Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik z ładowaczem? [używany]

112 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 21:12

Jaki ciągnik z ładowaczem? [używany] Coś mocniejszego to Belarus1025, on ma ok. 105 km, jak dobrze pamiętam to 107km, ale nie wiem czy znajdziesz takiego za 60 000zł
To poszukaj tych Renaultów tylko wersji większej niż Ceres85 np. 95 on ma 90km, tylko 10 więcej niż mf.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik z ładowaczem? [używany] Dzisiaj, 01:33
  •  

#22 Share AgroBekerek

AgroBekerek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 21:53

@

maciejo360 nasze modele różnią się tylko mocą,mój ceres ma katalogowo 85km a twój 95km ;) co do większej mocy @ SamaPrawda to poszukaj starszych modeli,coś z seri 133.14 (120km) czy z 110.54 (110km) wiem że za 110.54 z oryginalnie zamontowanym ładowaczem Mailleux mx-100 trzeba dać około 52tyś. też jedne z lepszych modeli renówek jak i ładowacz dobrej i pożądnej firmy za 15tyś nie znajdziesz ładowacza który uniesie ponad 2t i podniesie ładunek na około wysokość 4.10m.Mi osobiście super się pracuje moim renault z mailleuxem,dobra widoczność i zwrotność,sąsiad ma nowego belarusa( nie pamiętam modelu ale coś około 100km) miałem "zaszczyt" nim jeździć i powiem jedno: mało miejsca w kabinie,wąskie wejście (panowie przy kości mają problem z wsiadaniem ;D) ładowacz praiwe zasłonięty wężami i rozdzielaczami,a wszystko to za 130tyś! i po co to komu?  

#23 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 22:05

Jaki ciągnik z ładowaczem? [używany] Co do tych małych kabin w Belarusach, to jak kto woli :) Ale chyba w każdym ruskim ciągniku kabiny są male :D w mniejszych wersjach np. 820 to myślę że kabina zgrywa się z turem, nie wiem jak jest w tym którym miałeś zaszczyt jeździć, bo on jest gabarytowo chyba też większy ;)

#24 Share AgroBekerek

AgroBekerek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 22:34

Jest to Belarus 1221 ;) jak dla mnie trochę za bardzo kwadratowy i za mały ;)

#25 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 14:43

Pytanie czysto teoretyczne. Myślę o ciągniku który by tak naprawdę nie wyjeżdżał z podwórka by był tylko i wyłącznie a to do przywiezienia balota a to do pracy przy oborniku, do przywiezienia kiszonki, czy do jej ubicia. Obowiązkiem jest 4x4. Chciałbym żeby ten ładowacz miał tą tonę udźwigu i żeby można było pracować nim bez obciążnika bez obawy że się przewróci... Rocznik nie ważny, Ważne jest to żeby odpalał w zimę... A by był odpalany codziennie, Nie musi mieć nawet dokumentów bo i tak by latał po podwórku i max na łąki na które nie trzeba wyjeżdżać na drogę publiczną... Ma być tanio. Co byście doradzili i ile musiałbym wydać?

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 18 grudzień 2014 - 23:18.

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2014 - 15:13

ursus 914 do tura świetny. i cena przyzwoita i w zimie pali.

#27 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 16:44

Może i świetny ale za 914 trzeba dać minimum 30 tys zł...

#28 Share dominiktd5050

dominiktd5050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 17:19

Jaki ciągnik z ładowaczem? [używany] Do twoich kryteriów to podejrzewam, że Jumz by ci wystarczył :)

#29 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 17:42

Jaki ciągnik z ładowaczem? [używany] Chciałeś 4x4 więc może ltz. Jeśli znajdziesz wersje z rewersem to już wogóle miód malina. Prosze bardzo trzy pierwsze lepsze z brzegu już z turami.

olx.pl/m/oferta/ltz-55-CID757-ID7VVwJ.html?code=63ea391365

olx.pl/m/oferta/ciagnik-rolniczy-ltz-bialorus-CID757-ID6shtj.html?code=727c93b3d1

olx.pl/m/oferta/ltz-55-CID757-ID5WA7N.html?code=727c93b3d1

#30 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 16 grudzień 2014 - 17:47

ursus 914 do tura świetny. i cena przyzwoita i w zimie pali.

DO  tura  świetny? :D i super  zwrotny  co ?  :P   do  tego  dobrze  pali  w  zimie? :o chyba  ognisko  pod  nim i  dopiero pali  :lol:

Ty  chyba  nie  wiesz  o  czym piszesz  kolego , same  bzdury  :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share dominiktd5050

dominiktd5050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 18:22

Jaki ciągnik z ładowaczem? [używany] @mariuszd93 w zimę jak nasz dobre akumulatory i nie ma wielkiego mrozu to odpali, ale masz rację to zwrotne nie jest, ale jak jest zdrowy silnik to moc ma :)

#32 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 18:32

Jak  nie  ma  wielkiego mrozu  to  każdy  odpali ,  ale  w  zimie  jest różnie  ,  a  autor pisze  że codziennie  musi  odpalać  .

