Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

1147 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 17 marzec 2007 - 23:12

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi ja kupiłem zwykły zestaw do malowania za 70 zł i też u-1222 pomalował ;)
a czy zwykłe przyczepy da się przerobić na zamykanie-otwieranie od dołu?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Dzisiaj, 21:16
  •  

#42 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 17 marzec 2007 - 23:34

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi zwykły? ja akurat nie mam kompresora wiec taki chyba bedzie lepszy w moim przypadku

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#43 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 08:56

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi @YacentY

Zawiasy robisz na górze , mocne np na bolcu 16 mm a na dole jest podobnie jak w nowych przyczepach tylko nie robisz takich haczyków jak one tylko do tego pręta przyspawójesz płaskownik 25x5 i dł 10 cm przy burcie tak samo naprzeciwko niego dajesz taki sam płaskownik w razie czego możesz dać też normalne zamki przy takim czymś nie ma problemu że nie utrzymasz burty przy otwieraniu i nie trzeba dźwigać przy zamykaniu

Ja taką burte 1m/4m robiłbym z profila 50x50x3 (pionowe mogą być 2mm grube), 2 profile po 6 m nie starczą na 1 burte do tego 2 arkusze blachy 1m/2m gr 1,5 mm

Na moje oko to na zrobienie burt potrzeba 5 profili 50x50x3 i 2 szt 50 x50x2 do tego arkuszy blachy 1m/2m gr 1,5 mm jeżeli szerokość jest 2m i do tego jeszcze blacha na podłoge

Mam pytanie odnośnie słomy czy ładujesz ją prasą ze ślizgiem ??

Jeśli chodzi o farbe to chlorokauczuk oczywiście wcześniej podkład

#44 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 10:15

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi słome się ładuje jeszcze recznie - małe kostki,
mógłbyś jakoś naszkicować jak zrobic te zamki dolne? i ewentualnie zawiasy z góry tez, najlepiej jakby ktoś ustrzelił to na jakimś zdjęciu.

dzięki i pozdrawiam
YacentY

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#45 Share Broja

Broja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 11:57

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi @yacenty

Jeżeli ładujesz słomę ręcznie, to Ci nie zazdroszczę ładowania na taką wysoką przyczepę, coś na ten temat wiem, bo zbieram tak słomę corocznie z około 20-25 ha.

W zeszłym roku remontowałem przyczepę d47, remont burt, prostowanie podłogi, piaskowanie, malowanie, nowa instalacja elektryczna, remont hamulców (nowe siłowniki i okładziny) 2 nowe resory i 2 główne pióra, uszczelnienie tłoków wywrotu, same części wyniosły około 1,5 tys i majster wziął 800 zł.
Ale teraz na pare lat starczy, W tym roku następna do roboty...

#46 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 marzec 2007 - 12:06

Co do samego spawania - jednofazówką nawet pospawasz - tylko wez dobrego spawacza.Tato jednofazówką spawał takie rzeczy jak imadło, takie sporawe, wałek od przekaźnika od prasy z224 (rurka do krzyżaka). Wiem ze spawał też kowadło ale nie wiem czym. Poza tym całą ramę z RCW jak robił przyczepkę do ciągnika (takie coś na 1 zbiornik zboża od zo58) też spawał. No i tą samą spawareczką robił jak zmieniał podłogę w rozrzutniku obornika i teraz w d46. Więc naprawdę to kwestia umiejętności.

Co do kompresora - c330m i sprężareczka nam do malowania kiedyś wystarczała, dopóki ktoś nie pożyczył pistoletu i nie zwrócił.

@piootr
może masz linki do konkretnych produktów, chociażby z allegro.pl czy kupsprzedaj????
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#47 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 12:35

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi a z jakiego RCW robiles ta przyczepe bo tez mam rame ( RCW 3,5 tonowego z napedem z kola) i zamiezam robic prczepke jednosiowa i niewiem jaka ladownosc ;)
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#48 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 12:38

http://www.allegro.p...onow_14_t_.html

Na tej HL ładnie widać te zamki na dole tylko że w tym co ja pisałem zamiast oczka przy burcie i haczyka są płaskowniki i one opierając się o siebie trzymają burte

a tutaj jest prywaciarski wyrób i taki to sobie sam napewno zrobisz

http://www.allegro.p...ucent_gwar.html

Tylko musisz sobie zdawać sprawe że 2 pierwsze rzędy słomy podajesz 50 cm wyżej

a zawiasy to mogą być takie jak tutaj w nadtawkach

http://www.allegro.p...1_1_sztuka.html

@Nikita_Bennet

tobie chodzi o linki do przyczep ??

#49 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 12:47

a z jakiego RCW robiles ta przyczepe bo tez mam rame ( RCW 3,5 tonowego z napedem z kola) i zamiezam robic prczepke jednosiowa i niewiem jaka ladownosc ;)

Dobre pytanie - mialem wtedy moze z 8 lat a rama przyciągnięta ze złomu więc nie powiem dokładnie. Żadnych resorów nie ma i wszystko jest dobrze poza burtami ale może zrobię je przed żniwami bo mają juz z 17 lat

@yacenty - linki w sensie adresiki www
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#50 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 13:06

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi co do ładowania słomy to tylko 2 pierwsze warstwy jest gorzej wrzucic i wyrzucic, jednak jak zobaczylem te kilka linkow to raczej zdecyduje sie na burty łączone po 50cm i na czas wozenia słomy bedę je sciągał a wysoki zostanie tylko przod i tył.

jak rozumiem przy tych dolnych zamkach jest centralny system otwierania - tylko z przodu.
jak to jest zabezpieczone?

obawiam sie jednak że ze wzgledu na specyficzny kosz w magazynie bede musiał zrobic normalna burte, bo w taiej konfiguracji wszystko pojdzie pod koła a w koszu gdzie wywalam zboze nie ma sit pod kolami tylko sa z boku i musi leciec po burcie, chyba jednak zrobie burty takie jak mam w wywrotce ( za chwile machne jakies fotki -> http://www.agrofoto....ut...=sc&cat=43)

mniej wiecej juz wiem co i jak, teraz tylko dobrego spawacza co 3fazowa besterka przymocuje blache.

duzo jest roboty i kosztów zeby hamulce najazdowe przerobic na standardowe pneumatyczne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 15:04

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi ja 2 lata temu robiłem przyczepe do okrągłych snopków i ładnie mi wyszło ;)
co do tego zestawu do malowania to w nim oprócz pistoletu był wąż, i 2 pistolety- jeden do przedmuchiwania drugi do mierzenia ciśnienia. Takie zestawy widziałem w makro i w grene

#52 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 16:18

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ja mam sztywną 4t d46 i myśle ją poszeżyć na 2,45 cm i przedłyżyć żeby mi 8 bel na spód weszło bo i tak cała rame skrzyni będe dawał nową

@yacenty
W tej przyczepie co ja opisywałem to z przodu to ramie jest dość długie i poprostu zamykasz burte a to ramie naciągasz i wkładasz w taki uchwyt w kształcie C i zabezpieczasz zawleczką

#53 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 17:17

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi teraz tak przegladam oferty i sie mocno zaczynamy zastanawiac czy jest sens to robic czy nie lepiej kupic jakas sztywna 6t

#54 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 19 marzec 2007 - 09:57

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi D55 czy d50 widzialem 2 dni temu na allegro za 3800zl. ale miala burty 0,5 metra. Zarejestrowana itp.

Powiem Ci szczerze, że my byśmy nie remontowali naszej d46 gdyby nie to, że z zapasów materiału była błacha na podłogę, deski sezonowane co poszły na burty, lampy które kiedyś ktoś przyniósł za jakąś przysługę. Wyszła nas tylko robocizna, farba, kable+rozeta do instalacji elektrycznej, jeden cylinder hamulcowy, rozdzielacz i przewód pneumatyczny (czyli na tamte czasy to max 400zl bo reszte mieliśmy).
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#55 Share Broja

Broja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 marzec 2007 - 12:25

teraz tak przegladam oferty i sie mocno zaczynamy zastanawiac czy jest sens to robic czy nie lepiej kupic jakas sztywna 6t

Weź jeszcze pod uwagę kraniec(obrotnicę)- w jakim jest stanie. Bo jeżeli ciężko sie kręci to nie ma sensu tej przyczepy remontować, sam kraniec to około 1,5 tys- nowy ;) .

#56 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 18:57

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi po tym co dzis widzialem 2 przyczepki 6 tonowe to chyba nie bede remontowal swojej ;)

#57 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 17:14

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi no i koniec tematu na dzień dzisiejszy - kupilismy HL 6102, kasa - ciut wiecej niz by wyszlo za remont ale za to 8ton na nia wejdzie a nie 4.5 ;) i przynajmniej papier i ubezpieczenie ma

#58 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 21:19

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Yacenty ile dałeś ? Fotki .... ;)
Ciesz się każdą chwilą życia...

#59 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 21:36

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi 3300, fotki beda jak wroce wczesniej z pracy, albo dopiero w sobote, musi byc w miare jasno

tak jak obiecałem: http://www.agrofoto....t...i&img=12907

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 20:32

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi kolejny temat, zabieramy sie za remont "piławianki" czy jak kto woli "piławki" na poczatek najwazniejsze elementy czyli nowa podłoga, poprawienie hamulców i oświetlenia.
Zdecydowalismy ze damy deske 32mm plus blache 1.5mm, czym najlepiej zakonserwowac te deski i czym wymalowac blache na podloge?

jak u siebie robiliscie instalacje oswietleniowa, znacie ceny elementów?

pozdrawiam
YacentY