Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

1147 odpowiedzi na ten temat

#321 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 05:10

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Farba nopolux to praktycznie to samo co autorenolak czyli syntetyczna emalia ftalowa z dodatkami zapobiegającymi kredowaniu od słońca czyli wyblakaniu bo śnieżka czy jakikolwiek chlorokauczuk szybko wyblakną. Jeśli chcesz żeby kolor bardzo długo nie wyblakł to zastosuj lakier akrylowy.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Dzisiaj, 23:37
  •  

#322 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 15:58

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Jaki nr.ma farba albo jaki odcień .Chodzi mi o kolor zielony i czerwony tak jak pomalowane są przyczepy z WARFAMY za informacje będę wdzięczny .

#323 Share marekfarmer3006

marekfarmer3006

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:maszyny i sprzęt rolniczy oraz leśny,muzyka,przyroda,zwierzęta dużo by wymieniać :)))

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:36

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi planuje remont przyczepy Autosan chciałbym żeby była tak jak wychodziła z fabryki ogólnie to jakie kolory burty i reszta ,jakich farb użyć żeby potem nie schodziła.

#324 Share Miras258

Miras258

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:Chodowla bydła

Napisany 03 grudzień 2010 - 21:04

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi my kupilismy za 2 tys D47 z papierami w fatalnym stanie. włożyliśmy w nia ok 2 tys ale teraz wyglada troche lepiej ;[ . wymienilismy podloge burty kola opony instalacje i swiatła. stara pozostała tylko rama :lol: remont wykonalismy sami z ojcem :lol: zapraszam do mnie do obejrzenia zdjec przyczepy :)
nie ma opierdala... sie :)

#325 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 18:22

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi jestem w trakcie remontu hl 8011 i mam pytanie jakiego materialu uzyc do obspawania do okola spodnicy pozniej do tego beda przyspawane zawiasy plaskownik, katownik jakiej grubosci?

#326 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 11:51

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Nie chcę zakładać nowego tematu więc tu zapytam
Kupiłem przyczepę i jest zardzewiała. Muszę na wiosnę pobawić się z nią i całą wyczyścić z rdzy i pytanie . Czym czyścić?
Mam do wyboru:
1. Szczotka druciana
2.szczotka na wiertarkę i n a szlifierkę kątową
Czytając wyżej posty natrafilem na pisaskowanie.
Kompresor mam ale 25l więc odpada.
Zastanawiam się nad zakupem końcówki do myjki ciśnieniowej (moc około 110) i tym piaskowanie. Czyto zda egzamin? Robił ktoś taką myjką. Niedaleko mam Wisłę to ze żwirem nie bylo by problemu. Koszt lańcy do myjki to około 100zł., tylko że czytam że to piaskowanie z wodą i więcej robi szkody niż pożytku. A i czy żwir idzie przez myjkę?, bo nie wiem jaki mam wirnik czy czasem nie plastikowy i czy go nie uszkodzę?
Z góry dziękuje za odpowiedź

#327 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 grudzień 2010 - 12:45

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi pomyśl nad zleceniem tego komuś kto ma prawdziwe urządzenie do piaskowania.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 30 grudzień 2010 - 12:45.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#328 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 30 grudzień 2010 - 13:05

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi z tego co słyszałem, jak kiedyś przedstawiciel karchera się wypowiadał to takie piaskowanie strasznie długo się schodzi, lepiej jak piszą zlecić to komuś kto ma piaskarkę z prawdziwego zdarzenia

#329 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 12:45

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi mam takie pytanie ,czy blacha 3mm wystarczy na spód d-35?
A na boki 2mm? Przyczepa garażowana dobrze będzie zakonserwowana ,używana tylko w żniwa!
Prosze o szybką odpowiedź

#330 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 15:49

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Kolego przyczepa na wieki. Tylko kupując blachę na podłogę patrz czy jest prosta. Bo ja ostatnio jak kupowałem była jakaś importowana i miała dziwne prężenia (cen była dobra ale problemy przy położeniu..

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 21 styczeń 2011 - 18:39

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Wg mnie grubosci wystarczające, ale na bok mozna by wziąść jakąś profilową zeby tak niewypuklała sie

>>>>>> 

#332 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 18:45

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi 2 mm na burty to za dużo, 1,5 starczy.

#333 Share nemezis

nemezis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 22:07

jestem w trakcie remontu hl 8011 i mam pytanie jakiego materialu uzyc do obspawania do okola spodnicy pozniej do tego beda przyspawane zawiasy plaskownik, katownik jakiej grubosci?

Ja boki spodnicy zakonczyłem profilem zamkniętym 4x6 3mm grubość , przód i tył został oryginalny

#334 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 23:19

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi między 1,5 a 2mm róznica 40zł na arkuszu a po drugie grubsza blach będzie się lepiej spawać-jeszcze tylko ten przegląd załatwic i można działać

#335 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 styczeń 2011 - 11:14

mam takie pytanie ,czy blacha 3mm wystarczy na spód d-35?
A na boki 2mm? Przyczepa garażowana dobrze będzie zakonserwowana ,używana tylko w żniwa!
Prosze o szybką odpowiedź

też przerabiam D35. Znaczy się z D35 to nie wiele już zostało ;)
Założyliśmy że na spód tak jak Ty damy 3mm i do końca żywota przyczepy będzie się trzymać.
Na burty - myślałem 2mm ale chciałbym dać 1,5 profil ale gdzie taką blachę dostać?
Po prostu 1,5 wystarczy a 2mm to przyczepką będzie cięższa o te parę kilo. A po co mam dźwigać więcej przy zamykaniu burt? Ogólnie kombinujemy jak zrobić lekką ale i trwałą przyczepkę.

Ktoś wie gdzie można kupić giętą blachę 1,5mm?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#336 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 07:42

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi 1,5 mm na burty to chodzi o ciężar.Teściu ma burty z 2 to jest co podnieść.Profil to 50x50x2.Może też być 40x40x2, ale licho to wygląda. Ja na przyczepie 9 ton mam profile 40x60 x2 i x3, dawałem przy zawiasach bo jak bym dał na górze to bym burty nie podniósł. a Blachę dałem 1 ocynk ale trochę za cienka. Najgorzej jak kamień wożę.

#337 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 10:08

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Wiadomo dla burty/blachy najgorsze są właśnie kamienie ale i blacha #2 to też mało jeżeli będą kamienie (wszystko zależne oczywiście jak idzie załadunek).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#338 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:www.garazforum.pl

Napisany 23 styczeń 2011 - 10:56

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi ja jak robiłem d35 to na pogłoge dałem blache 3mm a burty to profil 50x50ścianka2mm i blacha 2mm burtyt mają wysokość 50cm i do tego nadstawki 40cm rama wzmocniona koła od busa i lata
jedyny problem przy kipowaniu jak otwoże burte i kipuje to zawadza się o ziemie

#339 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 11:07

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi ja na burty daje blache 1mm spokojnie wystarczy tylko jak robie ramke na burty to daje wiecej słupkow zeby konstrukcja byla mocniejsza i sztywniejsza . dzieki temu jest lzejsza i duzo taniej to wychodzi .
a jak robie burty np 65 cm i nadstawki 60 cm to daje dodatkowe zamiki na nadstawkach aby nie bylo takiego nacisku na dolna burte i oczywiscie zamki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share mietek1975

mietek1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 luty 2011 - 20:14

A co sadzicie koledzy o tych gotowych burtach cena przystepna wizualnie tez fajnie wygladaja tylko odstrasza mnie grubosc blachy 1mm :) :) :)
http://www.akmet.net...__D732&oferta=1

Ja kupilem burty na allegro u uzytkownika tmt_2006 z blachy falowanej 1,5mm, co wazne poprzeczki sa tez z profila zamknietego i do tego sa 4 sztuki na dlugiej burcie.burty sa sztywne i dobrze pospawane. wytrzymuja nawet z n nakladkami pol metra. z tego co teraz widze transport nadal maja darmowy.