Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

1147 odpowiedzi na ten temat

#741 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 03 maj 2014 - 09:17

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi @new_profil_luki21 znajdz mi taka przyczepe w tej cenie w obojetnie jakim stanie
ceny takich przyczep zaczynaja sie od 9-10 tys. i rewelacji nie ma, srednia cena to 12-15tys. wystarczy popatrzec troche po ogloszeniach

Polska B

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Dzisiaj, 13:49
  •  

#742 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 03 maj 2014 - 11:03

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Z opisu wynika że przyczepa nie jest po remoncie a już na pewno nie po generalce. Zgadzam się że można dać i 15 jak jest cacy zrobiona od podstaw wszystko szczelne że woda na przyczepie stoi to się wszystko zgadza. Druga sprawa że ludzie się trochę galopują w tych ogłoszeniach i już nie wiedzą za co pieniądze brać. Dwa miesiące szukałem d-47 to jeździłem po Dolnym Śląsku i oglądałem to ludzie sprzedają takie gnioty i wołają za to 6-7 koła. Dla mnie realna cena za przyczepę do remontu z papierami w skład którego wchodziło by: regeneracja siłownika- ów, wymiana podłogi, piaskowanie ramy, wymiana burt, dorobienie nakładek, remonta pneumatyki, to jest 6 tyś max za dobre opony mogę dołożyć pięć stówek. Każde wykroczenie staje się nieopłacalne. Jaki jest sena dawać za przyczepę 15tyś z lat 80 tych jak w tej chwili ZASŁAW ma w ofercie przyczepę 6 ton która kosztuje w okolicach 20 tyś nówka przynajmniej tak mówił przedstawiciel w Kielcach.

KPK KUMURUN TEAM

#743 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 03 maj 2014 - 11:27

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Nowy Zasław D-55 kosztuje 23tyś netto w dodatku odchudzona na maxa.
Koła i felgi jakieś made in China,mocowane koł jak w D-47 na 6 śrub.
Burty z blachy1,5mm z zamkami z PRL-u
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie używana HL za 16-tyś z nowymi burtami otwieranymi na dwa sposoby,nową podłogą i na solidnej ramie.
Jak kupisz do remontu za 6-tyś to uwierz mi że ostateczny koszt nie wiele będzie mniejszy od tych 16-tyś,na pewno do tego stracisz mnóstwo czasu i nerwów.
Wiem coś o tym bo jestem właśnie na etapie odnawiania takiej przyczepy D-46.
Przyczepy używane zdrożały od tej pory jak nie można rejestrować sam-ów.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#744 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 03 maj 2014 - 13:25

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ja teraz remontuję D47 i przekroczę 8 tyś na pewno, ale wszystko rozbieram, i remontuję, podłoga 4mm burty 2 mm ocynk otwieranie z dołu i góry.Światła Led, pleumatyka cała nowa 2 obwodowa, farby epoksydowe.
Rama była w takim stanie że po dwóch dniach prostowania porozcinałem i wstawiłem nowe podłużnice z C 160 walcowanego, kiper na kulach.
Mam ją od nowości i jakby dał mi ktoś za nią z 6 tyś to nie zastanawiał bym się tylko sprzedał i nową kupił.
Burty i podłogę sprzedałem za 1000 zł.
Kolega remontował D50 przerobił i na D55, z pod Krakowa zamówił górne paki z siłownikiem, nowe felgi opony 22,5 używane bardzo ładne, to wyszły 19 tyś netto.
Według mnie wolał bym nowe po 25 netto kupić, tak mi z metal techu oferowali.
A te nowe D55 to jakieś nie porozumienie, chyba tylko dla fanatyków je wypuścili.

#745 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 03 maj 2014 - 19:52

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Czemu przerabiałeś wywrot na kule jakie są plusy? Czy 2mm na blachy to nie przesada?

KPK KUMURUN TEAM

#746 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 03 maj 2014 - 19:59

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Kule mają taki plus że cały kiper leży na kulach nie musisz montować osi do wywrotu.

Edycja
Chodzi oczywiście o wywrot do tyłu.

Edytowany przez asharot, 03 maj 2014 - 20:06.

#747 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 03 maj 2014 - 20:03

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi u nas wszyscy robią burty z blachy 2.
ja na dniach odstawiam przyczepe do remontu.
burty maja być 60x500 cm i dlatego wybraliśmy profil 50x50x3 mm a blachę 2. jestem ciekaw czy nie będę musiał dołożyć jeszcze jakichś łańcuchów na środku aby nie rozpychało przyczepy na boki

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#748 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 03 maj 2014 - 20:24

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Na kulach nie ma luzu, a na uszach są z 2 cm, a przy kiprowaniu do tyłu na tym może być problem, no i osi nie ma.
2 mm raczej nie przesada, bo będzie tylko jeden słupek na środku, albo wcale, bo giętarka ma 3 metry, a burty ponad 4 więc będzie łączona blacha na środku, a na początku i końcu zastanawiam się nad słupkami z profila, może tylko płaskownik 10mm..

Przy normalnych burtach z 5 słupkami nie mam sensu dawać blachy 2mm bo są ciężkie, i trzeba użyć trochę siły żeby ją podnieść.
Profil na dole przy zawiasach 3mm, na górze i środkowe słupki 2mm.
Robiłem tak burty w Czeskiej BSS 9 t 5 metrów długie a blachę dałem 1mm i nic się nie działo po 3 latach użytkowania, łańcuch w nakładkach był. Jest chyba jeszcze u mnie w galerii.

Jak wozi się gruz, kamienie to jest sens dawać grubą blachę, jak tylko do zboża to nie ma sensu, bo pewnie szybciej zacznie rdzewieć i powstaną dziury od rdzy niż ją się wygnie, dlatego daje ocynk blachę.
Robię pod wzór Wieltona.
Rama i podłoga zrobiona, może w tym tygodniu postawie na kołach i zacznę robić burty.

Yacenty a będziesz miał nakładki? bo przy 60 cm wysokości bez nakładek, i bez łańcucha w nakładkach po paru latach wygną ci się.

#749 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 03 maj 2014 - 20:29

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi tak będą podwójne burty 2x60 cm.
chce na tą brandyskę spokojnie sypac 10 ton pszenicy w biegu

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#750 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 03 maj 2014 - 20:50

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Nie wiem czy nie będzie za mało na 10T.

Edytowany przez TEVEZ, 03 maj 2014 - 20:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 03 maj 2014 - 21:07

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi 1,2 x 2,4 x 5 - niby to powinno być 14.4 m3 licząc średnio ze pszenica waży 0.75 to daje nam 10.8 tony (do tego jakieś skosy będą)

#752 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 03 maj 2014 - 21:28

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Daj łańcuch w nakładkach, na górze i na środku, tuż nad burtami, a nawet tylko nad burtami starczy, ale minimum 12 mm.
Pszenicy wejdzie ci do 12,2 t, mi tak wchodziło na BSS 9, a na HL 8011 nawet 13200 kg, paka 1,2 x 2,4 x 5,2 z skosami.
Teraz tak mają Wieltonki, i ja tak teraz będę przerabiał dwu letnie Wieltonki na gwarancji. Będę dawał łańcuch na środku w nakładkach 16mm a na górze w nakładkach 12 mm. Takie mi przysłali.

#753 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 03 maj 2014 - 22:04

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi oki, tak zlece chłopakom.
W dolnej burcie nic nie trzeba?

#754 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 04 maj 2014 - 08:52

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ja teraz będę kasował łańcuchy w burtach, i zakładam w nakładkach.
Jest problem, przed każdym otwarciem burty muszę otworzyć łańcuch, jak jest pełna to po otwarciu łańcucha wszystko się wygina, nawet 15 cm, do tego stopnia że burty nie chcą się otworzyć dołem, max 15 cm, potem żeby nasypać ją muszę wchodzić do środka i zapinać łańcuch, a żniwa bez łańcuchów jeździłem bo za dużo roboty z nimi było.
Jak będzie w nakładkach to wcale nie będę go odpinał, będzie założony na stałe, chyba ze będę potrzebował z nakładką otworzyć, wtedy ściągne.
Cały ciężar przejmnie nakładka i nic nie wygnie się.
Ja mam oryginalne haki na łańcuchy, pręt 16 wygięty pod kontem.

#755 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 04 maj 2014 - 18:02

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ja robię teraz burty do d-47 z profilu 50x50x3 wysokość 500 mm blacha będzie płaska bo nie mam gdzie zagiąć choćby jeden trapez przez środek dla wzmocnienia ale w ramie burty będzie 4 słupki z tegoż samego profilu więc daję blachę #1,5. Moim zdaniem wystarczy. Na podłogę idzie #3 bo przyczepę szykuję do zboża lub ziemniaków a gruzu lub kamienia nie planuje.
Jeśli chodzi o kule to co do luzów zgadzam się w 100% ale uszy też idzie dobrze zrobić tylko trzeba je dobrze spasować.

KPK KUMURUN TEAM

#756 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 09 maj 2014 - 15:28

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Testowo

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

#757 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 15 maj 2014 - 20:13

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ile u was biorą za wypiaskowanie ramy przyczepy min. d-47 ?

KPK KUMURUN TEAM

#758 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 16 maj 2014 - 17:31

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi 100zł na godzine,sama rama wyjdzie ze 400zł.

#759 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 16 maj 2014 - 22:35

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Mi powiedzieli 70zł za godzinę piaskowania praca liczona na około 10h.

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 22:29

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi U mnie spod przyczepy rozbrojenie instalacji, piaskowanie i zlozenie po malowaniu wycenil na 1000zl przyczepa to czeszka 9

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka