Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

1147 odpowiedzi na ten temat

#61 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 20:44

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Mi się nepodoba położenie blachy na deski. Będzie wilgoć się utrzymywać i polecą deski i blacha. Ja ci proponuje blachę 3mm lub 4mm. od spodu można coś wstawić (np płaskownik na kant) aby się nie pogięła. Podłogi nie malowałem w skrzyni bo i tak się farba nie utrzyma. od spodu jest pomalowana (hlorokauczuk).

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Dzisiaj, 06:01
  •  

#62 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 11 kwiecień 2007 - 18:00

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Znajomy rozcieńczał abizol ropą i malował deski ,jak na razie nic się znimi nie dzieje a są zamontowane jako burty w rozrzutniku.
Podłoga to raczej zwykła farba antykorozyjna bo po 1 sezonie będziesz ją mógł tanio odnowic.
Takie jest moje zdanie . :rolleyes:
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

#63 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 kwiecień 2007 - 22:21

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi co do elektryki

kupujesz najdluższy kabel z gotową zarobioną wtyczką - wychodzilo nam zawsze najtaniej - patrz na wtyczki - dobre kiedys mialem z firmy DUNAJ-IUNA.
poza tym komplet lamp.
puszkę do instalacji 3 fazowej 380V - taką duża plastikową lub małą metalową (240V).
masa do kazdej lampy idzie w kablu a nie w ramie przyczepy - murowane problemy po 5-6 latach a kabel jest tani
puszkę montujesz z tylu - jak znajde czas to zapodam fotki jak ja mam zrobione w obu przyczepach - instalacja po 6-8 latach miala trzy awarie 2 razy spalila się żarówka i raz urwała się wtyczka bo po lesie ganialiśmy.

puszka w jakiejs wnęce z tyłu przyczepy.
do niej kabel zasilający od ciągnika.
z niej jednym kablem dwużyłowym ciągniesz pozycyjne do jednej lampy przedniej i z tej pierwszej do drugiej - zalutuj koncówki, kabla nie tnij. ja ciągnąłem po lewej stronie ramy.
tylne lampy jak chcesz.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#64 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 22:58

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ja mam założono instalacje tak że masa jest na ramie i od czasu zrobienia przyczepy(jakieś 20lat) nie było z tym problemów (nawet żarówka się chyba nie przepaliła).

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#65 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 12 kwiecień 2007 - 15:46

co do elektryki

kupujesz najdluższy kabel z gotową zarobioną wtyczką - wychodzilo nam zawsze najtaniej - patrz na wtyczki - dobre kiedys mialem z firmy DUNAJ-IUNA.
poza tym komplet lamp.
puszkę do instalacji 3 fazowej 380V - taką duża plastikową lub małą metalową (240V).
masa do kazdej lampy idzie w kablu a nie w ramie przyczepy - murowane problemy po 5-6 latach a kabel jest tani
puszkę montujesz z tylu - jak znajde czas to zapodam fotki jak ja mam zrobione w obu przyczepach - instalacja po 6-8 latach miala trzy awarie 2 razy spalila się żarówka i raz urwała się wtyczka bo po lesie ganialiśmy.

puszka w jakiejs wnęce z tyłu przyczepy.
do niej kabel zasilający od ciągnika.
z niej jednym kablem dwużyłowym ciągniesz pozycyjne do jednej lampy przedniej i z tej pierwszej do drugiej - zalutuj koncówki, kabla nie tnij. ja ciągnąłem po lewej stronie ramy.
tylne lampy jak chcesz.

1. Sam kabel z wtyczka? wolalbym jednak gniazda pozakładać a kabel sciagac - u nas strasznie kradna kable.
2. firma dunaj to ta: dunaj.com.pl ?
3. masa ma iść z ciągnika? dziwnie no ale czemu nie.
4. co lepiej kable lutowac czy zakładac babo chłopki?
5. jakies preferencje co do lamp?

co masz na mysli - zalutuj koncowki - kabla nie tnij?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#66 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 21:55

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi lutowanie końcówek kabli jest pewniejsze niż wtyki,a kabel w całości od wtyczki do puszki ,lub lampy,bez żadnych przecięć i dodatkowych rozgałęzień daje pewność połączenia

#67 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 22:50

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi są takie kable normalnie do kupienia przeciez to powinno miec z jakies 8m?

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#68 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 13 kwiecień 2007 - 06:38

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi ja raobie tak- instalacje
Kabel zawsze daje w cienki PCV montowany na opaskach elektrycznych
O samych światłach niema sensu pisać bo to wiadome ale ja zawsze stosuje kabel wieloparowy -7żył czasem się przydaje wolna żyła .Puszki hermatyczne i montuje gniazda -nie jestem zwolennikiem aby przyczepa czu cos podobnego miła swój kabel z wtyczka bo lepiej miec kabel do łaczenia pomiedzy ciagnikiem a np przyczepą -łaczeniowy

co do kabli-nie kupuje na np odcinki bo czasem róznie wychodzi braknie 30 cm - ( 2 razy cięte i toli z krótkie :wacko: )

#69 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 20 kwiecień 2007 - 19:09

