DobryxD

MASSEY FERGUSON 3065 zatarty silnik

Polecane posty

AlaCapone    5015

Ten z 1 ogłoszenia wygląda jakby brał udział w wojnie na Ukrainie lub przynajmniej najechał na 3 - 4 miny, nie wspominając o zatartym silniku.

Osobiście omijałbym go z daleka i nie tylko ciągnik, ale przede wszystkim tego sprzedawcę, bo na pierwszym miejscu wyposażenia ciągnika umieścił kabinę, radio... (czyli pierdoły). Kto kupuje ciągnik, którego głównym atutem jest radio? To wyraźnie wskazuje na fakt, że sprzedawca nie ogarnia interesu.

Kolego daj spokój z tym ciągnikiem on jest do kupienia jedynie na części.

Nad drugim bym się zatrzymał tym bardziej, że cena jest do negocjacji - tylko jakiej?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

bez zastanawiania się wolałbym dołożyć i kupić tego lepszego bo jak zaczniesz tego remontować żeby to ładnie wyglądało i jakoś jeździło to wyniesie cie pewnie tyle samo co byś kupił tego drugiego i w dodatku ma jeszcze tura tylko że ciągniki z turami są bardziej zużyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Kolego ten drugi kosztuje średnio ok 40000zł w ładnym stanie a reszta to ładowacz. W sumie ciężko kupić takiego Mailleuxa z chwytakiem do bel za ok 10000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Gość umieścił na pierwszym miejscu radio bo może jako jedyne jakoś tam działa kabina na drugim miejscu bo już nie do końca kompletna i nie spełnia 100% swej funkcji. Takie trupy to może i na części nie specjalnie dobre są ale niektóre części pewnie ma dosyć dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Szkoda, że nic nie napisał o pięknych, czystych szybach fotochromowych w kabinie, przez które można podziwiać krajobraz w sposób całkowicie niezafałszowany lub o felgach z idealnie położoną farbą, albo o niesamowitych lusterkach. Ciekawi mnie jedna rzecz, czy lina jest gratis, czy trzeba za nią jednak dopłacić. :D


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

W mf-ie z pierwszego linku to oprócz silnika i ogólnej dewastacji karoseri pozostaje jeszcze kwestia skrzyni biegów. Mi w serwisie u korbanka powiedzieli ze takiego ciągnika nie powinno sie nawet holowac gdy silnik jest unieruchomiony. A tu przy zatartym silniku pewnie go przeciągali kilka razy (chocby z pola) i mogło już tam dojśc do uszkodzenia a w takim stanie gdy silnik stoi nie jesteś w stanie określic w jakim stanie jest skrzynia ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Bez przesady, akurat w tych modelach wzmacniacz/przyspieszacz jest jedno stopniowy i gdy jest ciągnik na luzach to się nie kręci a reszta skrzyni co prawda jest smarowana (dodatkowo) podobnie jak silniki (ciśnieniowo)ale też pracuje w kąpieli olejowej jak tradycyjne skrzynie, tak że holowanie kilka km krzywdy jej nie zrobi. Inna sprawa to taka że jak padł silnik to skrzynia pewnie też wymaga interwencji mechanika bo akurat w tych modelach MF skrzynie siadają szybciej od silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek76    0

Nie powinno się holować z innego powodu  - na nieodpalonym silniku mamy załączony przedni napęd. dłuższe holowanie doprowadza do zużycia/awarii sprzęgła załączającego napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj