Zaloguj się, aby obserwować  
kingway

Grimme SE 70 20 problem z separatorem kamieni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kingway    9

Witam , mam kombajn Grimme SE 70 20 i posiada on separator kamieni . Problem polega na tym ze prawie nie odziela kamieni od ziemiaków (odziela tylko z 10 % max) . Czy ktoś posiada taki kombajn i wie co jest grane , oczywiście zdaje sobie sprawe z tego ze wszystkich kamieni mi nie bedzie odbierać . Myslę ze to kwestia ustawień taśm tylko nie wiem co i jak ( oczywiście jest to separator palcowy ). Taśmy i wszystko jest ok. tylko cos nie odziela . Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

separator palcowy jest na zbrylona ziemie. na kamienie jest uzywany i zakladany separator szczotkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xyloniros    89

Witam 

jak najlepiej ustawić separator kamieni ?

zastanawiam się czy palce nie byłyby lepsze...  -_-  ( potrafi cały stół przebieraczy "zapchać"  ziemia  :wacko:) 

jak sobie palce radzą z mokra ziemia i skałą?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Jak to możliwe że na stole masz ziemię? Już na jeżu nie powinno jej być, albo ryjesz głęboko jak dzik albo jest za mokro i musisz poczekać.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xyloniros    89

normalnie ... grimme chyba jest za delikatny  :blink:

lepiej nie czekac .... bo pozniej to młotkiem mozna walic i ciezko rozbic  B)

u mnie nie ma piachow, chcialbym zeby na jezu nie bylo ziemi   ^^

ciekawe czy stosujac odkamieniacz byloby miej skal 

 

 

co do rycia: kopiemy tak gleboko jak ziemniak siedzi ...

 

mikad masz moze palce ze sie wypowiadasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Tak, mam separator palcowy. Ziemia nie może dostać się na górę, na końcu odsiewacza ziemniaki powinny lecieć już bez ziemi ewentualnie z małą ilością. Skały jak to określiłeś są wynikiem słabo uprawionej ziemi przed sadzeniem. Co to za odmiana że siedzi głęboko, jak formujesz redlinę, ile ziemi nasypujesz nad sadzeniak?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xyloniros    89

skaly raczej chyba przez deszczowanie i brak opadow w tym roku .... porządny deszcz był podczas sadzenia i później dopiero w żniwa 

gliny nie odsiejesz niestety taki urok tej gleby  :wacko:

 

przechodząc do tematu :

separator palcowy dobrze kruszy bryły? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Oczywiście że gliny się nie odsiewa ale trzeba przed sadzeniem i w czasie obsypywania maksymalnie rozbić i napowietrzyć glebę od tego są agregaty i obsypniki czynne.

Wracając do tematu, separator palcowy w ogóle nie rozbija brył tylko jak sama nazwa wskazuje separuje je pozwalając im przejść na koniec jeża i dalej na taśmę z odpadami. Gdyby palce rozbijały bryły z ziemniaków nie zostało by nic. Z takich ciekawostek w latach 80 ubiegłego wieku w kombajnach produkowanych w dawnym NRD były takie jak gdyby gumowe walce przez które przechodził cały urobek, walce owe były pompowane powierzem. Bryły które dostały się między walce były rozgniatane a jak ktoś napompował za duże ciśnienie to i przy okazji gniotło ziemniaki, jednak jak kombajnista był w miarę kumaty i dobrze ustawił sobie kombajn to w miarę jakoś to wychodziło.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xyloniros    89

maksymalne rozbicie jest niewystarczające....

czyli separator palcowy dziala identycznie jak szczota ? masakra, czyli trzeba zmienić strategie :D 

stosujemy opone na odsiewaczu ale to jeszcze za malo... :(

zauwazylem ze wiekszosc u mnie tak robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj