Brykacz

Manometr

Polecane posty

wlamaj1    186

Niczego Ci nie zaniży - to jest prosty układ hydrauliczny i ciśnienie wszędzie będzie jednakowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

Zmierzyłem ciśnienie i nie wiem czy nie jest nawet za duże bo podłożyłem jedną podkładkę pod zawór przeciążeniowy ale chyba będę ją musiał usunąć.

Wskazówka chodziła pomiędzy 100-150 barów Rok temu była wymieniona pompa na wzmocnioną.

Link działa? jeżeli nie to piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nominalne ciśnienie pracy to 10 MPa a max 12MPa.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Bynajmniej w mojej instrukcji napraw podają max 13,5 MPa więc ja bym tak zostawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

Nie, moja jest czerwona tak jak ta

http://www.okazje.info.pl/bf/biuro-i-firma/pompa-hydrauliczna-podnosnika-wzm-c-330-hylmet.html

Ale słyszałem kiedyś że jak się za dużo podkładek podłoży pod zawór przeciążeniowy to można by po jakimś czasie zbierać tłok tylnego podnośnika w kawałkach prawda to?

Pisało przy tej pomnie max 16MPa a ja mam w hydraulice około 13 MPa Czyli że można jeszcze podłożyć podkładek po zawór przeciążeniowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

No teoretycznie można tylko pytanie po co? Brakuje Ci tego ciśnienia do czegoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ale pompa nie może pracować też na max. ciśnieniu cały czas.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

Ciśnienia brakuje do tura bo teraz na tym ciśnieniu co na filmie to beli kiszonki mi nie podnosi i muszę ją częściowo ciągnąć po ziemi. Belka zwinięta 100 konnym hollandem zieloną sipmą więc to jest ciężkie. Chyba że dać grubsze siłowniki bo np mój sąsiad ma chyba 10-15 letniego tura i ma znacznie grubsze te siłowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Ten tur to w C-330?

Czym podnosisz te bele sianokiszonki, nadziewasz na widły od obornika czy masz jakiś chwytak?

U mnie przy tym ciśnieniu (mniej więcej) udźwig wynosi około 750kg, dodatkowo do bali mam chwytak na drugiej ramie i nie było jeszcze bala, którego by nie podniósł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Zmiana siłowników na grubsze jak najbardziej poprawi udźwig. Ciśnienia już nie masz bardzo jak podkręcić. Tyle co jest wystarczy dla tej pompy...

mój sąsiad ma chyba 10-15 letniego tura i ma znacznie grubsze te siłowniki.

Nie wykluczone, że ma siłowniki dwustronnego działania i są grubsze dlatego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

Ten tur to w C-330?

Czym podnosisz te bele sianokiszonki, nadziewasz na widły od obornika czy masz jakiś chwytak?

U mnie przy tym ciśnieniu (mniej więcej) udźwig wynosi około 750kg, dodatkowo do bali mam chwytak na drugiej ramie i nie było jeszcze bala, którego by nie podniósł :D

 

To zależy raz widłami do makaronu a raz zmieniam zęby na takie specjalne do bel(czerwone i długie)

Ten tur to tak w c 330

Edytowano przez Brykacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj