Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mycie maszyn?? Co sądzicie?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 16:28

Mycie maszyn?? Co sądzicie? Ostatnio z tatą się sprzeczaliśmy bo chciałem umyć prasę zwijkę, tata powiedział żebym nie mył tylko ją przedmuchał kompresorem czyli wyczyścił, a żebym mycie sobie darował bo tam są łańcuchy łożyska i może do zardzewieć. Wiadomo ciągnik jak najbardziej itp. ale co z prasą? Co o tym myślicie? I czy ogólnie myjecie maszyny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mycie maszyn?? Co sądzicie? Dzisiaj, 21:26
  •  

#2 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2430 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 29 sierpień 2014 - 16:44

Mycie maszyn?? Co sądzicie? Ciągniki myje i nic im nie powinno być. Maszyny do prac polowych też tylko później konserwacja olejem. Ale tak jak kombajn to myjemy tylko przed sezonem żeby było czyściutko jak jest przygotowywany i serwisowany. Wydaje mi siężę zawsz eto trochę będzie rdzewieć chyba że go konkretnie zakonserwujesz po myciu. Tak to on i tak już jest cały w smarach, olejach to rdza go nie bierze bardzo :D

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#3 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 29 sierpień 2014 - 17:22

Mycie maszyn?? Co sądzicie? moja sipma od nowosci nie myta i jakos sie trzyma

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share karip

karip

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie

Napisany 29 sierpień 2014 - 17:39

Mycie maszyn?? Co sądzicie? wuja mi opowiadał że za komuny pewien pan kupił Annę do ziemniaków i po wykopaniu umył ją bardzo dokładnie i na następny sezon jak ją włączył to wszystko w niej zaczęło piszczeć i zgrzytać że nie szło wytrzymać :o
a co do zwijary to kuzyn też nie mył swojej Sipmy od nowości tylko jest przedmuchiwana sprężarką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 29 sierpień 2014 - 17:47

Mycie maszyn?? Co sądzicie? U mnie znajomy jak kupił pierwszy raz prase to ją po sezonie umył to na drugi sezon miał do wymiany instalacje elektryczną w niej i kilka łożysk od tamtej pory tylko przedmuch*je sprężonym powietrzem
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#6 Share lukasz_94

lukasz_94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 19:48

Mycie maszyn?? Co sądzicie? bo jak myć to dokładnie a nie tylko to co widac :D w każdej instrukcji jest napisane ze jesli sie myje maszyne po sezonie to trzeba ją przesmarować zeby wypchnąć wode z łożysk. ale na zime tak jak prase, kombajn itp lepiej dokładnie wydmuchać tylko a umyć tuż przed sezonem :) ale siewniki, agregaty, pługi itp pasowało by umyć i zakonserwować oczywiście ;) ale kazdy robi jak uwaza ;)

#7 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 22:07

Mycie maszyn?? Co sądzicie? Mój kolega mył prasę i po zimie wymieniał część łożysk ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 22:13

Mycie maszyn?? Co sądzicie? W tym temacie to każdy bedzie miał inne zdanie, jeden maszyny przedmuch*je, inny myje woda i tak w kółko. Jak juz myc woda to tak żeby umyc a nie zlac woda gdzie popadnie. Ja osobiście swojego kombajnu nigdy nie myłem wodą, jedynie przedmuchac i tyle. Ale np. swoja prase sipme myje dokładnie woda, potem stoi na dworze ze trzy dni zeby wyschła i następnie smarowanie, konserwacja i dopiero wtedy do garażu .... Tu sa filmiki na ten temat :)