Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

1147 odpowiedzi na ten temat

#241 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 12:39

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Mam od paru lat przyczepę sztywną autosan 4 tonówkę, parę lat temu wyleciała mi obrotnica z kołnierza, kupiłem nowe śruty i obspawano kołnierz obrotnicy i wyszlifowano dokładnie. Sytuacja się powtórzyła teraz obrotnica znowu wyleciała. Co teraz zrobić z nią? za regenerację obrotnicy w zakładzie ślusarskim powiedzieli mi ok 500zł czy się to opłaca czy znowu wyleci jak ostatnio. Koszt nowej obrotnicy jak pytałem się to 1200zł a za przyczepę dałem 700zł z nauki jazdy chodziła na pusto tylko przez kilkanaście lat. Naprawiał ktoś z was obrotnice czy nie opłaca się?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Dzisiaj, 19:17
  •  

#242 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 14:03

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Mam dylemat odnoscie nakladek do D83,gdyz na oryginalnych burtach 50cm+deska 25cm wchodzi na nia 11 ton pszenicy i nawet dobrze na poduszkach nie siedzi.Zastanawiam sie nad usunieciem deski i dorobieniu kolejnej burty tylko nie wiem za bardzo na jaka wysokosc.Myslalem o podniesieniu i 50cm do 1m ale wydaje mi sie troche malo.Czy jak zrobie na 120 cm to wszystko bedzie ok? macie jakies doswiadczenia z tymi przyczepami.

#243 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 15:05

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Trochę wysoko, wyszło mi 17,5m3 objętości. Mam obawy czy będziesz mógł opuścić burty , czy się nie zaprą o podłoże. Ta przyczepa nie należy do stabilnych(mały rozstaw osi), sam osobiście nie robiłbym wyższych jak metr, no i jak przeleźć taką burtę

#244 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 15:46

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Burt fabryczne zostaja,a nad nimi chce zrobic 75cm nakladke sztywną.Same dolne beda sie otwierac wiec nie ma problemu ze siegnie ziemi.Z wejsciem tez nie bedzie problemu bo zrobie drabinke z zewnatrz i wewnątrz przyczepy.Czy ona jest malo stabilna hmm,ona jest na blizniakch i ma bardzo solidna rame.

#245 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 18:10

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi 11 ton pszenicy hm... czy to mało? zdaje mi sie że D-83 ma 10 ton ładowności ale moge sie mylić... z takimi nakładkami jak piszesz to Ci wejdzie z 20 ton i nie daj Bóg jakiego zdarzenia na drodze bo z kicia długo nie wyjdziesz albo bedziesz bulił komuś rente do końca życia....
takie moje zdanie!

oczywiście nie życze źle nikomu!

#246 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 19:32

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi ja osobiście odradzam zrobienie bur 12o :blink: że bliźniaki to nośność mają ale rama piasty i reszta czy by wytrzymała :huh: dorób borty na około +40cm do tych 50 cm powinno starczyć bo jak będziesz jechał drogą to z tyłu i tak nie będziesz widział czy ktoś jedzie
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#247 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 22:26

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ciągałem ciężarówkami te D83 i w porównaniu do P4, czy SZAP-a, to ona jest jak "wańka wstańka". Bliźniaki nie mają tu nic do rzeczy, bo najstabilniejsza była moja ostatnia przyczepa Kaasbohrer (koła 385/65/22,5), ponieważ osie były na samych krańcach.

#248 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 10:38

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi siema ciekawe czy jak by zamiast piaskować ramę w przyczepie bym wziął butlę z gazem i palnikem opalił starą farbę a potem wyczyścił to szczotką na wiertarce,umył oczyścił rozpuszczalnikiem.itd dając podkład czy materiał się nie ulegnie osłabieniu.myślę o tym bo nie ma blisko mnie firmy piaskującej myślałem sam kupić piaskarkę ale trzeba mieć dobrą sprężarę... i ciekawe czy opalanie będzie dobrym pomysłem
i pomocnik c360 3p

#249 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 12:45

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Palnikiem tak łatwo nie usuniesz całej farby... Poza tym szczotką nie doczyścisz tak jak po piaskowaniu.

#250 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 16:38

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi to ja wiem że nie doczyszczę ręcznie tak jak piaskarką.tylko że w okolicy nie ma nikt piaskarki.a tacy kolesie co stary dał im do malowania 3p :( odwalili kaszanę oczyścili karcherem i na to farbę :( będę musiał sam zrobić wszystko od nowa odwalili lipną fuszerkę a remontowali tak z 20 ciągników :( myślisz że palnikiem nie usunę eeeee warto spróbować widziałem na you tube ja koleś opalił maskę felgi i błotniki w 60 i nawet dobrze mu szło :(
i pomocnik c360 3p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 21:08

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Jak się farba dobrze trzyma i nie ma rdzy to po co ją zdzierać.Lepiej kupić dyszę do piaskowania do myjki a piasek w castoramie.Jest taki temat o dyszach na AF.

#252 Share tobiel

tobiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 23:15

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Nawiązując do tematu piaskowania...Mam pytanie odnośnie tematu. Chciałbym wiedzieć czy bylibyście skłonni no i oczywiście czy byście byli gotowi zapłacić za piaskowanie maszyn, przyczep, rozrzutników aby je doprowadzić do super wyglądu a raczej nie wychodzi to zbyt tanio. Wiadoma rzecz że takiej ramy szczotką drucianką nie wyczyścisz. Sam wiem z doświadczenia że to egzaminu nie zdaje bo po 3 latach bodajże znowu pojawiła się rdza:/ Pytanie ma charakter swego rodzaju ankiety ponieważ przymierzam się do założenia takiej działalności. Jestem w trakcie załatwiania papierków...Czekam na odpowiedzi.

#253 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 20:47

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ja miałem okazję w tamtym roku wypiaskować rozsiewacz RNW 3 tony i jak zobaczyłem efekt to od razu podstawiłem Amazone 1800.Zapłaciłem za dwa 600 zł ale warto było.Przede wszystkim trwało to jakieś 4 godziny a efekt rewelacyjny.W maju kolega czyścił mi przyczepę 9 ton to wyszła mi 700 zł efekt taki sobie.Teraz jak bym miał okazje wynająć piaskowanie to bym się nie zastanawiał.

#254 Share rolnik-k

rolnik-k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 21:04

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi tobiel@ ja rok temu założyłem taka działalność to nie jest za ciekawie jak sie nastawiasz na robote od rolnika to zapomnij jest straszna ogólna bieda. Jak chesz żeby to szło to szukaj innych źródeł w okolicy albo czekać na lepsze czasy w rolnictwie.

#255 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 22:26

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Ja sowje odnawiałem farbą chlorokałukową. ale najlepiej na spód dać podkład i najlepiej go nakładać tez pistoletem bo po pędzlu czy właku nie za ładnie wygląda. A jeśli chodzi o farbe chlorokałukową to radzę ją rozpuszczać rozpuszczalnikiem uniwersalnym wtedy lepiej sie mauje nie leci takie wtedy "babie lato' z tej farby ja dawałem proporcje farby do rozpuszczalnika ok 100: 25

Jak ktoś chce to może tutaj obejrzeć moje dzieło ;[
http://www.fotosik.p...f8c07bd59f.html
http://www.fotosik.p...bdd56c10d8.html

Bingo to dlatego pierwszą puszką jak malowałem T25 na czarno nie leciała pajęczyna później :( a drugaj uż tak. Do drugiej to napewno chlorokauczukowy lałem a do pierwszej różnie i super sie malowało pierszą puszką ;)
Mój Wladimirec podbija świat

#256 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 19:40

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi @ rolnik-k masz tą działalność jeszcze?? jak tak to byśmy się dogadali i wpadaj do mnie kirowca 12 wypiaskować :) bo już mam dość szczotowania i druty w spodniach :) .koledzy a co myślicie o kupieniu używanego karchera na siłę 250 bar :) oj by farbę i rdzę zdzierał czy nie bo mój ma 2 lata i cieknie z niego :) i tylko 110bar
i pomocnik c360 3p

#257 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 19:49

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ja również mam Karchera o sile ponad 110 bar (nie pamiętam dokładnie, ale z mniejszych) i farba po nim także schodzi (głównie to zasługa dyszy obrotowej). Widziałem takiego o sile grubo przekraczającej 200 bar- po takim to odlatuje farba, aż chce się myć.
A jaki jest koszt piaskowania przyczepy wywrotki D-55 ???
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#258 Share rolnik-k

rolnik-k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 20:36

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi @edwin - nie ma problemu przywozisz i robimy :) bedziesz miał już po piaskowaniu konkretnie zrobione i zapomnisz o tym temacie na długi czas.

@murtek3 - koszt piaskowania to 25zł/m2 szczerze d-55 jeszcze nie robiłem ale ok 1000zł musisz liczyć a przyczepa bedzie jak nowa o ile nie masz wżerów z korozji.

#259 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 13:51

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi transport by mnie sporo wyniósł rolnik-k :P na razie musze sam sobie jakoś poradzić szczotuje na dzien z 4m2 i po woli do przodu ale efekt zamieszcze w galerii przed i po
i pomocnik c360 3p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 15:19

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi W zeszłym roku pomalowałem przyczepę emalią dekorala, pod tą farbą był podkład i teraz jak przyczepa stała całą zimę na dworze choć była przykryta to zaczęła wychodzić rdza, dlaczego tak się robi czy przez to że za dużo rozcieńczalnika czy za cienka warstwa???