Odpalenie takiego traktora przy -20 , -25 to cud 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#33 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 18:41

Jaki ciągnik z ładowaczem? [używany] A rusek jest w większości chłodzony powietrzem co też ułatwia sprawe w mroźne dni.

#34 Share Twojpaniwladca

Twojpaniwladca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 18:55

Majora to na pokaz kupiłeś ?

@mariuszd93 Większość ciągników odpalić przy tej temp. to cud. Grzałka nie jest droga, godz grzania i pali od strzała. Dla chcącego nic trudnego, ale trzeba pomyśleć.

@CamilloVII Rusek po pierwsze nie nadaje sie do ładowacza, przez świetny przedni most, i jeszcze lepiej ułożone biegi...

Zdecydowanie c-385a bo 914 za tą cene nie kupi.

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2014 - 19:05

mariusz d 93 to ty gadasz głupoty wystarczy raz na rok wymienić w rozruszniku tulejki i szczotki ja to robię akurat przed zimą, mieć dobre akumulatory ja mam w 1224 12v 950a i pali mi od pół obrotu jak były mrozy parę lat temu u mnie było -27 naj więcej podchodze włączam świece { samoróbki } kilka obrotów i ciągnik chodzi więc mnie nie denerwuj. bo sam nie wiesz co mówisz . sąsiad ma 914 z turem i tak samo mu pali w mrozy kiedyś go zaciągałem jak było minus 20 bo mu nie chciał odpalić ale zaproponowałem że mogę mu świece zamontować i od tamtej pory też nie ma problemu.

#36 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 20:06

Ja mam akurat na sprzedaż Ursusa 914 z turem. Po remoncie silnika jest, nowy rozrusznik i też nie ma najmniejszych problemów z odpaleniem, wręcz aż jestem zaskoczony jak teraz odpala :) Po remoncie silnika zrobił się naprawdę oszczędny w paliwie. Ja bym koledze właśnie taki ciągnik polecał, jednak cena trochę wysoka ale czasem trzeba się zastanowić czy lepiej nie dołożyc troche :) 

#37 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 20:27

mariusz d 93 to ty gadasz głupoty wystarczy raz na rok wymienić w rozruszniku tulejki i szczotki ja to robię akurat przed zimą, mieć dobre akumulatory ja mam w 1224 12v 950a i pali mi od pół obrotu jak były mrozy parę lat temu u mnie było -27 naj więcej podchodze włączam świece { samoróbki } kilka obrotów i ciągnik chodzi więc mnie nie denerwuj. bo sam nie wiesz co mówisz . sąsiad ma 914 z turem i tak samo mu pali w mrozy kiedyś go zaciągałem jak było minus 20 bo mu nie chciał odpalić ale zaproponowałem że mogę mu świece zamontować i od tamtej pory też nie ma problemu.

Poopowiadaj  to moim  dzieciakom :P . Miałem  1224, też założyłem  mu  świece  żarowe  i różnie  to  było  jak  poniżej  -20  , jak  poniżej  -25  to bez  szans  bez  grzałki .

Mówię  tu  o  traktorze  na  płynie  ,  bo jak  będziesz  gotował  wode  i  go przelewał  to  co innego. 

4  cylindrowe  palą  dużo  ciężej  w  mrozy  , mam dużo  znajomych  co  mają  te  cuda  techniki  i jakoś  nikt  ich nie  chwali  :D

A  to  że  cię  denerwuję,   jest  dla  mnie  bardzo  ważne oczywiście  .......... :P  :D

#38 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 21:10

Obaj macie rację (w połowie?) Mam takiego 912/1012 i ciężko palił do puki nie założyłem mu grzałki, teraz nie ma mrozu w który by nie odpalił, minus taki że przy dużym, czyli -20 i więcej trzeba z godzinkę grzać a przy niższych 15-20 min. Do tego żeby stał w garażu i nie wiem co to zima :D

#39 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 21:15

Twojpaniwladca Major jest za lekki do ładowania obornika i szkoda go niszczyć w jak ja to określam w tym barłogu... Potrzebuje czegoś na zastępstwo za tzw. cyklopa ale uniwersalnego a nie stojącego prawie cały rok pod płotem a tak to nawet coś podczepię i pojadę na łąki...

Co do 914 czy 8145, miałem drugiego w zimę nie było nawet zająknięcia przy odpaleniach a odpalał z akumulatora 12V i to nie za dużego... Mam gdzieś nawet filmik jak odpalał przy - 15 stopniach... Za to wujka 10145 poniżej zera nie ma opcji że zapali.. Więc z tymi ciągnikami to jakaś loteria... Tak samo mój 7211 od nowości przy około zera nie było szans na odpalenie bez grzałki, za to znajomego 7045 stał na dworze było  z minus 20 a on odpalił od strzała...

Bartek72511 cena tutaj akurat odgrywa ogromną rolę :P ...

LTZ mi się akurat podoba tylko podobno te napędy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share dominiktd5050

dominiktd5050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 22:16

Jaki ciągnik z ładowaczem? [używany] Twierdząc, że rusek nie nadaje się do ładowacza, można również idąc tym tokiem myślenia stwierdzić, że ciągnik rolniczy nie nadaje się do pracy w polu xD
Mówiąc napędy masz na myśli przedni most?

Dodaj odpowiedź