Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

1147 odpowiedzi na ten temat

#141 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9686 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 08 kwiecień 2009 - 21:10

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi czym pomalowac podłogę w przyczepie? przez zime na przyczepach trzymałem nawozy - saletrę i polifoskę, podloga zardzewiala ze hej, na dniach chce je przeleciec szlifierą i czyms zabezpieczyć coby nie zgniło. teraz pytanie czym najlepiej smignąć?
zwykły podkład chlorokauczukowy x2 i kolor chlorokaczuk czy moze jakas zwykła farbę dać na ta podłoge?

co myslicie o psiknięciu podłogi bitexem?
da się go nakładać pistoletem?

kolejna sprawa to spod przyczepy - bitex mozna nanosić na farbę która jest - gdzie niegdzie wystaje rdza to mysle tylko punktowo ją sciągnąć szlifierką - tak max godzine zeby spod czyscic

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Dzisiaj, 21:17
  •  

#142 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 21:29

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi podłoge to zwykłą podkładową starczy (2x najlepiej) i tak się wytrze przy używaniu. Bitex chyba drogi więc go szkoda na podłoge jest specjalny pistolet do niego a na spód to można tylko czy jest sens? nie lepiej porzadnie pomalować podkładem + chlorokauczuk?

#143 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9686 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 21:33

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi zeby malowac podkladem i farba to bez sensu bo musiałbym spod dokładnie wyczyscic a poza tym ona była malowana w zeszłym roku tylko ze malowana na handel wiec wiadomo jak, chciałem to tylko delikatnie poprawic

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#144 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 22:32

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi to wyczyścić tam gdzie jest rdza i zrobić wyprawki narazie w tym samym kolorze to się tak nie bedzie rzucać w oczy

#145 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9686 postów

Napisany 10 maj 2009 - 10:45

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Panowie, czym a przede wszystkim jak pomalować nową blachę?
Wiadomo ze jak blacha juz lekko przyrdzewiała to przeszlifować i przemyć rozpuszczalnikiem i można już kłaść podkład.
W ten weekend raczej odbieram przyczepę, która ma nowe elementy stalowe - jak najlepiej tą blachę "umyć" aby podkład się do niej czepiał.
Pierwsza warstwa podkładu pistoletem czy pędzlem aby lepiej wetrzeć?

Jak to robicie u siebie?

#146 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 maj 2009 - 22:33

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi nitro albo benzyna ekstrakcyjna ale lepsze nitro i czyste szmaty i myjesz nowe blachy a malować możesz byle czym byle dokładnie

#147 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 12 maj 2009 - 18:12

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Pędzlem lepiej będzie pomalować podkład gdyż lepsza warstwa będzie ale mogą pozostać takie pagóreczki i to już nie będzie wyglądało tak ładnie, w fabrykach to pistoletem malują i też jakoś się trzyma
Chłop ze wsi

#148 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 12 maj 2009 - 19:58

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Odnośnie pędzla i pistoletu.... Nie wiem jak Wy drodzy forumowicze , ale po kilku renowacjach swoich przyczep zauważyłem, że o wiele lepsze efekty jeśli chodzi o wytrzymałość, jakość położonej nawierzchni na obicia czy rdzę jest położenie farby pędzlem. Fakt wymaga to zachodu i cierpliwości ale blacha tak szybko po malowaniu pędzlem nie koroduje i się nie tak łatwo obija ja po pistolecie. A maluje zawsze w ten sposób, że najpierw szczotka lub szlifierka, odtłuszczanie, podkład typu unikor, a potem chlorokauczuk np. firmy Pilak.

#149 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9686 postów

Napisany 12 maj 2009 - 20:54

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi wiadome nie od dzis ze pedzlem farbe wetrzesz a z pistletu to ona tylko tak sie z góry delikatnie położy

#150 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 12 maj 2009 - 21:02

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ja jak malowałem rozrzutnik to malowałem wszytko pędzlem, podkład Neokor cały rozrzutnik, rama, burty itp. A później kolorem to burty malowałem farbą lakierniczą Nobiles, 40 zł kosztowała jedna puszka czyli 1L, a ramę po podkładzie zwykłą czerwoną farbą za 15 zł. Po 2 latach zaobserwowałem że ta droższa lakiernicza farba wcale nie wyblaka a ta czerwona już pomału robi się matowa :P
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9686 postów

Napisany 12 maj 2009 - 21:23

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi farba lakiernicza? możesz coś więcej o tym?

#152 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 maj 2009 - 21:29

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Tam gdzie masz nowe materiały, to odpuść malowanie pędzlem, bo strasznie ciężko pokryć gładką powierzchnię. W trudno dostępnych miejscach używam pistoletu do ropowania i można wtedy puścić gęstsza farbę. Ten sam pistolet służy do nanoszenia biteksu. O farbach antykorozyjnych chlorokauczukowych czytałem kiedyś, że nadają się na powierzchnie w środowiskach chemicznych(pod nawozy akurat). Do maszyn rolniczych sa specjalne farby np: Miranol, trudno się je kładzie i długo schną ale błyszcza, są twarde.

#153 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 12 maj 2009 - 21:31

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Jest to podobna farba do farb takich jak się samochody maluje, ma oznaczenie koloru E65 (chyba, i jest to kolor zielony), kolor bardzo ładny, ładnie się błyszcz i co ważne nie wyblaka tak szybko jak emalia. Muszę poszukać puszkę i coś więcej o niej napiszę, bo tak to w nie jestem w stanie nic więcej o niej powiedzieć.
Fotka do rozrzutnika: http://www.agrofoto....image86785.html
Chłop ze wsi

#154 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9686 postów

Napisany 12 maj 2009 - 21:45

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Tam gdzie masz nowe materiały, to odpuść malowanie pędzlem, bo strasznie ciężko pokryć gładką powierzchnię. W trudno dostępnych miejscach używam pistoletu do ropowania i można wtedy puścić gęstsza farbę. Ten sam pistolet służy do nanoszenia biteksu. O farbach antykorozyjnych chlorokauczukowych czytałem kiedyś, że nadają się na powierzchnie w środowiskach chemicznych(pod nawozy akurat). Do maszyn rolniczych sa specjalne farby np: Miranol, trudno się je kładzie i długo schną ale błyszcza, są twarde.

pierwszą warstwę podkładu też polecasz pistoletem?
u mnie całe nadstawki będą nowe oraz burty przód i tył, boki i podłoga poki co muszą zostać stare - nie są jeszcze bardzo zjedzone a szkoda wywalać kasę w błoto.

Teraz kwestia ktora mnie nurtuje już od kilku dobrych dni - jakie farby?
zwykły podkład - unikor czy jakas podobna z konkurencji plus na to farba ftalowa i ewentualnie za 2-3 lata poprawiac przyczepe,
podkład chlorokauczukowy, chlorokauczuk na wierzch?
podklad typu unikor a na wierzch dać renolak?
czy moze jeszcze cos z tych bardzie zaawansowanych farb, droższych typu alkidowe albo epoksydowe?

które podejscie będzie miało najlepszy stosunek jakości (wytrzymałości) do ceny?

#155 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 12 maj 2009 - 23:29

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi no moim zdaniem renolak w zupełności wystarczy jest w miarę trwały i zachowa ładny połysk przez lata, a ftalówką to szybko matowieje i jest bardzo miękka, a malowanie co 2 lata to tylko nakładanie kolejnych warstw w sumie bez celu bo po niedługim czasie znowu zmatowieje :P
a droższe farby raczej szkoda kasy bo wiadomo samemu w warunkach garażowych trudno pomalować cienką a wystarczającą warstwę a komory nikt chyba nie będzie robił żeby pomalować przyczepę.
no i w sumie jeszcze kwestia że to przyczepa a nie samochód i nikt jej za rok czy dwa nie będzie polerował więc czy renolak czy jakieś farby z wyższej pułki to będzie prawie ten sam efekt po jakimś czasie użytkowania.

#156 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 13 maj 2009 - 07:51

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ja sowje odnawiałem farbą chlorokałukową. ale najlepiej na spód dać podkład i najlepiej go nakładać tez pistoletem bo po pędzlu czy właku nie za ładnie wygląda. A jeśli chodzi o farbe chlorokałukową to radzę ją rozpuszczać rozpuszczalnikiem uniwersalnym wtedy lepiej sie mauje nie leci takie wtedy "babie lato' z tej farby ja dawałem proporcje farby do rozpuszczalnika ok 100: 25

Jak ktoś chce to może tutaj obejrzeć moje dzieło :P
http://www.fotosik.p...f8c07bd59f.html
http://www.fotosik.p...bdd56c10d8.html

#157 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 maj 2009 - 20:28

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ftalowe sobie odpuśc, na słońce się nie nadają. Podkład kładź pistoletem, a jedna warstwa to za mało, tak samo z nawierzchniową. Wiedz, że jasne farby (żółte, zielone) słabo kryją kolorem. Ja osobiście na nawierzchniowe stosuję ftalowo-karbonidowe typu Autorenolak(rozcieńczam je nitro) lub alkidowe (np: Miranol). Spód można po podkładzie machnąć bitexem.

#158 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9686 postów

Napisany 13 maj 2009 - 20:44

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi podkład pistoletem ładować na podkład pistoletem - jakiś zabieg matowienia czy coś tego typu jest wymagany?

co do koloru to będzie na pewno szary ze względu na to ze 5 pozostałych przyczep mam szarych, tak więc będę się starał dobrać ten sam kolor - wczesniej ta farba się nazywała szaro-stalowa

a jeszcze jedno,
ile farby może mi zejść? pistoletem poki co mazałem tylko 2 burty i podłoge innej przyczepy więc oszczędnie nie pomaluje.
wymiary przyczepy: 4.65 na 2.4, burty 1.05m, z przodu i tyłu czuby ok 30cm

i jeszcze jedno - jaki podkład pod autorenolak? zwykły unikor może być czy trzeba coś extra? to samo z rozcieńczalnikiem?

#159 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 maj 2009 - 21:09

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Matować nie trzeba, tylko oczyścić spawy i odtłuścić (chyba, że starą powłokę). Wydajność podawaną na opakowaniu traktuj z przymrużeniem oka i raczej będzie to połowa podanej na puszce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9686 postów

Napisany 13 maj 2009 - 21:22

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi warto jakis utwardzacz dawać do autorenolaku? czekać az kazda warstwa porzadnie wyschnie czy mozna malować mokre?