Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

1147 odpowiedzi na ten temat

#481 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 19:18

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi na podłogę plan jest taki że do okoła, czyli w miejscach gdzie będą mocowane zawiasy burt uspawać ramkę z kątownika 50x50x4, i dopiero do niej dawać poprzeczki od ramy głównej
na poprzeczki mam całą młocarnię mzc-4b, a pewnie i tych profili 40x20x3 zostanie trochę, wyda???

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Dzisiaj, 19:19
  •  

#482 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 19:24

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Rozumiem z tego co mówisz że wszystko będzie rozkopane i praktycznie sama rama zostanie. Poprzeczki przytnij na równy wymiar i spawaj do ramy. Kątownik będzie dobry przynajmniej kuty. Nie wiem co do wysokości 50mm. Musiał bym sprawdzić ile bok pod burtą ma u mnie ale zdaje się więcej a to daje wytrzymałość na pionowe obciążenia. Choć z drugiej strony cała masa jest na ramie.
Myślę że uciągnie.
KPK Kumurun Team

#483 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 19:29

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi dokładnie, z przyczepy ma zostać tylko rama z wózkami
co do profila to tylko propozycja -pytanie, jeśli uważasz że potrzebny jest większy to pisz, akurat tego nie mam jeszcze, więc mogę kupić większy, poprzeczek też można więcej dołożyć niż fabrycznie, nie stanowi to problemu
co do poprzeczek to będzie mi to spawał kolega który ma o tym bardzo duże pojęcie, ja umiem spawać, ale nie aż takie tematy

#484 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 listopad 2012 - 19:36

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi remontowaliśmy D 46 i burty drewniane 60cm - ciężko samemu zapinać po kilka razy dziennie więc rozważ wysokość burt (może lepiej 45+15 nadstawki zdejmowane), to po pierwsze.
Po drugie to sprawdź gdzie ma to numer ramy żebyś go przypadkiem nie zniszczył w trakcie remontu bo może zachce Ci się to zarejestrować i będzie lipa - ja o mało nie zniszczyłem tego podczas remontu D-45 i potem było szukania a szukania.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#485 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 19:39

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Nie przesadzaj z solidnością. Wystarczy siedem profil też dobry. Tym bardziej że jak mówię przeważnie są tam blaszane przetłoczki w kształcie kątownika. profil ma zamkniętą konstrukcję i jest przez to mocniejszy. Wystarczy.
Spawacza przypilnuj niech się przyłoży. KAŻDE spawane miejsce zabiel do czystego.
Ja dużo robię ślusarki i czasami przesadzam z solidnością. Jak byś zobaczył jakie zrobiłem lagi do pługa do odśnieżania to byś nie uwierzył. Ważą ponad sto kilo i ciągnik złamie a im nic nie będzie. Dla tego niczym się nie przejmuj. Możesz dla pewności przyjrzeć się oryginalnym konstrukcjom.

D-46 i drewniane burty? A który rok? Moja cała w metalu. Numer ramy z tyłu po zdaje się lewej stronie tylnego zaczepu.

Edytowany przez seweryn20, 30 listopad 2012 - 19:41.

KPK Kumurun Team

#486 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 19:41

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi @nikita
przyczepa jest używana praktycznie tylko w żniwa, więc wolałbym pełne burty, tym bardziej że to kolejne miejsce gdzie może uciekać zboże ,tzn. bez nadstawek, jest nas dwóch z bratem, więc damy radę
przyczepa jest u nas zarejestrowana od 1981r. na ojca, ale trzeba będzie niedługo myśleć o przerejestrowaniu na brata, ale będę pamiętał o tym numerze, kiedyś się przyda
@seweryn
profila wolę dać więcej, niech będzie pewne, są tam na pewno jako poprzeczki te wygięte blaszki
za spawacza dam sobie rękę uciąć, nie znam lepszego, nasza przyczepa też jest cała w metalu

Edytowany przez bratrolnika, 30 listopad 2012 - 19:45.

#487 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 20:25

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi W tym roku remontowałem D44A. Poszerzona i wydłużona wewnątrz ma 205X 395X80. Burty aluminiowe, boczne są dzielone z kłonicami, dodatkowo dołożyłem drewniane szczytki by plandeka miała spadek. Dobrze nasypana mieści 5,5 tony żyta.

#488 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 11:32

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

...D-46 i drewniane burty? A który rok? Moja cała w metalu. Numer ramy z tyłu po zdaje się lewej stronie tylnego zaczepu.

z lat siedemdziesiątych ale wyciągnięta jako rama ze złomu, tzn jak PGR likwidował sprzęt to przywieźli na niej złom i tak zostawili a mieli przeciąć ją na pół. Tato odkupił, wyremontował i zarejestrował. Potem przeszła remont w 2004 roku chyba i założyliśmy drewniane burty bo dobre dechy mieliśmy a i zależało mieć w jednej drewniane (2 pozostałe mają burty metalowe). Ogólnie fabrycznie nie miała zaczepu z tyłu ale dołożony został. Nr ramy z przodu.

@nikita
przyczepa jest używana praktycznie tylko w żniwa, więc wolałbym pełne burty, tym bardziej że to kolejne miejsce gdzie może uciekać zboże ,tzn. bez nadstawek, jest nas dwóch z bratem, więc damy radę
przyczepa jest u nas zarejestrowana od 1981r. na ojca, ale trzeba będzie niedługo myśleć o przerejestrowaniu na brata, ale będę pamiętał o tym numerze, kiedyś się przyda...

w jednoosiówce mamy 40cm+15 nadstawki które zakładam tylko na żniwa, problemu ze szczelnością nie mam. Natomiast dużo łatwiej się na nią wrzuca inne graty jak jest po żniwach.
Ogólnie na żniwa to d-633 też dostaje nadstawki po 25cm a po żniwach się zdejmuje.
Tylko u nas jest tak że często albo ja sam zamykam burty albo tato sam jak ja jestem w pracy.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#489 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 11:47

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Moja to sanok D-46A z 83 roku. Kupiona z kolka rolniczego. Nigdy jej nie używali. Kółko dostało przyczepę sztywną i lebry nią jeździć nie chciały. Koła potrzebowali na klocki postawili i tyle z niej było. Do dziś w oryginalnym lakierze cała w żelazie.
KPK Kumurun Team

#490 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 13:38

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Jaki kolor byście proponowali drewnianych burt do sztywnej przyczepy jeżeli felgi pomalowałem orzech jasny (p) a ramę czarny (p). Zastanawiam się nas popielatym (p) a niebieski ciemny (p). Który kolor na burty bardziej pasuje?
Tu podaje link do palety kolorów Śnieżki http://img202.images...2/9504/9413.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 18:34

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi witam przerabiam d46 na wywrotkę i chciałbym się dowiedzieć czy rama gorna lezy na uchach czy na tych gumowych podkładkach, zostawić coś luzu na uchach?? jakiej wysokosci sa ceowniki w ramie górnej chodzi mi o te w poprzek przyczepy i co najlepiej dac wzdłuż przyczepy(ceownik profil myslke dac profil 100x60x4??

#492 Share Filipooo

Filipooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 23:25

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Witam. Co myślicie i zamontowaniu do d-46 sztywnej (rama dosc mocna) nadstawek 50cm + szczyty... jak myslicie, rama i koła wytrzymają?

#493 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 10:06

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Od nadstawek i szczytów napewno się nie zarwie.
Wszystko zależy ile będzie na nią ładować.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#494 Share Filipooo

Filipooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 10:25

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi No ale wiadomo ze skoro chce załozyc takie nadstawki to i tyle wiecej chce na nią ładowac, bo co za sens byłby załozyc nadstawki i nie ładowac na przyczepe duzo wiecej? no chyba ze ładowałbym jakis lekki a objetosciowy materiał. Oczywiscie chciałbym te 8-9 ton na nia włożyc. Poporostu zastanawiam sie nad nadstawkami 30cm a 50cm ?

#495 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 11:03

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi 8 ton to za dużo! maksymalnie 6 ton. zrób nadstawki 30 cm starczy w zupełności.

#496 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 15:37

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Przelicz z gęstości zboża objętość skrzyni ładunkowej swojej przyczepy i będziesz wiedział jakie nadstawki potrzebujesz. Swoją drogą za wysokie burty są trudne w eksploatacji, bo mogą zaczepiać o podłoże przy otwarciu i co nieco można sobie urwać :D wchodząc na nią.

#497 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 15:42

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Rama ma leżeć na ramie, przekładkach. Uszy wywrotu nie powinny być obciążone podczas jazdy. Rozmiar profilu zależy od gatunku użytego materiału(stali).

#498 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 15:59

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Witam panowie jaki jest uszczelniach w tłoku na samym spodzie pod taką ala nakrętkąś którą sie wkręca w dno tłoka w przyczepie D-47 tam mi często wywala oring i tak sie zastanawiam czy tam niepowinno być coś innego.

#499 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 19:43

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi pobierz katalog części od przyczepy D47 i sprawdź czy jest tak samo jak w katalogu http://chomikuj.pl/t...kumenty/POLSKIE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 11:11

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi U nas mają takie burty pozakładane, dwie burty, zamiast nakładki, ale jeszcze nigdy nie widziałem żeby zboże ponad nakładki wystawało. Sypią do 6,5 tony. na D 47.