Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 921-4 łożysko oporowe sprzęgła.

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lanos1781

lanos1781

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 20:51

Renault 921-4 łożysko oporowe sprzęgła. Koledzy moja renia jak na leciwa kobite (80rocznik,ale lekko tylko ponad 6tys. motogodzin).
Zaczeła mi ostatnio piszczeć ale nie piszczy ciągle tylko czasem,jak wcisnę sprzęgło to piszczenie znika.
Więc myśle że to łożysko oporowe ma powoli dość.
Żeby się do niego dostać to trzeba traktor rozpoławiać?Czy jakoś inaczej tutaj do sprzęgła jest dostęp?

Samo sprzęgło i docisk trzymają jak szalone,zero uślizgu.Tylko te łożysko bo jak odpale zimny to też czasem słychać chrobotanie aż sie rozgrzeje to cichnie tak samo jak się gasi to coś tam pochrobocze.
Jak sądzicie to łożysko czy może coś innego jenak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 921-4 łożysko oporowe sprzęgła. Dzisiaj, 09:40
  •  

#2 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 30 sierpień 2014 - 07:35

Renault 921-4 łożysko oporowe sprzęgła. Panowie starajcie się bardziej szczegółowo opisywać problem.
Co znaczy, że "czasem piszczy"? Konkretnie kiedy piszczy?
Jak odpalisz silnik piszczy od początku? Kiedy ustaje po 5, 10 minutach? Jak wciśniesz sprzęgło to momentalnie przestaje piszczeć, puszczasz pedał i znowu piszczy (przez jaki czas)?
Na chłopski rozum, jeżeli byłoby to łożysko oporowe to piszczałoby po wciśnięciu pedału sprzegła, bo tylko wtedy ono pracuje.
Cokolwiek to jest proponuję jak najszybciej rozpołowić ciągnik (jedyna możliwość zajrzenia do wewnątrz) i stwierdzenia co się stało.
Druga sprawa piszczenie a chrobotanie to dwie różne sprawy i wskazuje to na fakt, że bardziej niż docisk jest coś "nie teges" ze sprzęgłem - tumik drgań (sprężyny) lub co najgorsze padają łożyska na głównym wale skrzyni biegów (natychmiastowa wymiana). Pozdrawiam
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#3 Share lanos1781

lanos1781

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 09:19

Panowie starajcie się bardziej szczegółowo opisywać problem.
Co znaczy, że "czasem piszczy"? Konkretnie kiedy piszczy?
Jak odpalisz silnik piszczy od początku? Kiedy ustaje po 5, 10 minutach? Jak wciśniesz sprzęgło to momentalnie przestaje piszczeć, puszczasz pedał i znowu piszczy (przez jaki czas)?
Na chłopski rozum, jeżeli byłoby to łożysko oporowe to piszczałoby po wciśnięciu pedału sprzegła, bo tylko wtedy ono pracuje.
Cokolwiek to jest proponuję jak najszybciej rozpołowić ciągnik (jedyna możliwość zajrzenia do wewnątrz) i stwierdzenia co się stało.
Druga sprawa piszczenie a chrobotanie to dwie różne sprawy i wskazuje to na fakt, że bardziej niż docisk jest coś "nie teges" ze sprzęgłem - tumik drgań (sprężyny) lub co najgorsze padają łożyska na głównym wale skrzyni biegów (natychmiastowa wymiana). Pozdrawiam

Jak odpale to nie piszczy,ustaje natychmiast gdy wcisnę sprzęgło,z reguły później już nie piszczy (nie ma reguły ale wciśnięcie sprzęgła skutkuje natychmiastowym zaprzestaniem piszczenia.).Czasem po puszczeniu sprzęgła znowu piszczenie wrcaca czasem nie.

A jak się rozpoławia renault ? Bo do tej pory tylko polskie ursusy tak robiłem ale tutaj mamy coś na kształt ramy.
Kabiny ruszać nie trzeba mam nadzieje?

#4 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 30 sierpień 2014 - 19:39

Renault 921-4 łożysko oporowe sprzęgła. Jest jeszcze jedna możliwość a mianowicie łożysko oporowe delikatnie ociera o docisk i stąd ten pisk.
Jaki masz luz na pedale sprzęgła - powinien wynosić 45 mm. Regulacji dokonuje się pod kabiną. Jeżeli po wielokrotnych próbach nie osiągniemy tych 45 mm to sprzęgło do wymiany (tak jest napisane w instrukcji obsługi).
Jeżeli piszczenie ustąpi to dobrze, ale i tak czeka cię rozpołowienie ciągnika, gdyż to chrobotanie przy gaszeniu jest oznaką padającego tłumika drgań.

Edytowany przez AlaCapone, 30 sierpień 2014 - 19:56.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#5 Share lanos1781

lanos1781

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 12:16

Renault 921-4 łożysko oporowe sprzęgła. Wczoraj cały dzień orki (4pług ziemia ,,ciężka).I ani razu nic nie zapiszczało. Cuda Panie cuda.
A ile kosztuje sprzęgło do renault?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 31 sierpień 2014 - 12:35

Renault 921-4 łożysko oporowe sprzęgła. Jeżeli sprzęgło nie slizga się nie ma potrzeby wymieniać go, tylko wyregulować a cena porządnego z tłumikiem drgań i z węglików spiekanych wacha się w granicach 500 - 950 zł.
Numer katalogowy sprzęgła: 7700666660.
Poniżej linki do stron:
1) agropomoc: http://www.agropomoc...rzegla_310.html
2) agrohandler: http://allegro.pl/ta...olniczych-99022
3) partech: http://partech.pl/pr...d_product=15007

#7 Share lanos1781

lanos1781

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 14:05

Renault 921-4 łożysko oporowe sprzęgła. Ok,dzięki.
Cena sprzęgła jak na spiek do przyjęcia ale rozkręcanie ciągnika to co najgorsze.
Muszę spr, czy u mnie ten skok jałowy wynosi te 45mm.

A nie wiesz czy jak rozpoławiamy renatę to kabine ruszamy czy nie?

#8 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 14:10

Renault 921-4 łożysko oporowe sprzęgła. Jak masz w miarę amortyzator to oddaj do zakucia - groszowa sprawa w porównaniu z nową, mi zakuli za 80zł - okładziny LUK

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 31 sierpień 2014 - 18:33

...
A nie wiesz czy jak rozpoławiamy renatę to kabine ruszamy czy nie?

Nie wiem. Jak dotąd nie musiałem tego robić. Prawdopodobnie przednie poduszki kabiny należy odkręcić od ramy i zablokować kabinę, następnie ramę od korpusu silnika. Oczywiście wcześniej :P złączki elektryczne, przewody hydrauliczne, wodne i wszelkie linki (gazu, gaszenia, licznika) rozłączyć przed rozjechaniem.