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi przyczepa prawie gotowa do ostatecznego malowania - mowa o spodzie.
mam jednak problem - ojciec twierdzi ze one z 15 lat nie działały, ale do rzeczy
oba tłoki były zapieczone - walilem mlotem, pryskalem wd i w koncu sie rozruszały - chodza dosc swobodnie.
zbiornik jest pelny, cisnienie na gniezdzie z tyłu jest bardzo wysokie, niestety depniecie na pedal nie powoduje zadnego ruchu tłoków - co moze byc? gdzie szukac przyczyny?

pozdrawiam
YacentY

#70 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 kwiecień 2007 - 19:59

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi może zawór (czy jak to tam się nazywa) w przyczepie jest do remontu lub wymiany. A czy dochodzi powietrze do siłowników?

oczywiście instalacja jest sprawna w ciągniku? na wszelki wypadek sprawdź przy innej przyczepie.

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Broja

Broja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 20 kwiecień 2007 - 21:12

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi @yacenty
O ile zawory są sprawne, ale po 15 latach mało prawdopodobne, to w tłokach powietrznych są uszczelki gumowe (typ U), które prawie na pewno nie uszczelniają po takim czasie. To, że tłoki rozruszałeś nic nie znaczy. wszystkie elementy układu pneumatycznego należy rozebrać i wymienić elementy gumowe, o ile części metalowe trzymają gładź. Zostaw nawet buty gumowe na dworze przez 15 lat i spróbuj wyobrazić sobie, że je założysz na nogi?? :wacko:

#72 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 20 kwiecień 2007 - 22:06

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi instalacja w ciagniku jest pewna - ma jakies pol roku i w innej przyczepie (tej co ostatnio kupilem) to idzie przypiszczec kolami jak jest pusta:)
zawór - co masz na mysli? ta metalowa czesc kolo zbiornika z taka rączką? jesli tak to jest nowa, bo w starej nie dalo sie nic ruszyc,
stare sa tłoki, piasty, zbiornik i taka dziwna czesc kolo zbiornika, do ktorej wchodzi rurka co idzie od ciagnika - sorry ale nie wiem jak to sie nazywa,
jutro ide walczyc dalej

orientujecie sie jaki jest koszt nowych cześci - ewentualnie naprawy tego co mi zostało?

#73 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 21 kwiecień 2007 - 07:03

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi czy powietrze dochodzi do siłowników????
jesli zbiornik jest pod dużym ciśnieniem musi byc zawór bezpieczeństwa który upuszcza nadmiar...

#74 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 21 kwiecień 2007 - 07:12

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi tylko czy on działa :wacko:

#75 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 21 kwiecień 2007 - 08:33

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ja mam przy kazdej przyczepie takie urzadzonko z raczka gdzie mozna ustawiac jak czule powinny byc hamulce,sa ustawienia pusta,w polowie zaladowana i pelna. Waz od ciagnika idzie najpierw do tego urzedzenia a pozniej do butli i do hamulcow.kiedys mi sie to wlasnie przytkalo i powietrze szlo do butli a nie do hamulcow.

Honda - The Power of Dreams :)

#76 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 21 kwiecień 2007 - 16:03

tylko czy on działa :wacko:

jak nie działa to jak bedziesz miał dobijanie ciśnienia to jak nie strzeli tz że jest dobry-jak Strzeli coś-rozerwie to wtedy bedziesz wiedział ze nie działa :P

zrób tak jak mówiłem- odkręc przewody-popuść lekko czy leci tam powietrze...jesli nie to szukaj wstecz

#77 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 26 kwiecień 2007 - 09:18

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi powietrze lecialo do tłoków, tłoki jednak po odkreceniu od osi sie rozpadly :lol:
teraz musze kupic nowe - na allegro widzialem po 60zl w sklepie 80mm kosztuje 124zl, problem z tym ze te z allegro nie maja podane jakiej sa srednicy i nie wiem czy beda pasowac do tej przyczepy - prawdopodobnie ta przyczepa to d35 - orientujecie sie jakie tam powinny byc tloki?

pozdrawiam
YacentY

#78 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 20:41

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Chce odnowić przyczepę. Umyłem ją dokładnie myjką, którą zdarłem wszystkie nieoryginalne warstwy farby. Okazało się ze tam gdzie nie ma rdzy została tylko oryginalna niemiecka farba( z resztą bardzo dobrze się trzyma)
mam teraz dylemat koleś w hurtowni farb zaproponował mi farbę hameraid albo zastosowanie podkładu i chloro-kauczuku. Dodam iż nie chce mi sie usuwać oryginalnej farby ponieważ na 90 % powierzchni jest oki (na reszcie jest trochę rdzy.

czy lepiej będzie pomalować to w taki stanie podkładem i chloro kauczukiem czy kupić hameraida??
czy po pomalowaniu podkładem na farbę on nie odpadnie??
dodam tylko iż chce to zrobić porządnie na dłuższy czas

#79 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 20:44

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi ja na twoim miejscu wybrałbym podkład i chlorokauczuk z hameradem miałem doczynienia i bardzo nei polecam... wybrałbym chlorokauczuk
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 20:54

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi @Bamboocha dlaczego nie polecasz Hameraida???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!