tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

tomek    0

ja 2 lata temu robiłem przyczepe do okrągłych snopków i ładnie mi wyszło ;)

co do tego zestawu do malowania to w nim oprócz pistoletu był wąż, i 2 pistolety- jeden do przedmuchiwania drugi do mierzenia ciśnienia. Takie zestawy widziałem w makro i w grene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja mam sztywną 4t d46 i myśle ją poszeżyć na 2,45 cm i przedłyżyć żeby mi 8 bel na spód weszło bo i tak cała rame skrzyni będe dawał nową

 

@yacenty

W tej przyczepie co ja opisywałem to z przodu to ramie jest dość długie i poprostu zamykasz burte a to ramie naciągasz i wkładasz w taki uchwyt w kształcie C i zabezpieczasz zawleczką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

teraz tak przegladam oferty i sie mocno zaczynamy zastanawiac czy jest sens to robic czy nie lepiej kupic jakas sztywna 6t


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

D55 czy d50 widzialem 2 dni temu na allegro za 3800zl. ale miala burty 0,5 metra. Zarejestrowana itp.

 

Powiem Ci szczerze, że my byśmy nie remontowali naszej d46 gdyby nie to, że z zapasów materiału była błacha na podłogę, deski sezonowane co poszły na burty, lampy które kiedyś ktoś przyniósł za jakąś przysługę. Wyszła nas tylko robocizna, farba, kable+rozeta do instalacji elektrycznej, jeden cylinder hamulcowy, rozdzielacz i przewód pneumatyczny (czyli na tamte czasy to max 400zl bo reszte mieliśmy).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broja    0
teraz tak przegladam oferty i sie mocno zaczynamy zastanawiac czy jest sens to robic czy nie lepiej kupic jakas sztywna 6t

 

Weź jeszcze pod uwagę kraniec(obrotnicę)- w jakim jest stanie. Bo jeżeli ciężko sie kręci to nie ma sensu tej przyczepy remontować, sam kraniec to około 1,5 tys- nowy ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

po tym co dzis widzialem 2 przyczepki 6 tonowe to chyba nie bede remontowal swojej ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

no i koniec tematu na dzień dzisiejszy - kupilismy HL 6102, kasa - ciut wiecej niz by wyszlo za remont ale za to 8ton na nia wejdzie a nie 4.5 ;) i przynajmniej papier i ubezpieczenie ma


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Yacenty ile dałeś ? Fotki .... ;)


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

3300, fotki beda jak wroce wczesniej z pracy, albo dopiero w sobote, musi byc w miare jasno

 

tak jak obiecałem: http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=12907


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

kolejny temat, zabieramy sie za remont "piławianki" czy jak kto woli "piławki" na poczatek najwazniejsze elementy czyli nowa podłoga, poprawienie hamulców i oświetlenia.

Zdecydowalismy ze damy deske 32mm plus blache 1.5mm, czym najlepiej zakonserwowac te deski i czym wymalowac blache na podloge?

 

jak u siebie robiliscie instalacje oswietleniowa, znacie ceny elementów?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Mi się nepodoba położenie blachy na deski. Będzie wilgoć się utrzymywać i polecą deski i blacha. Ja ci proponuje blachę 3mm lub 4mm. od spodu można coś wstawić (np płaskownik na kant) aby się nie pogięła. Podłogi nie malowałem w skrzyni bo i tak się farba nie utrzyma. od spodu jest pomalowana (hlorokauczuk).


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Znajomy rozcieńczał abizol ropą i malował deski ,jak na razie nic się znimi nie dzieje a są zamontowane jako burty w rozrzutniku.

Podłoga to raczej zwykła farba antykorozyjna bo po 1 sezonie będziesz ją mógł tanio odnowic.

Takie jest moje zdanie . :rolleyes:


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

co do elektryki

 

kupujesz najdluższy kabel z gotową zarobioną wtyczką - wychodzilo nam zawsze najtaniej - patrz na wtyczki - dobre kiedys mialem z firmy DUNAJ-IUNA.

poza tym komplet lamp.

puszkę do instalacji 3 fazowej 380V - taką duża plastikową lub małą metalową (240V).

masa do kazdej lampy idzie w kablu a nie w ramie przyczepy - murowane problemy po 5-6 latach a kabel jest tani

puszkę montujesz z tylu - jak znajde czas to zapodam fotki jak ja mam zrobione w obu przyczepach - instalacja po 6-8 latach miala trzy awarie 2 razy spalila się żarówka i raz urwała się wtyczka bo po lesie ganialiśmy.

 

puszka w jakiejs wnęce z tyłu przyczepy.

do niej kabel zasilający od ciągnika.

z niej jednym kablem dwużyłowym ciągniesz pozycyjne do jednej lampy przedniej i z tej pierwszej do drugiej - zalutuj koncówki, kabla nie tnij. ja ciągnąłem po lewej stronie ramy.

tylne lampy jak chcesz.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam założono instalacje tak że masa jest na ramie i od czasu zrobienia przyczepy(jakieś 20lat) nie było z tym problemów (nawet żarówka się chyba nie przepaliła).


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828
co do elektryki

 

kupujesz najdluższy kabel z gotową zarobioną wtyczką - wychodzilo nam zawsze najtaniej - patrz na wtyczki - dobre kiedys mialem z firmy DUNAJ-IUNA.

poza tym komplet lamp.

puszkę do instalacji 3 fazowej 380V - taką duża plastikową lub małą metalową (240V).

masa do kazdej lampy idzie w kablu a nie w ramie przyczepy - murowane problemy po 5-6 latach a kabel jest tani

puszkę montujesz z tylu - jak znajde czas to zapodam fotki jak ja mam zrobione w obu przyczepach - instalacja po 6-8 latach miala trzy awarie 2 razy spalila się żarówka i raz urwała się wtyczka bo po lesie ganialiśmy.

 

puszka w jakiejs wnęce z tyłu przyczepy.

do niej kabel zasilający od ciągnika.

z niej jednym kablem dwużyłowym ciągniesz pozycyjne do jednej lampy przedniej i z tej pierwszej do drugiej - zalutuj koncówki, kabla nie tnij. ja ciągnąłem po lewej stronie ramy.

tylne lampy jak chcesz.

 

1. Sam kabel z wtyczka? wolalbym jednak gniazda pozakładać a kabel sciagac - u nas strasznie kradna kable.

2. firma dunaj to ta: dunaj.com.pl ?

3. masa ma iść z ciągnika? dziwnie no ale czemu nie.

4. co lepiej kable lutowac czy zakładac babo chłopki?

5. jakies preferencje co do lamp?

 

co masz na mysli - zalutuj koncowki - kabla nie tnij?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

lutowanie końcówek kabli jest pewniejsze niż wtyki,a kabel w całości od wtyczki do puszki ,lub lampy,bez żadnych przecięć i dodatkowych rozgałęzień daje pewność połączenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

są takie kable normalnie do kupienia przeciez to powinno miec z jakies 8m?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

ja raobie tak- instalacje

Kabel zawsze daje w cienki PCV montowany na opaskach elektrycznych

O samych światłach niema sensu pisać bo to wiadome ale ja zawsze stosuje kabel wieloparowy -7żył czasem się przydaje wolna żyła .Puszki hermatyczne i montuje gniazda -nie jestem zwolennikiem aby przyczepa czu cos podobnego miła swój kabel z wtyczka bo lepiej miec kabel do łaczenia pomiedzy ciagnikiem a np przyczepą -łaczeniowy

 

co do kabli-nie kupuje na np odcinki bo czasem róznie wychodzi braknie 30 cm - ( 2 razy cięte i toli z krótkie :wacko: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

przyczepa prawie gotowa do ostatecznego malowania - mowa o spodzie.

mam jednak problem - ojciec twierdzi ze one z 15 lat nie działały, ale do rzeczy

oba tłoki były zapieczone - walilem mlotem, pryskalem wd i w koncu sie rozruszały - chodza dosc swobodnie.

zbiornik jest pelny, cisnienie na gniezdzie z tyłu jest bardzo wysokie, niestety depniecie na pedal nie powoduje zadnego ruchu tłoków - co moze byc? gdzie szukac przyczyny?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

może zawór (czy jak to tam się nazywa) w przyczepie jest do remontu lub wymiany. A czy dochodzi powietrze do siłowników?

 

oczywiście instalacja jest sprawna w ciągniku? na wszelki wypadek sprawdź przy innej przyczepie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broja    0

@yacenty

O ile zawory są sprawne, ale po 15 latach mało prawdopodobne, to w tłokach powietrznych są uszczelki gumowe (typ U), które prawie na pewno nie uszczelniają po takim czasie. To, że tłoki rozruszałeś nic nie znaczy. wszystkie elementy układu pneumatycznego należy rozebrać i wymienić elementy gumowe, o ile części metalowe trzymają gładź. Zostaw nawet buty gumowe na dworze przez 15 lat i spróbuj wyobrazić sobie, że je założysz na nogi?? :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

instalacja w ciagniku jest pewna - ma jakies pol roku i w innej przyczepie (tej co ostatnio kupilem) to idzie przypiszczec kolami jak jest pusta:)

zawór - co masz na mysli? ta metalowa czesc kolo zbiornika z taka rączką? jesli tak to jest nowa, bo w starej nie dalo sie nic ruszyc,

stare sa tłoki, piasty, zbiornik i taka dziwna czesc kolo zbiornika, do ktorej wchodzi rurka co idzie od ciagnika - sorry ale nie wiem jak to sie nazywa,

jutro ide walczyc dalej

 

orientujecie sie jaki jest koszt nowych cześci - ewentualnie naprawy tego co mi zostało?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

czy powietrze dochodzi do siłowników????

jesli zbiornik jest pod dużym ciśnieniem musi byc zawór bezpieczeństwa który upuszcza nadmiar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

tylko czy on działa :wacko:


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ja mam przy kazdej przyczepie takie urzadzonko z raczka gdzie mozna ustawiac jak czule powinny byc hamulce,sa ustawienia pusta,w polowie zaladowana i pelna. Waz od ciagnika idzie najpierw do tego urzedzenia a pozniej do butli i do hamulcow.kiedys mi sie to wlasnie przytkalo i powietrze szlo do butli a nie do hamulcow.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj