Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

1147 odpowiedzi na ten temat

#201 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 16:58

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi ja zaczynam pszerabiać przyczepe 4t z wywrotu na 2 strony i 2 siłowniki na wywrot 3 strony i jeden siłownik.Bardzo dużo roboty ale sie opłaci.Ktoś może tak już robił?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Dzisiaj, 09:27
  •  

#202 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 20:34

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Nie chcę zakładać nowego tematu, a mam pytanie odnośnie podnośnika w przyczepie. Moja przyczepa była pożyczona i teraz gdy chcę unieść ją do góry to niby jest wszystko ok, ale gdy chcę opuścić, to się klinuje. W ogóle nie schodzi olej do ciągnika. W mojej c 360 powinno być wszystko w porządku. Co mam zrobić skoro opuścić da się jedynie stukając kulką i wyrzucając cały olej?? Dodam że po wciśnięciu oleju schodzi tylko mała ilość i ponownie przyczepa się zatrzymuje. Co się mogło stać??

#203 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 20:57

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi poluzuj nad wiadrem końcówke od przewodu i spuśc powoli olej , jak opadnie to znaczy że coś w ciągniku ajak nie to odkręć zawór z siłownika ten naprzeciwko króćca.Mógł sie zaciąć najlepiej go wywalić i zakręcić zaślepke.

#204 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 19:27

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Czytałem o uchylanych dolnie burtach ale dokładnie nie wiem jak by to miało wyglądać ponieważ wszystkie linki podane na których były uchylane dolnie burty są już nieaktywne mogłby ktos jeszcze raz zapodać jak zrobić uchylane burty od dołu ?? Bo nawet nie widziałem jak to wygląda u tych nowych przyczep ;/

#205 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 00:51

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi osobiście nabyłem 2 sztuki d 50 jedna 800zl druga 1250zł remont 1 ok 5tys 2 ok 4tys uśmiech właściciela po remoncie bezcenny ;)

Ps na zestaw netto wchodzi ok 19,5 tony (pszenicy)
kujawy to jes to!!!!!

#206 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:32

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ja pomalowałem tak przyczepę : http://www.agrofoto....mage&img=160087

A tutaj jest zdjęcie i filmik z malowania dołączony w opisie: http://www.agrofoto....mage&img=188221
Chłop ze wsi

#207 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 20 styczeń 2010 - 15:25

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Da się samemu regenerować(wymieniać uszczelnienia i jakieś elementy robocze) zawory sterujące hamulcami w przyczepach z wywrotem Autosan o ładowności 4t(nie pamiętam symbolu), Są jakieś zestawy naprawcze na rynku?

#208 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 18:48

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Da się regenerować siłowniki. Przy siłowniku membranowym można wymienić membranę i mieszek - one są tanie i nie warto czasami. W siłowniku cylindrycznym wpierw sprawdź stan gładzi, jeśli skorodowana, to odpuść. W sprzedaży są dostępne mieszki ochronne i same uszczelki + smar(1szt. na siłownik), a co do zaworów - czasami wystarczy rozebrać , umyć i posmarować. Zestawy naprawcze, też są dostępne.

#209 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 19:03

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi No to ja z racji tego że jestem zielony z malowania metalu , a moja D-47 doczekała sie nowej ramy i burt , otóż moje
pytania są takie :
- jak i czym odtłuścić??
- czy opłaca sie gruntować unigruntem c , a nastepnie malować chlorokauczukiem c kolor z dekoralu ??
- w jakich temp. mozna malować pow. metalowe ??
- jaki moze byc przyblizony koszt pomalowania samej ramy w tej przyczepie ??

za odp. serdeczne dzięki :rolleyes:

#210 Share dawidziel3

dawidziel3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 20:48

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi odtłuścić jest najlepiej benzyną ekstrakcyjną ja tak na praktykach robię

a metal to się chyba maluje w ok 25 stopniach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 21:38

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Malowanie to w temp. powyżej +5 stopni ,podkład proponowałbym lepszy chemoutwardzalny, akrylowy cena ok 25zł/l bo tlenkowy jest słaby można go szmatą zetrzeć z metalu, a lakier to poliuretan akrylowa farba którą kupisz w mieszalni lakierów samochodowych cena 60-80zł/l będzie to powłoka lakiernicza która pobędzie dłuższy czas.

#212 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 23:09

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Nie wrzucaj do jednego worka dwuskładnikowych lakierów poliuretanowych i akrylowych, bo to nie to samo.

#213 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 07 luty 2010 - 21:01

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ja swoje przyczepy najpierw porządnie wymyłem 2 razy karcherem aż farba odpadała, następnie szczotka druciana i szorowanie. Na końcu farba podkładowa (tzw. minia), chlorokauczuk zielony oraz czerwony i wyglądają jak nowe. :unsure:
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#214 Share Dominik1994

Dominik1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Rolnictwo dziewczyny

Napisany 17 luty 2010 - 19:30

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi ile Litrów Farby jest potrzebne na pomalowanie przyczepy ???
:)

#215 Share rolnik-k

rolnik-k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 17 luty 2010 - 21:56

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Jakiej ?

#216 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 17 luty 2010 - 22:55

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Trochę jej niestety idzie. Ja chlorokauczuku bodajże 40l czerwonej i 20l zielonej, do tego podkładowej też dosyć sporo i 10l rozpuszczalniku chlorakauczukowego- na dwie przyczepy D-55 ("6"). Trochę kasy poszło na te farby ale efekt jest cudowny. :D
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#217 Share mardra8

mardra8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, Informatyka, Mototyzacja, Rolnictwo

Napisany 20 luty 2010 - 22:27

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Strasznie dużo tej farby Ci poszło jak na dwie przyczepy 60 litrów. Ja malując 8 tonówke oraz 4,5 tonówke złużyłem 10 litrów podkładu 6 litrow czerownej fatalowej i 6 litrow zielonej fatalowej.No chyba ze malowaleś z 3 warstwy ;[

#218 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 20 luty 2010 - 22:33

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi mardra8
Dałem 2 warstwy, tyle że malowałem pędzlem i wałkiem (trochę roboty było- najgorsza rama). A ty na dwie przyczepy zużyłeś tylko 12 l- jestem pod wrażeniem.

#219 Share djibiza11

djibiza11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 21 luty 2010 - 00:24

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi Ja bardzo polecam chlorokauczuk z nobilesu bardzo dobra farba!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Maniekk

Maniekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Stara motoryzacja
    Freeskiing

Napisany 21 luty 2010 - 17:17

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi mam kilka pytan, czy taki proces będzie trwały na x lat? :P (przyczepa d 732)

-piaskowanie
-2 x podkład tlenkowy
-2 x Autorenolak (ramy:czarny ; burty+nadstawki:?)

czytałem cały temat ale dalej nie mogę dojśc co i jak,
1.czy tlenkowy się nada? (jak nie to jaki)
2.co dodawac do autorenolaku? (utwardzacze, korektory?)
3.jakich rozpuszczalników używac?
4.czy odtłuszczac ramy po piaskowaniu, czy wystarczy spłukac?
5.to w końcu 1 warstwę malowac pistoletem czy pedzlem?
6.czy bitex nakłada się na farbę, czy na gołą blachę, czy można go malowac?

jedna będzie piaskowana na 95%, a mam drugą, na której farba się trzyma cacy ale chce zmienic kolor na taki jak ta 2, jak ją przygotowac do malowania? karcher wystarczy?

pozdros :(