Skocz do zawartości

Zdjęcie

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share slepy78

slepy78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 19:36

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce 2 tygodnie temu zrobiłem podorywke na ściernisku ,
dzisiaj zacząłem orać ,ale coś strasznie mi się zapycha
dodam że bronowałem po podorywce
perz kępami się zapycha

Co robić ?
kultywator przed orką?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zapycha się pług w orce siewnej po podorywce Dzisiaj, 15:31
  •  

#2 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 02 wrzesień 2014 - 19:43

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce Trzeba było pryskać glifosatem a nie podorywkę robić. A kultywator to zły pomysł, tak samo si się zapcha .

#3 Share slepy78

slepy78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 19:48

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce a ile tygodni po podorywce robi się orke?
moża ja za wcześnie oram?
poczekać aż przegnije i ziemia siądzie?

Tylko że zacząłem rozrzucać obornik i muszę go zaorać
może jakieś sposoby ?

#4 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 19:51

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce Kultywator to powinien być zamiast podorywki. Trochę wyobraźni - jak masz zamiar zrobić orkę pod siew jak 2 tyg temu zrobiłeś podorywkę? Ziemia musi odpaść aby się dało orać a na to trzeba trochę czasu. Swoją drogą to podorywka tradycyjna to strata czasu i kasy. Gruber lub talerzówka po ściernisku - ja osobiście wolę gruber ( nie agregat ścierniskowy ) i nie mam najmniejszych problemów z orką. Nawet rędzina się ładnie wysypuje.
Na przyszłość jak takie coś będziesz chciał robić to zostaw ściernisko na te 2 tyg. wywieź obornik i dopiero rób orkę. A teraz to albo pożycz jakieś lepsze pługi albo męcz się z tymi co masz bo raczej nic nie wymyślisz.

Edytowany przez akmaly, 02 wrzesień 2014 - 19:56.

#5 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 21:12

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce Jedynie co to ciężki wał i dopiero orka albo czekać aż ziemia obsiądzie lub dobrze popada

#6 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 02 wrzesień 2014 - 21:23

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce A przypadkiem zboże na tym polu nie kosiłeś wyżej niz normalnie bo podorywce duzej słomy ciężko jest potem drugi raz odwrócić.

#7 Share slepy78

slepy78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 06:26

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce ścierń w miarę normalnie wyglądała nie za wysoka tylko chyba ten perz ,darń się zapycha
a po podorywce bardzo dużo padało deszczu przez 2 tygodnie
pługi 3 unia grudziądz ,może lekko odkładnia przyrdzewiała ,sprubuje nasmarować

#8 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 06:34

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce Często widzę jak rolnicy rozkręcają na maxa pług w stronę śladu koła żeby szerzej brał- a to jest błąd, wtedy rant piersi napiera na ziemię i zawiesza się na nim słoma i korzenie roślin....

#9 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1759 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 07:35

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce Ustaw porządnie pług, nic się nie będzie zapychać.
Pług UG zapycha tylko wówczas, jak na wierzchu leżą spore garście słomy albo chwastu. W takim przypadku ja stosuję bronowanie i ściągam chwast w wałki i palę. Innej rady nie ma.

#10 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 07:35

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce Jeżeli zapycha ci się rozłogami perzu, to trzeba było najpierw glifosatem zniszczyć perz. Teraz - jak wyżej ktoś napisał - albo musisz czekać aż ziemia osiądzie, albo tę ziemię zwałować, albo pożyczyć pługi z wysokimi słupicami. Tylko...... skoro tak zaperzone, że nie da rady orać, to co ci na takim polu urośnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share maciekc2

maciekc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 08:33

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce tylko pługi podwyższane a pewnie orałes c360 to skołuj 2skibowe i ustaw po rame kółko ,a druga rzecz za wczesnie po podorywce musi się uleżeć ziemia na głęboko pazdziernik

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7615 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 09:07

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce Słoma nie przegniła i tyle. Pierś odkładni zamiast ją rozrywać to zbiera jak grzebień. Tyle. Za wcześnie wziąłeś się za orkę.
A tak z ciekawości czemu już orasz?
KPK Kumurun Team

#13 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1759 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 09:34

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce W 3 UG można jeszcze przenieśc kółko na koniec pługa i odkręcić 3 skibę. Zazwyczaj zapycha między skibą a kółkiem.

#14 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 09:41

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce Zależy gdzie mu zapycha ale i tak będzie się męczył tymi pługami co by nie robił:) A orać teraz na siew to nic złego jeśli ktoś planuje około 20.IX siać.

#15 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 wrzesień 2014 - 09:46

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce jak perz masz na polu to polsim radłem niewiele zrobisz, mój krone też się zapycha po podorywce, moim zdaniem najważniejsze to żeby ziemia była ubita a nie luźna to wtedy idzie i jak się podorywke robi na nie głębiej jak 10 cm to git, a le jak pisali przedmówcy po prostu było desykować tą perzowe i orać na raz :) ja tak w tym roku robię bo podorywką perzu nie zwalczysz chyba że głęboką orką jak masz dobry pług ;)

#16 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 11:46

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce Dotrzyj odkładnie jak przyrdzewiałe, powinno znacznie pomóc. Tylko porządnie - ja to robię szczotką drucianą na "kątówce"...

#17 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 03 wrzesień 2014 - 13:17

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce Potrzyj odkładnice przepałem, chwile niech nasiąknie i w pole. Rdza zejdzie bardzo szybko. Dorady niektórych, że trzeba było robić gruberem itp to można o kant tyłka potłuc. Przecież jak gość miałby warunki i odpowiedni ciągnik to przeszedłby na taką uprawę. Co do dorad to ja spróbowałbym to wymieszać kultywatorem, a przy okazji wyciągnąłby się trochę perz do wierzchu. Jak nie pójdzie to poczekać jeszcze z tydzień, aż się uleży.

Edytowany przez master20002, 03 wrzesień 2014 - 13:24.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#18 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1759 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 13:20

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce Ja na rdzę na odkładniach stosuję cegłówke moczoną w wodzie, ale ja to jestem staroświecki :D

#19 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 13:33

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce

2 tygodnie temu zrobiłem podorywke na ściernisku ,
dzisiaj zacząłem orać ,ale coś strasznie mi się zapycha
dodam że bronowałem po podorywce
perz kępami się zapycha

Co robić ?
kultywator przed orką?

Nie zaorzesz tego - nie ma szans. Kultywator lub talerzówka a potem pług a jak zielono to pryskać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 03 wrzesień 2014 - 14:03

zapycha się pług w orce siewnej po podorywce Talerzówką w perz-brawo, Pan chyba z herbapolu.

Edytowany przez master20002, 03 wrzesień 2014 - 14:13.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.