosc ale narazie wytrzymuje szósty rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam konstrukcja będze z metalu płyta warstwowa ma taką zalete ze mozna odesc od tradycyjnej konstrukcji dachu Ja w projekcie mam ze bedze ona kładzona na 4 płatwiach po potpartych słupami A co do wentylacji to taka zaproponowal projektant mysle ze sie zna :D wkoncu wział zato nie mała kase ale ja to wole po pytac lepiej cos zmienic w trakcie projektu niz puzniej rzałowac A ocieplenie folia bylo by dobre ale niewiem czy było by to zgodne z dobrostanem bo jak przyjadą z arimr to im wszystko przeszkadza ostatno jak zesmy korzystali z SPO to dwa razy nas katrolowali i to tak nas przemaglowali wszystko musieli sprawdzic(jak sie puzniej dowiedzałem chcieli wiadomo co ::))


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Nie nie na chlewnie odradzili nam  mówili w ODR ze drorzej wyjdze a  SPO PREMIA DLA MŁODEGO ::)


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Ja mam wełne isower 10cm i folie aluminniową wzmacnianą zwykła płaska dysza na ciścnieniu 180-200 atm nie robi jej nic inaczej się sprawa ma jak założyć dysze rotacyjna na tym ciśnieniu to lepiej za blisko a już napewno zadługo w jednym miejscu nie trzymać bo takiego czegoś to pianki i nawet lite drzewo nie wytrzumuje wiem bo przebijałem deskę 3/4 cala dyszą rotacyjną. Owszem to chwile trwa ale pomału przebije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

dokładnire zgodze sie z kizem co do dysz

okno ja za 90-110 płaciłem w zeszym roku 213 zł

tylo ze folie maj to do siebie ze zawsze pod nia bedzie cos podciekac przy myciu no chyba ze masz jakas super i ja zgrzejesz ale to wyzsza szkoła jazdy.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja jade w poniedziałek do Obornik po płyte warstwowm,w fabryce tej jest magazyn odpadów mają tam płyty w długościach od 1do 4m,koszt tego odpadu to 23zł za m2.Wystarczy takie coś połonczyć zakład zakonserwować i mamy dach za niewjelkie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam Słąwek a do kturych Odornik jedzesz  ??? a maja tam rownisz całe  jak tak to po ile


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

w tym roku pobudowałem chlewnie i pokryłem ją płytą warstwową z rdzeniem styropianowym. wziąłem przykład z mojego kolegi. sposób montarzu jest bardzo prosty, 12,5 cm styropianu sprawia że w lecie w chlewni jest chłodno a zimą ciepło nie ma mowy o żadnym skraplaniu. jest to tańsze i materiałowo oszczędniejsze od stropu z betonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam TomMak duza chlewnie budowałes i jaki koszt  moze mog mi cos podpwiedzec gdze mozna zaoszczedzic bo cena trzody unas siegneła dna  :( jak bys mog cos to zgury dzekuje


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

chlewnia ta jest dobudowana do budynku już istniejącego (spad na jedną stronę) zrobiłem tak żeby maksymalnie ograniczyć koszty. trzy ściany z suporeksu, 1,5 pustaka+steropian 6cm w środek. okna pcv standardowe 120x80. na pokrycie dachowe wybrałem płytę warstwową, długo zastanawiałem się nad jej grubością jedni mówili że 10cm wystarczy inni twierdzili że to stanowczo za mało, więc wybrałem 12,5cm z rdzeniem styropianowym, wyciąg obornika jest tzw. "krotoszyński" - nie jest to tania sprawa ale w porównaniu z dwoma linowymi kóre posiadam jest zdecydowanie praktyczniejszy, jeśli chodzi o przegrody ze swoich doświadczeż opatentowałem taki pomysł: mają one wysokość 80 cm od posadzki wylany jest 40cm murek z betonu(trwały nie koroduje) reszta stal -górą rura 60mm+ pręt żebrowany 12mm zatopiony w tym murku. 3 wentylatory kominowe o średnicy 40cm doskonale zdają egzamin, automaty paszowe z pcv wykończone kwasiakiem. koszt całej inwestycji to ok 100000 zł. dużo prac robiłem we własnym zakresie (wyciąg, posadzki przegrody, montaż automatów paszowych, budując chlewnie dużo pytałem dlatego chętnie udzielam wszelkiego rodzaju wskazówek, jeśli jesteś zainteresowany mogę ci przesłać kilka foto z budowy, tylko musisz podać adres e-mail, jeśli masz jeszcze jakieś pytania to podaj swój nr gg. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam TomMak ja tesz buduje z jedno spadowym dachem bo jak mi projektant doradził będze taniej a nad płytą nie miałem wądpliwosci az tu znajomy mowi ze jego sasiad ma i narzeka bo tak mu sie woda skrapla ze mu tynki spadają o kurde muwie co robic zeby nie żałowac a jaka wybudowałes ja buduje 23x10.5 ma wejsc 200 sztuk a czy wejdze sie okaze przy zasiedlaniu moj adres to darek20-21@wp.pl a gg musze uruchomic bo cos mi szwankuje jak uruchomie dam znac


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj