tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bratrolnika    28746

a nie możesz nawiercić nowych otworów w nowych felgach, tak żeby rozstaw pasował??? sam o takim czymś myślałem, bo starą D-44 poszerzyliśmy do 2,15m, i trochę ją buja na tych wąskich osiach, a jakby felgi od D-47/D-46 założył, to by koła trochę na boki wyszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

piasta może spaspwać, wszystko zależy od szerokości i łożysk

 

jeśli cała oś to szukaj z d35/45 czy 732


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver94    0

Mało prawdopodobne aby piasty  pasowały, a hamulce?.Oś od d47,d46 bedzie za szeroka, bo ma 2,05 z kołami.Proponował bym szukać od rozrzutnika , rozsiewacza wapna ( były też tzw. stary typ o szerokim rozstawie szpilek). Masę jest obecnie kombajnów buraczanych na złomowiskach.W moich stronach dorabiają koła do przyczep z oponą ciężarową za kilka stówek.

 

no właśnie myślałem założyć cały komplet piasta bębny  szczeki itd.  szerokość by się dało zmniejszyć to nie problem . własnie w moich okolicach ciężko dostać osie tego typu :P  .  oś od wozu od ręki  a od d47  czy tam rozrzutnika to ciężko bo porostu jeszcze to wszystko jeździ i nikt się nie pozbywa :). ewentualnie zrobię sobie dalsza wycieczkę i kupie ją gdzieś. widziałem tez na  olxie ze wysyłają takie osie .musze sie dopytac jaki to koszt takiej wysyłki jest  i podejmę decyzje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51

Oś od D-47 będzie za szeroka do twojej przyczepy. Szukaj od rozrzutnika jednoosiowego, rozsiewacza Piast lub przyczepy D-732. Możesz powiercić nowe otwory w kołach od d-47. Tylko jak założysz te koła to będzie trochę pokracznie wyglądać ta przyczepa. Będzie za duży prześwit między kołem a resorem.

Edytowano przez michal8011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

u mnie leżą dwie osie od d47 ;)

Jak się dobrze poszuka to się wszędzie znajdzie.

Faktem jest że np z RCW będzie krótsza niż ta z D47.

 

A może po prostu poszukać nowych felg z oponami?

Ostatecznie dorwać same czopy i przespawać?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Jakie śruby stosowane są do mocowania obrotnicy do wózka skrętnego i ramy przyczepy D46/D47 ?

Sama obrotnica nie ma luzów tylko na mocowaniu do ramy śruby wszystkie są luźne i tam lata, nie da się ich dokręcić więc trzeba wymienić na nowe tylko nie sprawdziłem jakie tam idą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

8.8 m12 jak dobrze pamiętam, bo klucz 19 na pewno


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Podczas wymiany tych śrub okaże się w razie czego tak jak piszesz łapnie się punktowo w kilku miejscach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

a długość pamiętasz może jaka 

 

niestety nie, bratu dałem starą i kupował na wymiar

najlepiej kup nie gwintowane do końca, będą nieco szersze w tym miejscu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

kupiłem przyczepę kaz gbk tzw. szap 10t wywrotkę lecz jedna strona od mocowania burt jest na środku podgięta ok 10cm  po całości, jak to najlepiej wyprostować, jak docisnę turem to jest prawie dobrze lecz jak podniosę to wraca i  jeszcze siłownik wywrotu zawiesił się na 2 sekcij i nie idzie go schować, co może być przyczyną, ogólnie jest przy niej sporo roboty, wszystkie przewody do pneumatyki i elektryki do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

Panowie chciałem kupić 2 resory do mojej d 47 na tył ale wszystkie nowe sa na 7piór a w mojej jest 9. Szukać dobrych używek? Czy zakładać nówki 7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Wszystkie mają w oryginale po 7 piór , jeżeli ma 9 to są dokładane. Szukaj używek , nowe są miękkie. Nadają się od rozrzutnika , te mają 9 piór, lub można dołożyć nawet na 10 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

pierwsze wychodziły na 11, później 9, więc nie pisz głupot o dokładaniu

 

jeśli masz całe oddaj do klepania


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Pierwsze na jedenastu piórach ale cienkich, jeżeli  póżniejsze rzeczywiście  w oryginale miały 9 piór do dlaczego są takie które mają po 7 i nowe mają też 7 piór.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

jeśli masz całe oddaj do klepania

 

Izydor klepie to się kosę albo konia  ;)

A fachowo nazywa się habrowanie resorów  B)

Edytowano przez JUMIKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

mam popękane dlatego chciałbym dwa wymienić a z 4 starych zrobić dwa dobre. Tylko że nowe to tylko na 7 piór i stąd problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

Izydor klepie to się kosę albo konia  ;)

A fachowo nazywa się habrowanie resorów  B)

 

fachowo mówi się ładowacz czołowy a tu większość napisze TUR  :lol:

przykłady można mnożyć  ;)

 

kolego daj dwa stare i dwa nowe, każdą parę na oś, nic się nie stanie, wysokość nowych i po regeneracji powinna być ta sama, a twardość i tak będzie zbliżona


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

skoro takie są to dedykowane do tych przyczep to nie widzę problemu, na pewno nie będą gorsze od tych z większą ilością


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

Jeżeli masz kompresor o bardzo dużej wydajności to tak,  ale pod warunkiem że wymienisz fabryczną porcelanową dyszę na jakąś porządną.

Ale przy pojemności 17 litrów zbiornika piaskarki to zrobisz to w jakiś tydzień  :) .

Ja posiadając sprężarkę 3JW60 i piaskarkę 38litrów piaskowałem 4 felgi stalowe 16 calowe,

zużyłem chyba z 50 kg piasku i 4 dysze porcelanowe.

Sprężarka prawie się nie wyłączała  :(

 

Edytowano przez JUMIKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

Panowie są jakieś wyższe odboje do starszych autosanek, ewentualnie co można założyć bez spawania nowych podstawek ?

odboj-gumowy-zderzak-119x45x41mm.jpg

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj