Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

1147 odpowiedzi na ten temat

#161 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 13 maj 2009 - 21:48

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi jak zmatujesz podkład to główna farba będzie się lepiej trzymać i niby powinno sie to robić ale na przyczepie to troche tego matowania by było i pozostaje kwestia czy warto ( ja matowałem błotniki do ursusa i można mieć dość), a czekać aż wyschnie całkowicie nie radzę bo kolejna warstwa nie będzie się dobrze trzymać maluj następną warstwę gdy poprzednia będzie już dobrze przylegać (żeby po dodaniu następnej nie zaczęły robić się zacieki) ale w takiej fazie żeby poprzednia warstwa jeszcze się kleiła. a utwardzacz raczej dawaj bo koszt niewielki a efekt bezcenny ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Dzisiaj, 23:54
  •  

#162 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 maj 2009 - 21:51

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi mysle ze nim pomaluje wszystko jedna warstwą to już będzie lekko zastygnięte - wtedy chyba można już kłaść drugą?
sorki za takie banalne pytania ale jeszcze nic porzadnie nie malowałem pistoletem i nie chciałbym się narobić a poźniej robić od nowa, tym bardziej ze ojciec chce malować pedzlem i jakby cos poszło nie tak to będzie mi gderał przez miesiąc jak nie lepiej ;)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#163 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 14 maj 2009 - 10:13

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi pewnie ta zanim jedną całą pomalujesz to już można jechać z drugą.
ach ci ojcowie czasami mają dziwne pomysły

#164 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 14 maj 2009 - 20:31

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi a powiedzcie mi czym się różni autorenolak od JEDYNKA® EMAFTAL obie są alkidowe więc skąd róznica 100% w cenie obu? pierwsza ok 25-50zł za litr zaleznie od koloru a druga od 15 do 25.

inna kwestia to czy warto dopłacać do ceny autorenolaka skoro troche taniej można kupić chlorokauczuk? nie jestem pewien ale chyba podkład chlorokauczukowy jest deczko droższy od nobikoru czy też unikoru.
mam nadzieje ze to już chyba ostatnie moje pytania

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#165 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 14 maj 2009 - 20:53

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi z tego co wiem to chlorokauczuk szybko zmatowieje,jak kolega pisał już wcześniej warto zmatować starą farbę,jutro napisze jaka farba była by najlepsza na malowanie burt,choć wiąże się to z większymi kosztami.co do podkładu to nie polecam unikoru ponieważ właściwa powłoka potrafi ruszyć unikor.co do czekania z kolejną powłoką to najlepiej walnąć warstwe poczekać aż wyschnie ,zmatować i drugą warstwe nanieść.

#166 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 14 maj 2009 - 20:59

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi kurcze w ten sposob to bede malował przyczepe miesiąc - mam czas tylko w weekendy a z drugiej strony to tylko przyczepa, chciałbym to zrobić dobrze ale też bez przeginania pały ;)

to jaki podkład i jaką farbę polecasz tak aby pomalować podwozie i stare burty *boki dolne* i nowe - przód i tył całość i boki nadstawki.
ja w tym momencie jestem na tak dla autorenolaku z nobilesa bo ponoc szybko nie traci koloru, jest wytrzymała, z korektorem schnie bardzo szybko i jej cena nie jest kosmiczna.
chlorokauczuk deczko tańszy ale podkład pod niego już droższy, tak wiec suma sumarum chyba wyjdzie na jedno a farba ponoc szybciej matowieje.
Chciałbym aby to moje malowanie starczyło na minimum 5 lat

#167 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 14 maj 2009 - 21:24

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi A My jak bedziemy robić naszą hl8011 to nie zadne podkłady, chlorokauczuki itd tylko Autorenolak z nobilesu (czy z korektorem to sie jeszcze zobaczy)

Jak dawać 2 razy podkład i raz kolor (przykładowo 1l korizonu ~24zł razy dwa i kolor 50zł/l albo najtanszy 20zł/l to wychodzi 80-100zł) to lepiej dać dwa razy Autorenolak po 50zł/l a nawet drugim razem korektor dołozyć na połysk, twardość i krycie, szybkie schnięcie...

Dzisiaj po poludniu malujesz, powtarzasz za 12godz z korektorem i spoko -zadnego matowania, szybko i sprawnie.

Cylkop na raz pomalowany Czerwienią "469" z nobilesu bez podkładów zadnych, tylko myjka + soda kaustyczna i po 10 miesiącach nic, dosłownie nic nie ma zmian, C-360 tez tym kolorem była malowana 14 miesięcy temu tylko blachy C-360 to w komorze u lakiernika, podkład tez był i takze nie ma zmian, brony odnawiałem jakos w tym czasie co c-360 to juz blade :) juz kiedyś taką fuszere zrobiliśmy z najtanszą farbą i teraz znów ;)

Tylko jak juz wyzej pisałem Autorenolak Czrewień "469" z Nobilesu kosztuje ~51zł/l i do tego korektor do kazdego litra farby ~9zł
Na chwilę obecną innej na jej miejsce nie widzę :D

Pod autorenolak specjalnie nie trzeba czyścić -wiadomo ze nie moze być zatłuszczone albo grubo rdzy...
Przeważnie tylko myjka + odtłuszczenie i malowanie...

