tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

tomb2    1

Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany :P A więc mam kilka pytań.

- ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B

- Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?

- Jakiej grubości blache dać na podłoge ?

- czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?

Narazie tyle ;)

Edytowano przez MAT912

Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

ooo mnie też to ciekawi bo tez mam zamiar remont takiej przyczepki zrobic tylko ze ja mam zamiar jakies inne nakładki zrobic no i tadnie pomalowac ale trzeba najpierw ta farbe usunac złuszczona tylko nie wiem jak to dobrze zrobic dlatego podpinam sie do tego wątku  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

piaskowanie to podstawa  ja 2 lata temu 2 przyczepy malowałem  i czyściłem kątówkami i innymi wynalazkami i pomalowałem śnieżką na rdze i wyłazi rdza 

 

Burty to koszt ok 1000 zł  kupne  można podjechać na elizówke nieraz mają 

 

Ja bede 2    4,5 tonówki robił  ale burty  chyba samemu  blacha 1,5 m starczy  a profi 50x50  na góre  2mm gr. a na dól 3mm  bo zawsze dół burty przy zawiasach rdzewieje szybciej  na podłoge blacha 3mm  najlesza jest reflowana ale droga i źle zamiatać ale sie nie pognie  z tym że ja bede poszerzał skrzynia na 2,4-2,45m abym z belami mógł zamknąć burty  no i będe też przerabiał tylne uszy aby się nie rwały jak kipruje sie 7-8 ton pszenicy do tyłu  , teraz mam nadstawki na d47 do kukurydzy  1,2 m wysokie  to już troche wchodzi

 

Z burtami 1m  taka przyczepa waży pełna buraków ponad 10 ton  czyli jest 2x przeładowana  8) jest kilka takich przyczep na okolicy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w temacie 'inne' był wątek piaskowanie przyczep.umie 1h piaskowania kosztuje 80zł -przynajmniej 2 lata temu ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

warto?

ja mam stare przyczepy, od ostatniego remontu mineło juz cos kolo 10-12 lat i trzeba by bylo je wyremontowac

czyli co? wypiaskowac? zrobic nowe burty?

ile moze kosztowac instalacja pneumatyczna? ile oswietlenie?

ile generalnie trzeba dac za porzadny remont?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

na spodnice to trojka bedzie git [ja tak mam ] burty to zalezy gdzie i jakie najlepiej z gientej blachy bo ciensza wystarczy,najlepiej jak uda ci sie trafic na takiego sprzedawce co daje np jedynke ktora w rzeczywistosci jest blacho np 0,9 ja tak trafilem i mialem o wiele taniej. a jesli planujesz porzadny remont to radze wypiaskowac skoro juz rame bedziesz mial ''na wierzchu'' to juz nie bedziesz mial problemy z rdza dobra farba  i spokoj na kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

a farby to jakie polecacie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

piootr możesz powiedzieć gdzie dokłądnie na Elizówce są te burty ?

Może wiesz coś o ich wykonaniu ?  ;)


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Widziałem nowe burty za 1000 zł.

Ale ja myślę, że może samemu zrobic.chyba taniej wyjdzie.

A co do piaskowania to myślę, że warto jednak zapłacic będziesz na długo miał spokój.

Ja 2 lata temu piaskowałem burty rozrzutnika bo zaczynały korodowac to teraz w ogóle nie widac rdzy.

A farby to ja bym polecał jakąś na rdzę.

Myślę, że jakąś zwykłą polską bo nie ma co wydawac dużej kasy na np Hammerite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisnia    0

Ja mam tylko jedną przyczepe takze musze dbać o nią :- stoji pod gołym niebem takze narazona jest na wszystko. Sredno maluje ją co 3 lata. A burty mam z 12 latek i są juz miejsca gdzie korytka zaczynają rdzwieć. Ale szczelna jest i pianek nie uzywam bo jak widze jak przyczepa jest uszczelaniana piankami to mnie...  :- dobrze jest zakonserowac podłoge oliwą przepaloną. no i warto tez wydac pieniadze na farbe samochodową bo nie traci polysku i najlepiej malować pistoletem na 2 razy bo kurz sie tak nie czepia.


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
piootr możesz powiedzieć gdzie dokłądnie na Elizówce są te burty ?

Może wiesz coś o ich wykonaniu ?  ;)

 

Na giełde samochodową pojedź  bo przyjeżdzają , ja jak kiedyś byłem to widziałem  .

 

jak dzwoniłem  po sklepach to najtaniej chyba było u oleszka  w milejowie  ale nie pamiętam czy do fajsławic dzwoniłem 

 

z regóły to burty robią z 2 mm grubego profila  i wg mnie to troche mało zwłąszcza na dół

 

@ tomb  a blache w burtach masz bardzo pognitą   bo ja zastanawiam się też nad wymianą  tylko profili  to zawsze o koszt blach mniej  tylko  wygląd już nie będzie taki jak z nową blachą  8)

 

Jak pytałem się sie o profil 50x50 x2 mm  to 6m kosztowało ok 70zł  tzreba 6 szt  +3 arkusze blachy 1mx2mx1,5mm  na burty  w tamtym roku kupowałem chyba po 75 zł za arkusz

 

Dzisiaj ojciec jeżdził po materiał na drzwi do obory o wymiarach 2,5 m x2,8 m  to koszt materiału łącznie z blachą zwykłą  800 zł  ;) złom jest drogi to i stal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Blachca pognita nie jest tylko troche pordzewiała, ale ten rant na dole który przystaje do podłogi  jest pogięty i szczelna nie jest  :(


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

chodzi ci o ten kątownik co po bokach skrzyni jest  ?

 

Jak blache masz w miare to zmień profile i tyle chyba że nie masz co z kasą robić  8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Ja przy przyczepie wymieniłem tylko dolny profil i słupki, oraz uzupelniłem materiał na dziurach które powstaly za słupkami na dole.Na podłodze wymieniłem blachę z przodu z 50 cm i wstawiłem kilka łatek. Przyczepa ma 25lat, remont robiłem z 10 lat temu i jest dobrze, a cały czas stoi pod chmurką ( jak przyszła po sezonie buraczanym od sąsiadów to burta trzymała się tylko na zamkach, jak otworzyłem zamki to spadła na ziemię  :o )


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisnia    0

@tomek bo pianka to strasznie tandetnie wyglada. Jak robic przyczepe to tak zeby nie potrzeba bylo jej uszczelniac to raz, a dwa ze strasznie sie kruszy i potem pełono jest jej np w zbozu :/


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

A wiec remoncik chyba jakis bedzie moze tylko profile w burtach zrobie zamisat nowe burty. Podloga napewno nowa bo tak pogieta jak cholera :o Pozatym nowa elektryka i reszta pierdołek, opony są git.

Jakie nadstawy najlpeij wzaiąść ile cm ??

I na jaki kolor pomalować  ;) pytanie estetyczne  ;D


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja bym pomalował tak

Burty na szaro a koła i ramę na czarno

albo

burty na zielono a ramę na czerwono

po nowoczesnemu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
.

Jakie nadstawy najlpeij wzaiąść ile cm ??

Jaka to przyczepa i co najczęściej będziesz woził ? Walę w ciemno by nadstawki zrobić na połowę wysokosci burt !!

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja będe robił  2 burty po 0,5 m  czyli w sumie 1 m wysokości  koszt podwójnych nie wiele wiekszy od 25 cm nadstawek  bo profila i tak tyle samo trzeba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Wozić bede głównie zboże, buraki raczej rzadko bo pryzmy robie, no i slome

Czy ja wiem burty 1 m troche przegiecie złapią mnie i bedzie że mam 2 razy przeładowana i bedę miał placek


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Burty do przyczepy czeskiej AGRO PS 9t robiłem z blachy grubości 1,5mm 1,25x2,5m profil 2x50x50mm oraz zawiasy i zamki nowe podkład tlenkowy i chlorokauczuk, Dekoral, ale się wyciera blachę trzeba kupić taką by po cięciu nic nie zostało by uzyskać burty rozciąłem 1,25m na 3 plus profile i wyszło 0,5m

Ten, co na targu w Piaskach może przywieść do domu tylko trzeba umieć i mięć, czym spawać wbrew pozorom 1,5mm nie jest tak łatwo

Warto z przodu i z tyłu zrobić ?czuby?

Pianka to podstawa bez niej żniwa trwały by o wiele dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Jak będziesz miał burty 0,5 m to nie przeładujesz  przy wyższych zawsze taką przyczepe masz przeładowaną  ja robie 1m bo do kukurydzy na kiszonke  a po 2 to jak buraki wozi się to można nie sypać czuba  8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

ja  przyczepe 6 (sztywna) w tamtym roku umylem od spodu myjka i nie bawilem sie w zadne piaskowanie i malowanie tylko stary olej zmieszany z tawotem i pedzel i powloka antykorozyjna najlepsza i najtansza :)

tylko jak ja sie wtedy wypapralem >:(

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj