Skocz do zawartości

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt

63 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 wrzesień 2014 - 16:22

Więc jak w tytule zaczynam myśleć przed zakupem ciągnika. Ostatnio byłem na pokazach Deutza i siedziałem właśnie w 6160ttv i powiem wam, że było bajecznie. Wielki ekran, skrzynia ttv, wszystkie funkcje były ustawione na 1 klawisz. Ciągnik chodził w 5x50 i nic nie czół. Jego prędkość to ok. 14km/h z tym pługiem. Teraz coś o JD. A więc w JD siedziałem ale nie miałem okazji pojeździć egzemplarzem który mnie interesuje. O Masey'u nie wiem nic. Powiem wam, że podoba mi się tam wyglad ciągnika oraz jego skrzynia.
I teraz jeśli moglibyście powiedzieć coś o tych ciągnikach i który z tych trzech jest najlepszy i dlaczego to byłbym wdzięczny. Jestem otwarty na różne opinie i na pewno postaram się wyciągnąć z nich wnioski ;)
Pozdrawiam :D

Temat przeniesiony do odpowiedniego działu

Edytowany przez danielhaker, 02 grudzień 2014 - 16:27.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt Dzisiaj, 23:12
  •  

#2 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 20:46

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt Ja też siedziałem w seri 6 TTV i jak dla mnie nawet fendt jest gorszy bo w środku jest mega bajecznie (mi deutzy TTV najbardziej sie podobaja, i nie tylko ja tak sadze
jak u mnie na dorzynkach stał john wlaśnie taki jak ty chcesz to wnetrze nie powala jak w deutzu

ja bym brał pod uwage tylko MF i DF bo spalanie maja mniejsze i maja prosty system oczyszczania spalin ad-blue a nie jak w johnie jakieś filtr czystek stałych i jest to bardziej skomplikowany system i droższy w przypadku jak coś się zepsuje

sam kupując teraz nowy ciągnik rozważał bym nad Deutzem i Masseyem

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 wrzesień 2014 - 21:44

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt Więc tak powiem, że są różne opinie o tych deutzach a mianowicie o Agrotronach. Znajomy ma taki ciągnik w 4 cylindrach i mówi, że ten ciągnik to wielki błąd. Zaś 2 innych znajomych ma także agrotrony tylko w 6 cyl i są to ciągniki ok 160km podkręcone na 180 ;) i oni mówią, że nie ma lepszego ciągnika. O Maseyach nic nie wiem bo nie miałem styczności. Do john'a mam aktualnie sentyment ponieważ mam 2 i jestem z nich zadowolony jak znajomi z tych deutzów.
I jak sądzicie który ciągnik byłby najmniej awaryjny a najbardziej komfortowy. Powiem tak, że przed tymi pokazami nie brałem deutza pod uwagę ale po tej orce tym bydlakiem to wszystko tam mi się spodobało. Nawet głos miał fajne brzmienie. Gdy jednak na tej skrzyni TTV Brałem revers do góry aby podjechać w przód to musiałem mocniej depnąć w pedał gazu aby wgl zechciał ruszyć. Gdy już nabrał prędkości to zrobił to gwałtownie. Co do Tego ciągnika to obawiam się też brakiem ramy która jednak daje komfort psychiczny itp. Więc powtarzając moje pytanie jak sądzicie który ciągnik najbardziej nadałby się do naszego gospodarstwa. Dodam też, ze gdy kolega także robił w tym Deutzu to po wyjściu z ciągnika powiedział mi, że jednak woli mojego 6620 bo wie co gdzie i jak a w tym to się trudno połapać. Ja nie miałem tego problemu bo lubię ciągnik z większą liczbą elektroniki ponieważ musimy się też do niej przyzwyczajać bo wiecznie nie będą pracowały maszyny takie jak Ursus 912 itp.
Proszę o obszerną wypowiedz na temat + i - wszystkich 3 maszyn ;)
Pozdrawiam!

#4 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 08:04

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt a powiec jakie masz spalanie w swoim johnie 6620?

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 wrzesień 2014 - 16:14

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt jak depne 2500 obroty to ok 24/25l na ha a jak 1800 do 2000 to tak od 14 do 16 na ha przy pługu a w 1 ha zaorzę ok 2ha.

#6 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 18:48

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt troszke duże spalanie deutz mniej spali
a daleko masz dilerów?

jest artykuł na stronie deutza że model 6160 jest ciągnikiem najoszczędniejszym w swojej klasie jak i w ciężkich i lekkich pracach

05.08.2014Wstecz

6160: najniższe zużycie paliwa w swojej klasie (test Traction)

Traction, jeden z niemieckich, wiodących magazynów branży rolniczej, opublikował w maju 2014 roku artykuł zatytułowany „Sparsamer Schwabe" . Opracowanie zawiera wyniki, jakie uzyskał model 6160 marki DEUTZ-FAHR zarówno podczas testach polowych, jak i w trakcie testu DLG PowerMix*.

Edytowany przez agrorobert, 03 wrzesień 2014 - 20:07.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 wrzesień 2014 - 20:23

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt No ok ale wiesz mój kolego spalanie a awaryjność to 2 inne rzeczy. Ciągnik powinien być zarówno w miarę roboty oszczędny oraz mało awaryjny.

#8 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 20:46

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt Dosc sporo ci bierze john. Ja mam new hollanda m135 i w plugu kverneland 5 obrotowa vario na 2,46m bierze mi 24 litry. Jak juz masz zamiar kupic wez kazdy ciagnik na testy i bedziesz wiedzial ktory bedzie najlepszy dla ciebie. Ja sam stoje teraz przed zakupem nowego ciagnika. Wybor padnie na case cvx 145 lub claas arion 620 cebis oba na full opcji za 2 tygodnie beda u mnie na testach.Przy czym claas ma znacznie bogatsze wyposazenie ( jest np. lodowka),jak daleko masz serwis ile lat gwarancji czy jest mozliwosc jej wydluzenia. Mi w claasie zaproponowali wydluzona gwarancje do 4 lat za oplata. Nowy ciagnik to wysoki koszt utrzymania i przy malej usterce trzeba miec tysiace przygotowane wiec dobrze jak mozesz miec mozliwe dluga gwarancje. Nikt ci rozsadnie nie doradzi kazdy bedzie chwalil swoja marke a na tescie wyprobujesz kazdy z nich ze swoimi maszynami i zabaczysz sam ktorym najlepiej sie pracuje.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 wrzesień 2014 - 06:08

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt Ale z tego co wiem to Deutz nie daje ciągników na testy :(

#10 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 06:12

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt Co to za diler ze nie daje ciagnika na testy?Korbanek fergusona na pewno daje bo mi oferowal, johnego podobnie zamiast deutza wez claasa do porownania na testy. Nigdy nie kupilbym ciagnika ktorego nie wytestowałbym na wlasnym gospodarstwie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt Dzisiaj, 23:12
  •  

#11 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 07:39

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt u mnie niedawno w okolicy gościu wzioł Deutza Agrotrona M620 na testy i jakoś mu dali :)

#12 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 10:07

troszke duże spalanie deutz mniej spali

Mniej niż 14l/ha to ile? Ty chyba nie wiesz co piszesz albo podorywkę robisz?

#13 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 11:27

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt u mnie deutz na orce ciężkiej spala 11l/ha
u mnie sąsiad ze wsi ma JD 6420 i narzeka że mógł by mniej palić ale i chwali że narazie bez większych awaria się odbyło tylko drobnostki a ma do od 2006r i pracuje na 90ha jako główny ciągnik i na prow chciał wziać MF ale że za niego drogo chcieli i do dilera daleko to wzioł JD 5080r
nikt mi nie wmówi że JD spala mniej niż deutz
niedawno pisałem z gościem co pisał mi że ma JD 80km i pronara 90km i że JD wiecej spali

#14 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 11:42

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt nie kazdemu dadzą ciagnik na testy, widac autor tematu nie wzbudził zaufania u sprzedawcy skoro na testy nie dostał, może tak samo rozmawia ze sprzedawcą jak tu na AF, czyli pyta pyta i pyta i nic z tego nie wynika, ktorys juz z koleji temat o tym samym i te same pytania i na koncu i tak dochodzi do wniosku że JD najlepszy

#15 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 11:58

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt Dokładnie. Jeden zakłada temat z zapytaniem o różne marki a z góry już wie której z uporem będzie bronił. Przyłącza się rozmówca którego stan umysłu jest pokroju autora tematu, jednakże jest fanem innej marki niż autor. Obaj teoretycznie znaleźli się tu aby wymienić spostrzeżenia, pomóc autorowi w zakupie. A tak na prawdę trwa przepychanka w wynoszeniu swojej ulubionej marki na miejsce pierwsze.

Niby temat bez sensu, choć bardzo dobry na poprawę humoru, polecam.

agrorobert, tak na marginesie ile ha zaorzesz w 1 godz jakim pługiem i ciągnikiem?

Edytowany przez damianzbr, 04 wrzesień 2014 - 12:02.

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 wrzesień 2014 - 16:34

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt Koledzy ale już ja nie chcę wywyższać swojej marki tylko po prostu niedługo stanę nad dylematem wyboru ciągnika i chce poznać ich dobre jak i złe strony. Jeśli coś wam się nie podoba w moich wypowiedziach to na prawdę nie musicie angażować się w tematach które zostały założone przez moją osobę.
A tak jeszcze o tym dealerze więc po prostu się zapytaliśmy czy dają ciągniki na testy a dealer odpowiedział, że nie Deutz Fahr nie daje ciągników na testy. Sam się zdziwiłem ale nie będę dyskutował.

#17 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 20:21

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt ja nie wynoszę żadnej marki na pierwsze miejsce
minusem JD jest spalanie
pod tym względem lepszy jest MF i DF
a który jest wytrzymalszy to nie wiem i nie wypowiadam sie

#18 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 20:47

u mnie deutz na orce ciężkiej spala 11l/ha

Taa, yhyy. Komputerek Ci tyle wyświetlił? Na lekkiej ziemi i dużym kawałku NH T7050+KV ED 100 zejdzie do 15-16 l/ha. 11l/ha to na lekkich pagórkach z 4,5m talerzówką. Ciężka orka z paco 20-30l/ha w zależności od ziemi.
Jak potrzebujesz ciągnika do ciężkiej pracy JD. Jak masz lżejsze ziemie, DF, MF. Skrzynie bezstopniowa fajna sprawa, ale jak ziemie mozaikowata, to już nie do końca.
W środku DF rzekłbym wręcz cukierkowy, zwłaszcza wyświetlacze. SCR rzeczywiście lepszy od EGR+DPF, ale w ciężkiej pracy nie zauważysz wypalania filtra. Przy zakupie kwestia spalania nie powinna być podstawowym elementem branym pod uwagę.

Edytowany przez Jarecki21, 04 wrzesień 2014 - 20:48.

#19 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 07:55

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt nie komputerek
Jarecki21 masz racje że spalanie nie powinno być podstawowym aspektem branym bod uwagę ale większe spalanie zwiększa koszty eksploatacji przez 10lat moze uzbierać sie niemała suma wydana na paliwo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 wrzesień 2014 - 17:59

John Deere 6150r DD vs Deutz Fahr 6160ttv a może jednak Massey Ferguson 7615 vt Ciągnik miałby być do ciężkiej pracy oraz do transportu np przyczep ze zbożem, ,gnojowica itp. Pracowałby z pługami 4x50/55+packomat, beczka 18000l,, przyczepa 14t, grubber 3m, agregat uprawowo-siewny/ nabudowany 3m
I Jak sądzicie który z tych byłby dla mnie najlepszy?

Dodaj odpowiedź