Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

1147 odpowiedzi na ten temat

#101 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 18:05

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi hameraid słabo kryje . trzeba kilka warstw by był dobry efekt

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Dzisiaj, 05:05
  •  

#102 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 25 styczeń 2008 - 12:52

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Mój wujas pomalował Hameritem płot i zaczęła farba odłazić!!! Zdecydowanie nie polecam, ja swoje przyczepy pierw podkładem okrętowym, a potem 2 razy farbą machłem i trzyma się elegancko :P

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#103 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2008 - 12:59

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi W miejscach pordzewiałych pomaluj takim specyfikiem co się nazywa "Cortanin F" (tylko w miejscach rdzy i dobrze wcierając super efekty!!!), po wyschnięciu(około 1h) podkładem i chloro-kauczukiem

#104 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2008 - 13:01

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Jak usunąć post bo dodało mi podwójnie??

#105 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 13:35

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Najpierw oczyścić ze rdzy podkład i 2 warstwy koloru właściwego :P . Mam pytanie czy ktoś z was używa utwardzacza a później lakieru ??
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#106 Share rolnikbezpola

rolnikbezpola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 16:00

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi HAMEREID jest TYLKO na RDZĘ, na metal(goły, bez rdzy) się nie nadaje. Mam na to dowód koleś z grodził sobie zakład i tam jest z 200m kutego płotu i było tak że wszystko malowane HAMEREID`em i za nim pomalowali cały płot to ostatnie przęsła zardzewiały i tam na tych zardzewiałych HAMEREID jest nadal(5 lat będzie), a na tym nie zardzewiałym odpada powoli i się łuszczy.
Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P

#107 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 25 styczeń 2008 - 16:55

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi U mojego wujasa na płocie było troche rdzy i malował Hameritem i wszystko odlazło - nie polecam tej farby. :P Do malowania boków od przyczep to musi być dobry podkład i potem dobra farba (ja nałożyłem 2 razy) i będzie spoko. :)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#108 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 18:30

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi nie wicie ile zjadę piasku na wypiaskowanie burt od D-47??
widziałem 25kg piasku do piaskowania po 20zł i nie wiem ile kupić żeby wypiaskować
może ktoś już piaskował to nich zda relacje jak szybko idzie piaskowanie,
a i czy da rade pistolet do piaskowania z allegro za 50zł??
czy lepiej dać do fachowca

#109 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 21:11

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Mysle ze lepiej zdać się na fachowca, bedziesz miał lepsze wykonanie. A taki pistolet to nie wiesz czy robi dobrze.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#110 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 20:24

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Panowie nie będę tutaj tworzył nowych tematów ale mam dla Was pytanie <_<

Mam taki zetawik do Pronara
W porównaniu do mocy to idealny -zwiru równo z nadstawkim mieści sie ponad 20t, wyslodka 16-18t, pomidora 10-11t
lecz problem w tym ze autosanka (ta zielona) tanczy po drodze, jak sie jedzie 30-35kkm/h to jest pobocze-srodek jezdni, pobocze-srodek i tak w kółko, staraliśmy sie usztywnić ją na dyszlu i nic nie pomogło.
Myslelismy by wydluzyc dyszel ale czy to pomoże cos?
A moze koła jej jakies inne (np. od tira) dopasować?

Macie jakies pomysły?
Ciągaliśmy dwie hl'ki 8011 i równiutko trzymały przy tej prędkosci slad za ciągnikiem <_<

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 21:57

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Zacznij od luzów na łożyskach kół, potem luzy na sworzniach dyszla, luzy na obrotnicy i luzy na ślizgaczach i tulejkach resorów oraz w uchu dyszla. Posprawdzaj wszystko po kolei. Powodzenia.

#112 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 22:36

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Dzięki serdeczne -zwrócę na to uwagę.

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#113 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 20:54

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi moze trche odbiegne od tenatu ale to chyba jest warte obejrzenia :) :) :) http://pl.youtube.co...gfZjYMcp9A&NR=1

#114 Share zielonomi

zielonomi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 kwiecień 2008 - 22:32

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Witam
To mój pierwszy post.
Więc z malowaniem to nie jest taka trudna sprawa. Wystarczy sięgnąć do nieco innych materiałów aby uzyskać zabezpieczenie antykorozyjne. hamerita mozna sobie darować.

Polecam zastosować coś co nazywa się wasch primer. Jest to grunt do zabezpieczania stali antykorozyjnie, który jako jeden z niewielu potrafi być zbliżony do zabezpieczeń fabrycznych znanych z motoryzacji. Jest to produkt utwardzany płynem zawierającym kwas fosforowy i REAGUJE z metalem tworząc AKTYWNĄ ochroną warstwę na kilka lat. Najczęściej mieszany w proporcji 2:1 lub 1:1. Na niego dopiero kładzie się inne warstwy. takie sposoby stosuję tylko najlepsi producenci maszyn.

Cena niezbyt niska ale w kpl jest najczęściej 1,2L (2:1) lub 2L (1:1) od około 48zł/kpl
Może po kolei
powierzchnię trzeba umyć wodą z mydłem. Jeżeli jest po piaskowaniu to trzeba "rozetrzeć rysę" czyli wyszlifować odpowiednio papierem ściernym. Na powierzchniach dotkniętych "boszem" czyli szlifierką kątową TRZEBA rozetrzeć rysę rysę papierem ściernym bo rdza murowana w pierwszej kolejności.Odtłuścić. Na to malujemy, najlepiej pistoletem cienko wasch primerem i po krótkim czasie możemy nałożyć podkład wypełniająco przyczepnościowy i lakier nawierzchniowy. Jako lakier polecam dwuskładnikowe poliuretanu o odpowiednich parametrach.Lepiej izolują i chronią przed warunkami zewnętrznymi. Mają też super połysk i co ważne lepiej kryją . Trzeba się pomęczyć ale efekt będzie na lata.
Drobna uwaga. Nie warto oddawać do malowania "fachowcom" (lakiernikom samochodowym) bo oni tego nie zrobią tak jak trzeba, albo powiedzą że zrobili a sobie pewne etapy oleją.wiem co piszę.
Inną alternatywą jest grunt\podkład epoksydowy.

#115 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 10 maj 2008 - 23:40

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi A gdzie mozna kupić zestaw do hamulców pneumatycznych na jedna oś w przyczepie?
I jakie części potrzebuje ? bo obecnie mam najazdówki ale to zawsze beda najazdówki...

#116 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 09:59

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi JA mam takie pytanie mam D- 47 i mam problem odnośnie ładowności wejdzie na nią spokojnie 6-7 t (oczywiście nadstawki 100%) i pod paką pojawia sie problem a mianowicie resory chce dołożyc ale zabardzo niewiem jakie dobrac czy od stara by sie nadały?? no i oczywiście opony zmienic na szersze
Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

#117 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 02 październik 2008 - 20:26

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Przymierzam sie doremontu przyczepy D732 w gre wchodzi zmiana podłogi i malowanko.ILe trzeba tak mniej więcej wyłożyć zeby zrobić z niej nówke:D bo nie wiem ile kasioski trzeba szykowac.

pozdro
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#118 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 październik 2008 - 22:22

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi burty licz srednio 200zl za m2 netto, jak bedziesz chciał podwojne 2x50cm to plus minus poplyniesz jakies 3tys,
podłoga jak liczyłem do hlki to wychodziła mi ok 400zl sama blacha.

malowanko to pewnie na farbe z 200zl trza bedzie dac, chyba ze chcesz malowac zwykła farba ftalowa, ale jak wezmiesz renolak czy chlorokauczuk to literek z 50zl trza dac a co sie litrem pomaluje?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#119 Share Piotrek153624

Piotrek153624

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 październik 2008 - 19:28

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Może ma ktoś patent na rozwiazanie problemu z hamulcami w przyczepach , kupiłem ciagnik z zachodu i jak wiele mu podobnych niema układu pneumatycznego , a jazda z przyczepą o masie ok 20t
bez hamowania jest ryzykowna .
jakie macie pomysły !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 22:08

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Troszkę odbiegnę od tematu. Widziałem kiedyś przy przyczepie burty które odchylały się dołem. I tu moje pytanie posiada ktoś taką przyczepę i jak to się spisuje.

Może ma ktoś jakieś zdjęcia odnośnie dolnych zamków i górnego mocowania, jak coś takiego wykonać?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878