Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

1147 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 20:56

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi malowałem nim płot między innymi i po paru latach chyba 3 albo i 2 zaczął miejscami normalnie odchodzic
a powierzchnia byłą dobrze przygotowana poza tym jest drogi...
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Dzisiaj, 08:26
  •  

#82 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 21:07

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi ja tez nie polecam hameraida
po 1 w 3p idealnie do golego metalu wyczyscilem dach pomalowalem hameraidem zacząl po roku rdzewiec, w bizonie tez malowalem i juz tak nie wyczyscilem polska farba (nazwy nie pamietam) i sie trzyma
po 2 pomalowalem jena felge w bizonie polska farba i sie trzyma a druga hameriadem i zaczyna juz rdzewiec
byc moze popelnilem blad i wyczyscilem malowana powierzchnie a moglem malowac na rdze :rolleyes:
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#83 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 21:54

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi właśnie o to mi chodziło. A czy podkład dobrze będzie trzymał sie starej farby? ? czy malować bez podkładu?? a może z podkładem i usunięciem starej ??

#84 Share KIJANA14

KIJANA14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo :):)

Napisany 03 sierpień 2007 - 22:33

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi witam

gdy dwa lata temu pomalowalem przyczepe autosan balonówke to ja rdza wzieła a tydzien temu znow ja maźłem ale nie calą i dziś zajrzałem do niej i tez rdza wzieła. co z tym zrobić próbowałem juz tyle sposobów i nie wiem

pozdrawiam kijana14

Edytowany przez Nikita_Bennet, 04 sierpień 2007 - 19:59.
ortografia+literówki

#85 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 22:38

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Kup tą farbe na rdzę Hamerajt (tak się wymawia) jako podkład, i potem pake sobie maźnij na jakis tam kolor :rolleyes: A tak na marginesie to zly dzial.

KS Falubaz

#86 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 04 sierpień 2007 - 07:00

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi pomaluj bitgumem albo bitexem i na to kolor i będziesz miał na pare lat spokój.
:)

#87 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 04 sierpień 2007 - 07:51

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi ja też bym sie skłaniał do podkładu i chlorokauczuku.Myślę że nic by sie nie stało jak pomalujesz podkładem po starej farbie. Nie powinno zchodzić jeśli stara farb będzie dobrze trzymała

a co do malowania-wystarczy dobrze oczyscić ze starej rdzy, przejechać podkładem i dopiero potem na to farbe to wtedy nie ma szans żeby zeszła

#88 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 sierpień 2007 - 20:23

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi pozwolilem sobie połaczyć oba wątki bo traktują o bardzo podobnej tematyce.

a zainteresowanych odsylam jeszcze do tych wątków:
http://www.agrofoto....o...t=0&start=0
http://www.agrofoto....o...t=0&start=0

a co do wlasnych doświadczeń.
4 arkusze blachy ale roznego pochodzenia.
wszystka rdza a raczej nalot wydarty albo drutem na wiertarce albo szlifierką kątową.
zrobione w suchą pogodę.
pomalowane podkładem.
schlo na mocnym słońcu a pozniej jeszcze 2 warstwy aby ladnie wyglądało kolorku.
ostatni akrusz do dziś mi rdzewieje.
po prostu czasem jak trafi się na byle jaką stal to tak jest - bedzie rdzewieć. owszem dobre wyczyszczenie zmiejszy proces rdzewienia ale jesli stal jest kiepskiej jakosci to wiele nie zdzialasz.
co lepsze na innej przyczepie od 20 lat nie byla polozona zadna farba i podloga się niezle trzyma ale robiona jest ze stali z której szpadle się robi.

co do wyboru farb.
ja lecialem ostatnio jakims antykorem (podkladówka) i 2 warstwy nawierzchniowej.
teraz ogrodzenie i jedną przyczepę (podłogę) będę leciał chlorokauczukiem a pozniej jakims kolorkiem dla wyglądu
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#89 Share tores

tores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 19:44

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi ja teraz składałem od zera 3,5 tonową problem jaki miałem to taki ze do tej przyczepy nie byłożadnych części zamiennych ( ma ponad 30 lat) no ale jakoś a czy wy przy rematach macie problem że jakiejś części poprostu nie produkują?

#90 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 październik 2007 - 11:04

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Mam przyczepe 3 osiową ( kiedyś służyła do worzenia bydła) paka 7,5 m długa tył tandem, idelana do worzenia bel bo na resorach i rozstaw kół to chyba 190cm, wiec rama już sie łamie skręt się rozleciał i w ramę wrzyna, i myśle zrobić na szynach długości 9 metrów 3 osie na srodku na resorach na sztywno i zaczep na dolny zaczep od rozrzutnika czy na 3 osiach z ładunkiem da się wogóle skręcić czy nie będzie skłądać się z ciągnikiem a może wystarczą 4 koła?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share bosss

bosss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 26 październik 2007 - 19:03

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Widziałeś kiedyś zawracający ciągnik siodłowy z naczepą na lużnej nawierzchni?
to wyobraź sobie zawracasz na polu tridemem załdowanym do pełna...... Chciałbym to zobaczyć :P

#92 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 październik 2007 - 19:17

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Widziałeś kiedyś zawracający ciągnik siodłowy z naczepą na lużnej nawierzchni?
to wyobraź sobie zawracasz na polu tridemem załdowanym do pełna...... Chciałbym to zobaczyć :P

Mam teraz w tej przyczepie tandem i troche drze ziemie, najgorzej na łące zawracać na miejscu bo darń drze, dobra, może i na 2 osie wystarczy, tylko jeszcze pytanko lepiej zrobić na górny czy na dolny zaczep tą przyczepe osie ustawił bym mniej wiecej na środku paki?

#93 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 27 październik 2007 - 14:05

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi U mojego wujka wyrwało dolny zaczep w c362 jak wiózł 10 bel sianokiszonki też na takiej przerobionej przyczepie ale na 1 osi na tandemie tak nie powinno chyba sie stać bo mniejszy nacisk jest na zaczep chyba.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#94 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 10:35

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi wiem że w cholere roboty plus koszty ale może oś skrętna ? ;]
jakby dobrze rozpracowac to to może to działać;]

#95 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 11:30

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi cichy, czy tandem czy pojedyncza oś to i tak nacisk będzie taki sam jeśli punkt podparcia się nie zmieni. żeby był mniejszy nacisk wystarczy przesunąć oś do przodu lub zamontować drugą.

PS Tandem i 2 osie koło siebie wyglądają podobnie ale nie jest to samo

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#96 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 22:51

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi witam może i ja sie wypowiem. kupiłem we wrześniu przyczepe rolniczą 4,5t do remontu za 900zł. podłoga była drewniana burty zgnite miały kontowniki. wyrzuciłem deski z podłogi zdjąłem boki i do piwnicy z nimi i wycinanie wstawianie samemu wszystko robiłem. kupiłem bleche 2mm profil 50x50 mam swój półautomat spawalniczy wiec bez problemu sam wszystko sobie pospawałem i jest luxx. boki pomalowałem śnieżką bezpośrednio na rdzę przyjechał kuzyn i jak zobaczył te boki to od ręki chciał mi dac 600zł więc jest ok. teraz podłoga mam własny las więc zetne akacje okoruje i na tartak z nimipotnę takie deski 2cm i położe na podłogę i na to bleche 1mm i będzie super. powiem wam jedno jak się ma czym to wszystko zrobić to jest dobrze a jak sie nie ma to już gorzej. życzę udanych remontów i powodzenia.

#97 Share Damianrolnik

Damianrolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Muzyka, Rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2008 - 15:53

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi ja przyczepe pomalowałem na siwo farbą hameraid i jest dobrze ;)
U-R-S-U-S C330 ---WSZECHMOCNY I NIE ZAWODNY

MOJE FILMY <<<http://pl.youtube.co...er/222rolnik>>>

MOJE GALLERY <<<http://www.agrofoto....ser2482.html>>>

#98 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 15:54

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Więc tak malowałem przycz4epkę jakieś 4 lata temu Hameridem i nie jestem zadowolony rdza wylazła z powrotem, burty natomiast malowałem podkladówką i chlorokauczukiem i trzyma duzo lepiej

#99 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 16:16

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Hameraid po jakimś czasie odpada ja prawie wszystko maluje podkładem i potem chlorokauczukiem.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 16:22

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ja rozrzutnik malowałem chlorokauczukiem (2 razy), tylko nie dawałem podkładu... :rolleyes: