Zaloguj się, aby obserwować  
ROBERTINHO

zetor 5211 a 5340 różnica w rozstawie osi?

Polecane posty

ROBERTINHO    118

witam.

Otóż uprawiam truskawki i wszystkie zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzam zetorem 5211.

uprawiam też truskawki wujowi, który chce sobie kupić zetora 5340 i nim robić w tych truskawkach.

moje pytanie brzmi czy zetor 5340 będzie dużo szerszy od 5211 czy zmieści sie w międzyrzędziach czy będzie ugniatał boczne rządki truskawek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Akurat jeśli chodzi o rozstaw to nie powinno być większej różnicy. Tył w tych ciągnikach jest taki sam tylko problemem mogą okazać się opony. Chyba że ma jakieś wąskie do założenia bo te 16.9-30 to do międzyrzędzi będą za szerokie. Ogólnie rozstaw kół in powinien stanowić problemu z racji tego, że można go regulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Rozstawy tylnych kół obu ciągników są takie same czy to koła 28 czy 30 cali. Jak kolega wspomniał jedynie szerokość 16,9 może być przeszkodą.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

czyli ogólnie podsumowywując rozstaw tylnych kół jest taki sam w obu tych ciągnikach tylko różnica jest w szerokości opon.

 

A i wuj też sie kazał spytać użytkowników jak ze spalaniem w tych zetorach 5340 w okrągłej masce?

czy to prawda że one tak dużo ropy ciągną?

czy zetor 5340 wiele więcej spali na 1 godzine pracy niż 5211?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W okrągłej masce nie mam jęcia ale 5340 już w starej ma jakieś zmiany które nie za fajnie wpłynęły ogólnie na pracę silnika porównując go do poprzednika. Ze spalaniem w porównaniu do konkurencji też nie wygląda najlepiej choć z drugiej strony te 0,5 czy 1 litr jakoś tragedii nie robi. Ogólnie nie ma co spodziewać się cudów po tak starej konstrukcji.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

kurcze wszyscy mi rąbią że zetory dużo palą a zgadnij ile mój zetor spala w orce na 1 godzine fizyczną(nie mtg)?

To ci powiem ale pewnie nie uwierzysz. spala 3,2-3,6 litra w orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Bo jak go się przyciśnie to tak strasznie dużo nie pali porównując do innych marek. Jak by przyszło nim jeździć bez wielkiego obciążenia to wtedy w stosunku do np Perkinsa już różnica była by większa. Ja, mając do porównania jeszcze 4512 na spalanie Zetora nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Powiem ci szczerze że inne marki wypadają pod tym względem lepiej. W zetorze wpływ na spalanie ma skrzynia. Mało biegów do pola powoduje że nie możesz dopasować prędkości pracy jadąc w ekonomicznym zakresie obrotów. Chcesz czy trzeba szybciej to pozostaje ci tylko gaz do dechy. Przy rotacyjnej przynajmniej 5340 nie pali dużo w okolicach trzech litrów jeśli się nie mylę ale już w transporcie masakra.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie jeździłem 5340 z 10 lat. Nie pamiętam. Z tego co mi świta niecałe 4 przy rotacyjnej a w transporcie już ponad 5.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Możliwe. Chociaż przy odśnieżaniu 12 godzin nim przejeździć bez tankowania ciężko. Kolega teraz nim i w czasie odśnieżania zjeżdża na cpn.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie pamiętam ale na bank nie miał 70 litrów. Był w połowie zgrzany i okrótnie rdzewiał.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Nie pamiętam ale na bank nie miał 70 litrów. Był w połowie zgrzany i okrótnie rdzewiał.

Taki jak u mnie to jest 70 l. Te mniejsze to strasznie małe były i nie wiem czy w 5340 były montowane. Zdaje się, że w opcji był jeszcze większy dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetor ma ogolnie wolna skrzynię. Przy lekkich pracach mało pali praktycznie to samo co perkins. Na orce z plugami 3x35 z dużymi odkladnicami to jakieś 5.5 ropy. Czyli tyle co nic. Bak mam 55 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj