Gość Profil usunięty

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Więc jak w tytule zaczynam myśleć przed zakupem ciągnika. Ostatnio byłem na pokazach Deutza i siedziałem właśnie w 6160ttv i powiem wam, że było bajecznie. Wielki ekran, skrzynia ttv, wszystkie funkcje były ustawione na 1 klawisz. Ciągnik chodził w 5x50 i nic nie czół. Jego prędkość to ok. 14km/h z tym pługiem. Teraz coś o JD. A więc w JD siedziałem ale nie miałem okazji pojeździć egzemplarzem który mnie interesuje. O Masey'u nie wiem nic. Powiem wam, że podoba mi się tam wyglad ciągnika oraz jego skrzynia.
I teraz jeśli moglibyście powiedzieć coś o tych ciągnikach i który z tych trzech jest najlepszy i dlaczego to byłbym wdzięczny. Jestem otwarty na różne opinie i na pewno postaram się wyciągnąć z nich wnioski ;)
Pozdrawiam :D

Temat przeniesiony do odpowiedniego działu

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

Ja też siedziałem w seri 6 TTV i jak dla mnie nawet fendt jest gorszy bo w środku jest mega bajecznie (mi deutzy TTV najbardziej sie podobaja, i nie tylko ja tak sadze

jak u mnie na dorzynkach stał john wlaśnie taki jak ty chcesz to wnetrze nie powala jak w deutzu

 

ja bym brał pod uwage tylko MF i DF bo spalanie maja mniejsze i maja prosty system oczyszczania spalin ad-blue a nie jak w johnie jakieś filtr czystek stałych i jest to bardziej skomplikowany system i droższy w przypadku jak coś się zepsuje

 

sam kupując teraz nowy ciągnik rozważał bym nad Deutzem i Masseyem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Więc tak powiem, że są różne opinie o tych deutzach a mianowicie o Agrotronach. Znajomy ma taki ciągnik w 4 cylindrach i mówi, że ten ciągnik to wielki błąd. Zaś 2 innych znajomych ma także agrotrony tylko w 6 cyl i są to ciągniki ok 160km podkręcone na 180 ;) i oni mówią, że nie ma lepszego ciągnika. O Maseyach nic nie wiem bo nie miałem styczności. Do john'a mam aktualnie sentyment ponieważ mam 2 i jestem z nich zadowolony jak znajomi z tych deutzów.

I jak sądzicie który ciągnik byłby najmniej awaryjny a najbardziej komfortowy. Powiem tak, że przed tymi pokazami nie brałem deutza pod uwagę ale po tej orce tym bydlakiem to wszystko tam mi się spodobało. Nawet głos miał fajne brzmienie. Gdy jednak na tej skrzyni TTV Brałem revers do góry aby podjechać w przód to musiałem mocniej depnąć w pedał gazu aby wgl zechciał ruszyć. Gdy już nabrał prędkości to zrobił to gwałtownie. Co do Tego ciągnika to obawiam się też brakiem ramy która jednak daje komfort psychiczny itp. Więc powtarzając moje pytanie jak sądzicie który ciągnik najbardziej nadałby się do naszego gospodarstwa. Dodam też, ze gdy kolega także robił w tym Deutzu to po wyjściu z ciągnika powiedział mi, że jednak woli mojego 6620 bo wie co gdzie i jak a w tym to się trudno połapać. Ja nie miałem tego problemu bo lubię ciągnik z większą liczbą elektroniki ponieważ musimy się też do niej przyzwyczajać bo wiecznie nie będą pracowały maszyny takie jak Ursus 912 itp.

Proszę o obszerną wypowiedz na temat + i - wszystkich 3 maszyn ;)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak depne 2500 obroty to ok 24/25l na ha a jak 1800 do 2000 to tak od 14 do 16 na ha przy pługu a w 1 ha zaorzę ok 2ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

troszke duże spalanie deutz mniej spali

a daleko masz dilerów?

 

jest artykuł na stronie deutza że model 6160 jest ciągnikiem najoszczędniejszym w swojej klasie jak i w ciężkich i lekkich pracach

 

 

 

05.08.2014Wstecz

 

6160: najniższe zużycie paliwa w swojej klasie (test Traction)

 

 

Traction, jeden z niemieckich, wiodących magazynów branży rolniczej, opublikował w maju 2014 roku artykuł zatytułowany „Sparsamer Schwabe" . Opracowanie zawiera wyniki, jakie uzyskał model 6160 marki DEUTZ-FAHR zarówno podczas testach polowych, jak i w trakcie testu DLG PowerMix*.

Edytowano przez agrorobert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No ok ale wiesz mój kolego spalanie a awaryjność to 2 inne rzeczy. Ciągnik powinien być zarówno w miarę roboty oszczędny oraz mało awaryjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Dosc sporo ci bierze john. Ja mam new hollanda m135 i w plugu kverneland 5 obrotowa vario na 2,46m bierze mi 24 litry. Jak juz masz zamiar kupic wez kazdy ciagnik na testy i bedziesz wiedzial ktory bedzie najlepszy dla ciebie. Ja sam stoje teraz przed zakupem nowego ciagnika. Wybor padnie na case cvx 145 lub claas arion 620 cebis oba na full opcji za 2 tygodnie beda u mnie na testach.Przy czym claas ma znacznie bogatsze wyposazenie ( jest np. lodowka),jak daleko masz serwis ile lat gwarancji czy jest mozliwosc jej wydluzenia. Mi w claasie zaproponowali wydluzona gwarancje do 4 lat za oplata. Nowy ciagnik to wysoki koszt utrzymania i przy malej usterce trzeba miec tysiace przygotowane wiec dobrze jak mozesz miec mozliwe dluga gwarancje. Nikt ci rozsadnie nie doradzi kazdy bedzie chwalil swoja marke a na tescie wyprobujesz kazdy z nich ze swoimi maszynami i zabaczysz sam ktorym najlepiej sie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale z tego co wiem to Deutz nie daje ciągników na testy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Co to za diler ze nie daje ciagnika na testy?Korbanek fergusona na pewno daje bo mi oferowal, johnego podobnie zamiast deutza wez claasa do porownania na testy. Nigdy nie kupilbym ciagnika ktorego nie wytestowałbym na wlasnym gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

troszke duże spalanie deutz mniej spali

 

 

Mniej niż 14l/ha to ile? Ty chyba nie wiesz co piszesz albo podorywkę robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

u mnie deutz na orce ciężkiej spala 11l/ha

u mnie sąsiad ze wsi ma JD 6420 i narzeka że mógł by mniej palić ale i chwali że narazie bez większych awaria się odbyło tylko drobnostki a ma do od 2006r i pracuje na 90ha jako główny ciągnik i na prow chciał wziać MF ale że za niego drogo chcieli i do dilera daleko to wzioł JD 5080r

nikt mi nie wmówi że JD spala mniej niż deutz

niedawno pisałem z gościem co pisał mi że ma JD 80km i pronara 90km i że JD wiecej spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie kazdemu dadzą ciagnik na testy, widac autor tematu nie wzbudził zaufania u sprzedawcy skoro na testy nie dostał, może tak samo rozmawia ze sprzedawcą jak tu na AF, czyli pyta pyta i pyta i nic z tego nie wynika, ktorys juz z koleji temat o tym samym i te same pytania i na koncu i tak dochodzi do wniosku że JD najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie. Jeden zakłada temat z zapytaniem o różne marki a z góry już wie której z uporem będzie bronił. Przyłącza się rozmówca którego stan umysłu jest pokroju autora tematu, jednakże jest fanem innej marki niż autor. Obaj teoretycznie znaleźli się tu aby wymienić spostrzeżenia, pomóc autorowi w zakupie. A tak na prawdę trwa przepychanka w wynoszeniu swojej ulubionej marki na miejsce pierwsze.

 

Niby temat bez sensu, choć bardzo dobry na poprawę humoru, polecam.

 

agrorobert, tak na marginesie ile ha zaorzesz w 1 godz jakim pługiem i ciągnikiem?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koledzy ale już ja nie chcę wywyższać swojej marki tylko po prostu niedługo stanę nad dylematem wyboru ciągnika i chce poznać ich dobre jak i złe strony. Jeśli coś wam się nie podoba w moich wypowiedziach to na prawdę nie musicie angażować się w tematach które zostały założone przez moją osobę.

A tak jeszcze o tym dealerze więc po prostu się zapytaliśmy czy dają ciągniki na testy a dealer odpowiedział, że nie Deutz Fahr nie daje ciągników na testy. Sam się zdziwiłem ale nie będę dyskutował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

ja nie wynoszę żadnej marki na pierwsze miejsce

minusem JD jest spalanie

pod tym względem lepszy jest MF i DF

a który jest wytrzymalszy to nie wiem i nie wypowiadam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

u mnie deutz na orce ciężkiej spala 11l/ha

Taa, yhyy. Komputerek Ci tyle wyświetlił? Na lekkiej ziemi i dużym kawałku NH T7050+KV ED 100 zejdzie do 15-16 l/ha. 11l/ha to na lekkich pagórkach z 4,5m talerzówką. Ciężka orka z paco 20-30l/ha w zależności od ziemi.

Jak potrzebujesz ciągnika do ciężkiej pracy JD. Jak masz lżejsze ziemie, DF, MF. Skrzynie bezstopniowa fajna sprawa, ale jak ziemie mozaikowata, to już nie do końca.

W środku DF rzekłbym wręcz cukierkowy, zwłaszcza wyświetlacze. SCR rzeczywiście lepszy od EGR+DPF, ale w ciężkiej pracy nie zauważysz wypalania filtra. Przy zakupie kwestia spalania nie powinna być podstawowym elementem branym pod uwagę.

Edytowano przez Jarecki21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

nie komputerek

Jarecki21 masz racje że spalanie nie powinno być podstawowym aspektem branym bod uwagę ale większe spalanie zwiększa koszty eksploatacji przez 10lat moze uzbierać sie niemała suma wydana na paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciągnik miałby być do ciężkiej pracy oraz do transportu np przyczep ze zbożem, ,gnojowica itp. Pracowałby z pługami 4x50/55+packomat, beczka 18000l,, przyczepa 14t, grubber 3m, agregat uprawowo-siewny/ nabudowany 3m

I Jak sądzicie który z tych byłby dla mnie najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Niestety to test tylo czwórki http://www.services.art.admin.ch/traktor/d/2013/Testbericht_DeutzFahr-6160_d.pdf a co do deutz silniki mają dobre,choć fendt wykorzytuje je lepiej, jeśli osie i skrzynie robił ZF to możesz brać w ciemno. JD znam tylko z opini innych. MF tak zaobserwowałem na tych starszych że lubia psuć się wcześniej niż np. deutz tak z 1000-2000 mth. Psuje się wszystko z tym że teraz to często drobiazgi potrafią znękać(wszystko na prztyczki i pokretełka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Co do Tego ciągnika to obawiam się też brakiem ramy która jednak daje komfort psychiczny itp.

 

No właśnie ta rama to chwyt marketingowy i daje tylko komfort psychiczny.

Jakoś inne ciągniki nie mają ramy i się nie przełamują. A jak masz tuza to i pół rama jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

Weź pod uwagę jeszcze Steyr 6160 cvt :) godny polecenia ciągnik o dobrych parametrach. Waga tego ciągnika jest wysoka, moc waha się od 160 nominalnej do 180 maksymalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ja moge się wypowiedzieć na temam John Deera bo mam dwa i mam jednego ferdka 5465 czyli wersja 5000 ale pod maską silnik 6cyl perkinsa. Jak nie potrzebna ci bezstopniówka to bierz w ciemno Jelenia i będziesz zadowolony, ale nie wiem czy 6150 w rzeczywistości nie jest słabszy od 6930 którego posiadam ze zwzględu chociażby na filtr cząstek i inne bajery ciągnące moc.... Lepiej może 6170 bądź po kupnie i gwarancji podciągnąć go jak zajdzie potrzeba ze 20koni.... Mam jak wspomniałem masseya 4000mth i nic się nie zepsuło kompletnie także też ciekawy ciągnik chociaż mój ma mało elektroniki.... A o deutzu to nie raz czytałem nie ciekawe artykuły odnośnie awarii i nie chciałbym ryzykować. Oprócz spalania weź pod uwagę awarie których w John Deerach jest sporadycznie mało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

6150r i 6930 maja taka sama moc znajomy ma 6930 i chodzi tak samo jak 6150r ktorym ja jezdze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj