Skocz do zawartości

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt

63 odpowiedzi na ten temat

#21 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, komputery

Napisany 08 wrzesień 2014 - 21:09

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt Niestety to test tylo czwórki http://www.services....Fahr-6160_d.pdf a co do deutz silniki mają dobre,choć fendt wykorzytuje je lepiej, jeśli osie i skrzynie robił ZF to możesz brać w ciemno. JD znam tylko z opini innych. MF tak zaobserwowałem na tych starszych że lubia psuć się wcześniej niż np. deutz tak z 1000-2000 mth. Psuje się wszystko z tym że teraz to często drobiazgi potrafią znękać(wszystko na prztyczki i pokretełka)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt Dzisiaj, 10:04
  •  

#22 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 01:39

Co do Tego ciągnika to obawiam się też brakiem ramy która jednak daje komfort psychiczny itp.

No właśnie ta rama to chwyt marketingowy i daje tylko komfort psychiczny.

Jakoś inne ciągniki nie mają ramy i się nie przełamują. A jak masz tuza to i pół rama jest.

#23 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 17 wrzesień 2014 - 05:30

Weź pod uwagę jeszcze Steyr 6160 cvt :) godny polecenia ciągnik o dobrych parametrach. Waga tego ciągnika jest wysoka, moc waha się od 160 nominalnej do 180 maksymalnej.

#24 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 26 październik 2014 - 22:45

Ja moge się wypowiedzieć na temam John Deera bo mam dwa i mam jednego ferdka 5465 czyli wersja 5000 ale pod maską silnik 6cyl perkinsa. Jak nie potrzebna ci bezstopniówka to bierz w ciemno Jelenia i będziesz zadowolony, ale nie wiem czy 6150 w rzeczywistości nie jest słabszy od 6930 którego posiadam ze zwzględu chociażby na filtr cząstek i inne bajery ciągnące moc.... Lepiej może 6170 bądź po kupnie i gwarancji podciągnąć go jak zajdzie potrzeba ze 20koni.... Mam jak wspomniałem masseya 4000mth i nic się nie zepsuło kompletnie także też ciekawy ciągnik chociaż mój ma mało elektroniki.... A o deutzu to nie raz czytałem nie ciekawe artykuły odnośnie awarii i nie chciałbym ryzykować. Oprócz spalania weź pod uwagę awarie których w John Deerach jest sporadycznie mało....

#25 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 27 październik 2014 - 18:52

6150r i 6930 maja taka sama moc znajomy ma 6930 i chodzi tak samo jak 6150r ktorym ja jezdze

#26 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 27 październik 2014 - 20:59

Wiesz deutz ma tendencję do zawyżania mocy ale są testy tego modelu jak i 180 w internecie i z wyników powermix można wnioskować że są oszczędniejsze od konkurencji. Odnosząc się do rzekomej awaryjności awaryjne są niskie i tańsze serie jak u wszystkich. Co jak co ale silniki deutza awaryjne raczej nie są, skrzynie ZF też solidna robota nie to co w NH czy Case że szarpie. Żeby nie ten durny filtr cząstek stałych powiedziałbym że John, bo silniki johna byłyby oszczędniejsze może i od deutza. W gruncie rzeczy nie chodzi o nawet o spalanie tylko że to rozwiązanie może wykończyć silnik przedwcześnie. Scr jest jednak bardziej neutralny dla silnika.

Edytowany przez inwi, 27 październik 2014 - 21:01.

#27 Share dydus321

dydus321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 20:15

Wybij sb JD z głowy tam masz DPF a to jest dziadostwo kazdy ci to powie tylko nie sprzedawca JD, Nie wiem jak DF ale MF ma ad blue to ja bym ci polecił MF albo jakaś inną markę np Case albo NH

#28 Share MatrixDF99

MatrixDF99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 20:42

To tak mam 2x Deutz i złego słowa nie powiem oby dwa są 4 cylindrowe i mało palą jeden 130km 2009r. drugi (nowy nabytek)100km 2014r. zero awarii i na razie odpukać :P posiadam również kombajn z 2010 roku ;) pewnie pytanie dlaczego takie przywiązanie do marki i dlaczego w tym roku właśnie zdecydowałem się znowu na df ??. A dlatego że nic się nie psuje, nie można narzekać i jest zaje... komfort pracy.  John deera teraz bym nie wziął dlatego że mają filtr cząstek stałych to po pierwsze po drugie mają strasznie po zaniżaną moc ( john deere 6140r ledwo daje sobie rade w sprzęcie który ciąga deutz fah agrotron 130 i z resztą w topagrar jd 115m miał nie całe 90 km :/ ) i komfort pracy jakiś taki słaby jak na nowe ciągniki nawet jeśli chodzi o amortyzacje kabiny( jeśli bym miał brac kiedyś john deera powiedzmy z 8 lat temu to tak wtedy to były ciągniki :3 W massey fergusonie przeraziła nas tandeta te widoczne spawy w kabinie troszkę taka nie zgrabność i wiele innch może to by i nie przeszkadzało bo niby mają teraz silnik sizu jak w naszym kombajnie i jest oszczedny i mocny i ciągnik ma się nie psuć a nie wyglądać ale za taką cene i taki wygląd to aż szkoda :/ tyle w temacie bierz df-a kolega kupił 6160 i zadowolony, w 3 klasie overum 4 obrót 14l/ha 

