Mariusz81

Jaki ciągnik z ładowaczem? [używany]

Polecane posty

Mariusz81    0

Witam Was.

Może ktoś mi pomoże dokonać wyboru.

Altualnie jako ciągnik podstawowy posiadam CASE INTERNATIONAL 72KM.

Do sprzedania w planach jest C360 z turem a w jego miejsce też koniecznie w turem i z przednim napędem fajniejszy ciągniczek około 100KM.

 

Jaką markę polecacie do pracy z turem ?

 

Ponieważ od kąd posiadam ciągnik CASE, który jeszcze nie odmówił posłuszeństwa jeszcze nigdy postanowiłem, że najprawdopodobniej kupię kolejnego CASE`a, np:

 

1. http://otomoto.pl/ca...dt-A449529.html

 

Ale co myślicie o:

 

2. http://otomoto.pl/case-5140-tur-tuz-z-niemiec-jak-5150-mx-john-fendt-A449529.html (niestety160 KM, wiec chyba za duzy jak na moje gospodarstwo i pewnie wiecej niepotrzebnie spali)

3. http://allegro.pl/de...4564763017.html

4. http://otomoto.pl/ne...se-A447869.html

5. http://otomoto.pl/de...em-A441840.html

6. http://otomoto.pl/ze...41-A441348.html

 

A może polecicie coś zupełnie innego. Najlepiej z linkami.

 

Chciałbym zakupić właśnie coś około 100 KM i używać go jako ciągnik podstawowy a starszy CASE 72KM zostałby już do lżejszych prac.

 

Z góry ślicznie dziękuję za podpowiedzi.

Edytowano przez Mariusz81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twenty_2012    400

Cześć kolego.

Jeśli mogę coś powiedzieć to mój znajomy posiada Case 5120 od 7 lat w swoim gospodarstwie (sprowadził używany z Niemiec) i jest z nich zadowolony. Miał jakieś drobne awarie bo wiadomo sprzęt nie jest nowy a i pracuje więc się zużywa co jest sprawą oczywistą, ale póki co nic poważnego więc nie narzeka na niego.

Oprócz niego posiada jeszcze Case 5150 i również nie ma powodów do narzekań na niego

 

Jest jeszcze jedno pytanie, piszesz że chcesz przeznaczyć około 60 tys ale jest to kwota netto czy brutto?

Za niecałe 60 tys brutto można znaleźć całkiem fajnie wyposażonego jak na swoje lata Case 5120

http://otomoto.pl/case-5120-tuz-wom-pneumatyka-igla-A420381.html

 

Rozejrzałem się na Otomoto i za nieco ponad 60 tys można znaleźć kilka młodszych modeli Case o mocy około 150 km np:

http://otomoto.pl/case-ih-maxxum-mx-135-tuz-A422993.html 65 tys brutto

http://otomoto.pl/case-150-nie-fendt-same-deutz-jonh-derre-zetor-ursus-A380259.html 65 tys brutto

http://otomoto.pl/case-mx-90c-tur-quicke-nie-80-100-nie-john-deere-mccornik-fendt-mf-A442184.html 65 tys netto (około 100 KM + tur)

 

U nas w gospodarstwie również sprawdzają się New Hollandy i nie było nigdy powodów do narzekań więc jeśli chcesz również rozejrzyj się.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz81    0

Dzięki za odpowiedź.

Chodzi mi o cenę brutto.

Twenty - ten ostatni CASE b.fajny, ale cena jest ponad moje aktualne możliwości.

Reszta jest bez tura a ten jest mi potrzebny.

Edytowano przez Mariusz81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twenty_2012    400

@Mariusz81 ok :) linki wysłałem poglądowo, jak byś był zainteresowany to zawsze można poszukać takiego modelu z turem w cenie która by Ci odpowiadała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Witam. Chciałem się spytać jaki ciągnik wybrać do tura, około 100 koni, oraz za rozsądną ceną. Oczywiście najlepiej małe spalanie i mała awaryjność lub tanie części. Dodam, że będzie to główny koń pociągowy .

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tanio to New Holland t5.105 :) polecają  go ludzie do tura no albo jakiś belarus 1025( ma 107 koni )   Zależy jaką gotówką dysponujesz I czy ma to być nowy czy używany traktorek :) 

 
)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

tzn pieniędzy max 60 tyś ale lepiej jak najtaniej :D 


Ciągnik nowy czy jakiś starszy typ? Ile pieniędzy chcesz przeznaczyć?

Nowego brać nie chcę, lepiej przechodzony. Pieniędzy max 60 tyś ale lepiej jak najtaniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Może jakiegoś belarusa np. 820 byś znalazł, ale on ma ok. 80km, a jak nie to jakiś zadbany zetor :)

 

Już za 40 000 zł będzie jakiś 120 km ;)

Edytowano przez maciejo360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Może jakiegoś belarusa np. 820 byś znalazł, ale on ma ok. 80km, a jak nie to jakiś zadbany zetor :)

 

Już za 40 000 zł będzie jakiś 120 km ;)

Za Zetory podziękuje, dużo palą i wcale mi się nie podobają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Nie mogę tego linka odpalić, możesz dać go jeszcze raz?

chyba wygasło ogłoszenie 

Nie mogę tego linka odpalić, możesz dać go jeszcze raz?

DEUTZ-FAHR AGROSTAR 6,11 

 Wyposażony w ładowacz czołowy QUICKE Q-980 3 SEKCYJNY STEROWANY ZDŻOJSTIKA rok.2005

 ale chodzi o takie coś 

Edytowano przez SamaPrawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroBekerek    1

Polecam Renault Ceres 85 (teraz coś około 50tyś)

 

u mnie pracuje już 7 lat i jak narazie zero awarii,oprucz urwanego płotnika przez moją głupotę ;),pracuje przy ładowaczu Mailleux MX-100 bardzo mało pali bo z 4 skibowym pługiem zagonowym łyknie niewiele ponad 7l na Ha,traktorek bardzo zwinny mieści się w zasadzie wszędzie,jako główny koń pociągowy dawał radę na 35ha,teraz areał nam się trochę powiększył do 50ha więc była potrzeba zakupu 120km NH M115 (coś około 55tyś) Polecam jak najbardziej renóweczkę w tym roku w okolicy sprowadzono około 3 sztuk i też właściciele sobie chwalą.I szukaj renówki z silnikiem JD bo jest nie zawodny,na silniku Fendta MWM nie każdy miał kolorowo z naprawą choć często się nie psuły.

Edytowano przez AgroBekerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

@ AgroBekerek właśnie te Renault zdobywają coraz większa popularność, i wiele pozytywnych opinii

Ja podałem Ceres'a 95, wiesz może czym się różni od Twojej 85?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Polecam Renault Ceres 85 (teraz coś około 50tyś)

 

u mnie pracuje już 7 lat i jak narazie zero awarii,oprucz urwanego płotnika przez moją głupotę ;),pracuje przy ładowaczu Mailleux MX-100 bardzo mało pali bo z 4 skibowym pługiem zagonowym łyknie niewiele ponad 7l na Ha,traktorek bardzo zwinny mieści się w zasadzie wszędzie,jako główny koń pociągowy dawał radę na 35ha,teraz areał nam się trochę powiększył do 50ha więc była potrzeba zakupu 120km NH M115 (coś około 55tyś) Polecam jak najbardziej renóweczkę w tym roku w okolicy sprowadzono około 3 sztuk i też właściciele sobie chwalą.I szukaj renówki z silnikiem JD bo jest nie zawodny,na silniku Fendta MWM nie każdy miał kolorowo z naprawą choć często się nie psuły.

trochę mało koni, mam już massey ferguson 690 który ma 80 koni i wolałbym coś mocniejszego :) ale dzięki za porady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Coś mocniejszego to Belarus1025, on ma ok. 105 km, jak dobrze pamiętam to 107km, ale nie wiem czy znajdziesz takiego za 60 000zł

To poszukaj tych Renaultów tylko wersji większej niż Ceres85 np. 95 on ma 90km, tylko 10 więcej niż mf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroBekerek    1

@

maciejo360 nasze modele różnią się tylko mocą,mój ceres ma katalogowo 85km a twój 95km ;) co do większej mocy @ SamaPrawda to poszukaj starszych modeli,coś z seri 133.14 (120km) czy z 110.54 (110km) wiem że za 110.54 z oryginalnie zamontowanym ładowaczem Mailleux mx-100 trzeba dać około 52tyś. też jedne z lepszych modeli renówek jak i ładowacz dobrej i pożądnej firmy za 15tyś nie znajdziesz ładowacza który uniesie ponad 2t i podniesie ładunek na około wysokość 4.10m.Mi osobiście super się pracuje moim renault z mailleuxem,dobra widoczność i zwrotność,sąsiad ma nowego belarusa( nie pamiętam modelu ale coś około 100km) miałem "zaszczyt" nim jeździć i powiem jedno: mało miejsca w kabinie,wąskie wejście (panowie przy kości mają problem z wsiadaniem ;D) ładowacz praiwe zasłonięty wężami i rozdzielaczami,a wszystko to za 130tyś! i po co to komu?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Co do tych małych kabin w Belarusach, to jak kto woli :) Ale chyba w każdym ruskim ciągniku kabiny są male :D w mniejszych wersjach np. 820 to myślę że kabina zgrywa się z turem, nie wiem jak jest w tym którym miałeś zaszczyt jeździć, bo on jest gabarytowo chyba też większy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Pytanie czysto teoretyczne. Myślę o ciągniku który by tak naprawdę nie wyjeżdżał z podwórka by był tylko i wyłącznie a to do przywiezienia balota a to do pracy przy oborniku, do przywiezienia kiszonki, czy do jej ubicia. Obowiązkiem jest 4x4. Chciałbym żeby ten ładowacz miał tą tonę udźwigu i żeby można było pracować nim bez obciążnika bez obawy że się przewróci... Rocznik nie ważny, Ważne jest to żeby odpalał w zimę... A by był odpalany codziennie, Nie musi mieć nawet dokumentów bo i tak by latał po podwórku i max na łąki na które nie trzeba wyjeżdżać na drogę publiczną... Ma być tanio. Co byście doradzili i ile musiałbym wydać?

Połączone

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj