Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

1147 odpowiedzi na ten temat

#121 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 27 listopad 2008 - 22:47

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi przejrzyj zdjęcia grzeska (griga) on remontował ostatnio przyczepy i zrobił sobie taki własnie bajer z burtą uchylaną dołem

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Dzisiaj, 09:02
  •  

#122 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 13:28

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ja mam takie burty w przyczepie pronar takie dolne otwieranie to bardzo dobra rzecz bo nie trzeba się siłować z tą burtą tylko ciągniesz za wajchę i praktycznie bez używania siły sama się otwiera i zamyka.Z tego co wiem to @griga robił te buty w jakiejś firmie.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#123 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 19:39

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Dokładnie tak jak piszecie, przerabiałem burty na otwieranie dolne. Ze względów oszczędnościowych nie jest to tak jak w nowych przyczepach otwieranie dolne i górne. U Mnie przerobione są lewe burty ( tak Mi najwygodniej w magazynie) a prawe zostały normalnie. Jeśli ktoś robi kapitalkę to naprawdę polecam takie usprawnienie. Robisz tylko mały ruch ręką i burta się uchyla a nie trzeba ryzykować że połamie Ci łapy.... Jeśli interesuje Ci jak Mi to przerobili zobacz sobie w Mojej galerii

#124 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 20:17

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Fakt wygląda to na super rozwiązanie proste a skuteczne.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#125 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 09:49

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Najlepsze jest to że nie trzeba się siłować i tak jak pisał @griga nie ma co się obawiać o ręce.
Zetor is power
power is Zetor

#126 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 18:57

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Serdeczne dzięki dla "oFsik" i dla "griga" za zdjęcia.

Koledzy a gdzie można kupić blachę trapezową (falowaną) na burty nie cynkowaną oczywiście, typowe składnice stali nie posiadają takich wynalazków.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#127 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 14:56

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ja takową kupiłem w zakładzie gdzie produkują blachę na dachy i mi zrobili tylko przynitowałem do konstrukcji.
Zetor is power
power is Zetor

#128 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 04 styczeń 2009 - 20:04

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi witam

ja z takim pytankiem dzisiaj - odnośnie malowania przyczep ogólnie ale ze szczególnym uwzględnieniem HL 8011

mianowicie ile litrów farby bedzie potrzebne zeby pomalować ramę, podłogę, burty i felgi takiej przyczepy - wliczajac farbe podkładową i drugą warstwę na gotowo - poprostu nie orientuję się w temacie malowania a potrzebne mi takie info - ile by to kosztowało - głownie koszt farby bo sprzęt mamy swój

dobrze było by gdybyście jeszcze dopisali jakimi farbami malować (producent) bo wiadomo farba farbie nie równa (mile widziane podanie ceny za litr)
(przewidywana kolorystyka - rama i podłoga na czerwono, burty na zielono, felgi na srebrno => taki standardzik )

dobrze było by gdybyście dopisali jeszcze jakieś swoje doswiadczenia i sugestie odnośnie malowania takowych sprzętów - najlepiej gdyby wypowiadały sie osoby które juz kiedys same malowały przyczepy lub mają doswiadczenie w tego typu pracach - ale kazde info się przyda

z góry dzieki za info - Pozdrawiam
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#129 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 25 luty 2009 - 14:22

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi A jakiej grubości Ci tą blachę zrobili??

#130 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Muzyka

Napisany 25 luty 2009 - 17:52

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi no ja tam polecam piaskowanie bo tak sie dowiadywałem troche ludzi i chwalą po piaskowaniu musisz jeszcze jakims preparatem odtłuscić i szybko podkładem pomalować zeby hamerait był tanszy to by sie opłacało tym pomalować jako podklad bo po tym rdza nie wychodzi podobno mi znajomy tak muwil i potem ze dwa razy pomalować kolorem byś musiał a na burty to daj blache trapezowaną a na podłogie plaską 3 mm do 4mm to wystarczy bo morzna kupić takie gotowe burty ale to sie nie opłaca bo te burty delikatne są i ze słabych materiałow wykonane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 01 marzec 2009 - 13:56

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi chłopaki jaki profil będzie lepszy do nastawek na górę - 50x50x2mm czy 50x30x3mm - ustawiony na płasko. na dół nadstawki mysle dac 50x50x3mm a nadstawka będzie miec 4.65x0.5 (nadstawka do HW6011, która będzie używana tylko do transportu zboża)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#132 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 20:02

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi ceny na alledrogo . a farby to zależnie czym się maluje itp. a zresztą na opakowaniu pisze na ile puszka starczy.

#133 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 24 marzec 2009 - 20:10

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi co do rodzaju to na przyczepe radziłbym poliwinylową bo jest elastyczna i trwała a jak nie to chlorokauczuk... 

HAMEREID'em pomalowałem kiedyś lekko przyrdzewiały dach...wolę sie nie wypowiadać na temat tych farb

#134 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 20:34

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Chlorokauczuk szybko traci połysk
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#135 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 22:14

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi u mnie się dużo maluje Hameraid'em czy chorokauczukiem i jakoś nie widzę różnicy no może jedynie w cenie. mam 7 przyczep z czego 5 swego czasu odnowionych. Ale to porządnie piaskowanie piaskiem do gołego metalu malowane podkładem i chrokauczuk i wszystko trzyma choć już minęło z 10 lat jak niektóre przyczepy są zrobione. A hameraidem maluje różne konstrukcje metalowe lub osłony i też wszystko trzyma. Wiec nie wiem jak wy to malujecie. Mam takie pytanie czy po czyszczeniu odtłuszczacie porządnie powierzchnie przed malowaniem?

#136 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 22:23

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi tak.. po malowaniu tego dachu sie nauczyłem... wg mnie najlepszy do tego jest aceton

#137 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 22:31

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi U mnie nitrem lub benzyną ekstrakcyjną. A malujecie farbami takimi jak w puszce czy rozrzedzacie by się lepiej malowało?

#138 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 22:37

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi a próbowałeś kiedyś malować sprężarką farbą bez rozcieńczenia?musi być troche rozcieńczona sama jest za gęsta

#139 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 24 marzec 2009 - 23:04

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ja swoją przyczepę pomalowałem chlorokauczukiem bez podkładu, malowałem "pistoletem" i sprężarką , a czyściłem tylko wiertarką z szczotką drucianą ale nie do gołej blachy, no i jest efekt, przyczepa ładnie pomalowana , zero zacieków, farba nie odpada, nie łuszczy się i jest git
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 23:15

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi do pistoletu to trzeba rozcieńczyć. Pisałem w przypadku malowania pędzlem