Efekty? W galeri :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#168 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 14 maj 2009 - 21:40

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi a ja jednak zrobie po swojemu 2 razy cienko podkład zeby nie robić zacieków, wyschnie porzadnie i następnego dnia autorenolak 2 warstwy.
jeszcze jedno pytanko techniczne: jak przymocowac burty do malowania? normalnie w pozycji pionowej tak jak sa zawsze na przyczepie czy je zdjąc i położyć na stole i malować na leżąco? wtedy nie powinny sie robić zacieki

#169 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 14 maj 2009 - 21:59

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi ale matuje się tylko podkład, a żeby czekać na wyschnięcie porządne 1 warstwy żeby dać drugą to dziwna sprawa bo zmatować tego się szybko nie da bo autorenolak pełną twardość uzyskuje dopiero po kilku dniach a matować na 2 dzień to na papier nie nadążysz, a pomalować na drugi dzień drugą warstwę to nie będzie już jednolita spojona warstwa farby tylko dwie oddzielne z czego pierwsza po jakimś czasie będzie odłazić i się łuszczyć, ażeby była jednolita porządna warstwa to drugą się kładzie gdy pierwsza jest już podeschnięta ale jeszcze się dobrze klei, wtedy druga spaja się z pierwszą i uzyskujemy jednolitą ładną warstwę z możliwością uniknięcia zacieków ale to juz zależy od malującego ;)

Ps: a po co dwie warstwy podkładu?

#170 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 14 maj 2009 - 22:16

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi 1. bo zawsze dawałem 2 warstwy podkładu i jakos zbytnio mi sprzęt nie rdzewieje
2. malowanie podkładem piątek po pracy dwie warstwy - jedna zaraz po drugiej, malowanie na kolor w sobotę też jedna warstwa zaraz po drugiej - może być np tak - 2 burty pomaluje raz i juz moge nakładać 2 raz, albo wszystkie burty najpierw i zaraz ponownie wszystkie burty - tak szybko chyba ta farba nie wyschnie
3. jest sens dawac korektor/utwardzacz do obu warstw?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 15 maj 2009 - 07:15

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi ;) z tymi warstwami cos mi sie jeb.. mi chodziło o malowanie podkładem antykorozyjnym,a co do renolaków i tym podobnych to one prawie jak olejne są czyli do d*py.dobre są farby vinylowe ale najlepiej poliuretanowe 80 zł. za komplet czyli litr farby + rozp. i utw. co daje nam 1.5l. jak podkład to przemysłowy. ok.60 zł litr.zapraszam na PW

#172 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 15 maj 2009 - 16:12

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi iron, dzięki za chęć pomocy, dziś udało mi się szybciej wyrwać z roboty.
pojechałem z ojcem na przejażdzke po świdnickich sklepach/hurtowniach z farbami.
kupiliśmy kompletny system z nobilesu. Ichny rozcieńczalnik (2.5l), podkład nobikor szary (5l -> 17zl/l), autorenolak stalowy(5l->29zł/l) oraz korektor pr(0.5l), zobaczymy co z tego wyjdzie.
Na koniec w psb zakupiliśmy taki wynalazek jak AUTO-SMAR - substancje gumowo-asfaltową i tym mam plan wysmarować całe podwozie i spód przyczepy - 5l kosztowało 55zł
Mam nadzieje ze tego styknie a jak nie to się dokupi - hurtownia na szczescie blisko

#173 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 15 maj 2009 - 22:42

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi korektor lepiej dawać bo bez niego farba jest miękka i lekko czymś się uderzy i już wgniecenie na farbie widać, a to nie samochód i wiadomo nawet otwierając burtę jak uderzy o koło to może zostawić znak na farbie

#174 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 15 maj 2009 - 23:26

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi do obu warstw nawierzchniówki czy tylko do tej najbardziej zewnętrznej?

#175 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 16 maj 2009 - 18:21

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi do dwóch

#176 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 19 maj 2009 - 18:03

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Tylko wiele zależy od farby bo nie zawsze utwardzacz jest wskazany. Jeśli mamy dobrą elastyczną farbę to lekkie uderzenie jej nie zaszkodzi a jeśli ją dodatkowo utwardzimy do przy każdym uderzeniu może pękać i odpadać.

#177 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 19 maj 2009 - 18:09

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi autorenolak z nobilesu to raczej przyzwoita farba

#178 Share charles

charles

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 09:07

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Chciałbym wymienić resory przy przyczepie D-44, mają one 14 piór. Niestety nigdzie nie mogę takich zakupić. Orientuje się ktoś czy będą pasowały od D-47, coś takiego http://www.sklep-gre...oducts_id/10259.

#179 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 22:13

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi opłaca się kupić totalny złom z którego wyciągnę ramę koła osie i widziałem że tylne resory do wymiany opłacało by się to odnowić nowe burty podłoga oświetlenie pneumatyka itp. ? mogę ją dostać za darmo jakie mnie więcej były by koszty odnowienia ?? +/-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 22:29

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi a jaka przyczepa?