#29 Share krzysio2211

krzysio2211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 21:03

Moim zdaniem MF będzie dobry bo o DF słyszałem dużo negatywnych opinii, a JD ma duże spalanie, ale dobry traktor. MF godny polecenia ;)

#30 Share rzampol2

rzampol2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 17:25

Ja bym ci polecił MF, skrzynia vt jest tą samą skrzynią co Vario w Fendt, Sam mam MF tylko że mniejszego a mianowicie 5611, komfort jazdy jest znakomity, widoczność kabiny jest bardzo dobra, całe sterowanie masz pod ręką i wszystko jest bardzo dobrze poukładane, większość bajerów masz w standardzie, a porównując do deutza i JD to byś musiał dopłacić. Pracowałem na JD 6150 tylko że na serii M, to dopalanie w nich jest największą tragedią, robiąc bele praso-owijarką McHalle bela jest już na 90% i co? Włącza ci się dopalanie spalin, ciągnik niemiłosiernie jęczy, kupa dymu dookoła, spadek mocy, ciągnik przełącza ci się na automatyczne obroty aż skończy dopalać, jak robi się po 200-300 bel dziennie to po trzech dniach roboty chce się ten ciągnik wy*ebać na złom, komfort pracy jest znakomity, spalania nigdy nie mierzyłem więc się nie będę wypowiadał, moc ma. Ciągnik od maja ma zrobione 900mth i co chwilę dzieje się coś z tym filtrem, ostatnio nie chciał odpalić, większych awarii nie było choć czasami nie wiadomo z jakich przyczyn biegi w czasie jazdy się rozłączają bądź nie chce odpalić. Deutzem nie pracowałem i praktycznie nic o nim nie wiem, więc nie będę się wypowiadał. Wiem tylko że słabe mają sprzęgła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt Dzisiaj, 10:04
  •  

#31 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 18:40

nie wiem co to za bajki piszecie moj znajomy ma jd 6150m i takich cyrkow nie ma ja mam 6150r i filtr wypala sie co jakies 200 mth i zadnych dymow nic nie ma normalnie sie robi zadnych spadkow mocy nie ma tylko przez jakies 20 min obroty sa ciut wiksze nabilem juz prawie 1800mth i wszystko pieknie chodzi a kumpla tez w tej Mce zadnego dymu nie ma normlanie filtr sie wypali i to wsio wiec bez takich bzdur ja uwazam ze w tej chwili kazdy ciagnik jest warty uwagi nie ma co oczerniac zadnej marki

#32 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 19:05

Ja też się zastanawiam na jakiej podstawie niektórzy piszą takie bajki  ???? Posiadam John Deere 6140 R od roku, 650 mtg wtym czasie filtr czyścił sie 3 razy właśnie podczas prasowania, ani spadku mocy nie czułem a prasa szła z włączonymi nożami, Spalanie w ciągniku - aktywna brona amazone plus siewnik 8-9 l/ha, orka kverneland ustawiony na 25 cm głębokości ,szerokość 4 x 50 = 14,5  l / ha więc czy to jest aż takie duże spalanie jak to niektórzy piszą??? wczesniej miałem John Deere 6320 SE i też na nniego nie narzekałem.

#33 Share rzampol2

rzampol2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 08:42

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt To nie są bajki, ja nie piszę że mój wujek tylko na nim pracuję więc nie mów że to bajki. Zapraszam, możesz przyjechać i sam zobaczyć. Pozdrawiam

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 listopad 2014 - 17:36

Koledzy więc jak w końcu ?? 

Co sądzicie o Fendt 714scr ? ma 140km i kosztuje ok 490tys zaś massey 7615 kosztuje ok 350 na full opcji. Jd 6150r  kosztuje 440tyś za full opcję. I ten deutz to wydatek rzędu ok. 380/400tyś na full opcji.

Wszystkie ceny są cenami netto. I słuchajcie bo jak byłby ten cały prow to też nie chcę wydać całej gotówki na ciągnik. Który z tych byłby najbardziej komfortowy, najmniej awaryjny bo to jest bardzo ważne i który by miał przyzwoite spalanie. Ostatnio myśleliśmy poważniej nad tym 6150r lecz mój tata chciał 6150m. Trochę rozumiem ponieważ jest on prostszy, bez zbędnej elektroniki itp. Lecz ja nie boje się tej elektroniki. I tu rodzi się pytanie któy.

Cena M na full opcji to wydatek rzędu 330 tyś.

#35 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 22:18

Na stronie deutza masz odnośnik do testu modelu 180 i ciągniki które mają podobne moce na wom różnie wypadają w kwestii uciągu. Fajnie jakbyś znalazł testy mocowe wom i mówiące o uciągu wszystkich modeli. Natomiast w magazynie traction masz test 6160 tyle że na powershift masz tu fragment:

KOMPLETNY, DOSKONAŁY PAKIET
Deutz-Fahr Agroton 6160 P wypadł bardzo dobrze w naszych testach. Zużycie paliwa i moment
zmierzone na stanowisku badawczym odpowiadały wynikom średnim w tej klasie mocy, podczas gdy 
ciągnik odnotował doskonałe wyniki w testach DLG-PowerMix w zakresie zużycia paliwa, z 
najlepszym wynikiem w tej klasie: 272 g/kWh.
Układ napędowy to znane nam rozwiązanie, które zostało przeprojektowane. Ciągnik imponuje
gładkimi zmianami półbiegów.
Ciągnik uzyskał dużo punktów w teście WOM, przedniego i tylnego podnośnika oraz układu 
hydraulicznego. Już standardowa konfiguracja hydrauliki spełnia wszystkie oczekiwania; pełna opcja 
wyposażenia powinna zadowolić najbardziej wymagających użytkowników.
Mamy jedynie kilka spostrzeżeń do detali.
Znaczące zmiany dotyczyły kabiny (w stosunku do poprzedniej wersji), zwłaszcza w zakresie 
wykończenia i jakości materiałów. Kabina jest także bardzo przestronna (szyber-dach i nowa 
kolorystyka) i oferuje bardzo dobrą widoczność.
Joystick wielofunkcyjny wymaga zmian. W przyszłości, chcieli byśmy zobaczyć w tym ciągniku 
wyświetlacz na słupku kabiny taki jak w modelach TTV. Ta tą chwilę, opcję wyposażenia stanowi duży 
iMonitor. Komfort operatora jest doskonały.

JD M-ka w zależności od warunków może być o 10 km słabsza od r-ki. Podejrzewam że różnice w spalaniu tych wszystkich modeli które wymieniłeś niewielkie mogą być na poziomie kilku proc

Edytowany przez inwi, 26 listopad 2014 - 22:30.

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 listopad 2014 - 19:33

A który miałby największy ciąg? Sam jestem za tym JD 6150r i chciałbym w skrzyni albo AutoPowr albo Direct drive. Tylko nie wiem czy dobrze rozumiem że autopower to skrzynia w której moc przekazywana jest hydraulicznie tak też mi mówili ludzie np serwisant. I jestem ciekaw czy ten ciągnik po prostu miałby siłę i uciąg we wszystkich pracach. Czy ona działa tak samo jak Vario? Bo skrzynie bezstopniowe dla JD,Fendt,Deutz robi jedna firma a mianowicie ZF- tz czołowy producent przekładni. 

Słuchajcie chciałbym też żeby ten ciągnik na siebie zarabiał tz żeby było jak najmniej awarii jeśli byłoby to możliwe. Więc który ? wg was.

#37 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 22:02

O siłę i uciąg się nie martw. Jeżeli skrzynia jest sprawna wszystko idzie jak powinno, dopiero kiedy skrzynia bezstopniowa się "kończy" ciągnikowi brakuje uciągu w ciężkich pracach i problem coraz bardziej się pogłębia wraz ze stopniem zużycia skrzyni.

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2014 - 00:02

A kiedy się "kończy" ta skrzynia? Po ilu godzinach już siada? Bo chciałbym jednak żeby ten ciągnik przepracował chociaż te 8 lat ;) 

#39 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 15:35

Ja byłbym za powershiftem. Kwestia awaryjności nawet w jednej serii ciągników bywa różna przykład choćby fendta seria 300 te stare za najbardziej udany model uchodzi 312, mniejsze 4cyl modele może i są mało awaryjne ale już nie tak jak 312. Może się felerny trafić egzemplarz. Ogólnie to zapytaj się o testy johna i deutza. Sam mam agrofarma i ma on swoje niedociągnięcia (wypadająca piatka sprężynka podtrzymująca szpręgło)ale ty patrzysz na inna klasę. teraz mam mało czasu wieczorem poczytam i spróbuje dać ci jakieś wskazówki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2014 - 16:41

Ok dzięki wielkie ;) 

Dodaj odpowiedź