Skocz do zawartości

Zdjęcie

EHR ustawienie przy suchej glebie

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 20:17

EHR ustawienie przy suchej glebie Jak najlepiej ustawić EHR aby przy fragmentach na polu gdy mi pług wychodzi nadal orał zagłębiony?
Czy dobrze rozumiem że :
Pozycja siłowa - gdy natrafię na suchą twardą glebe to automatycznie mi podnośnik unosi?
Pozycja pozycyjna -próbuje utrzymać pług cały czas na tej samej bez względu czy sucho czy miękko?
W której pozycji podnośnik jest bardziej wrażliwy na pokrętło regulacji zagłębienia pługa tzn. gdy będę orał i widział ze zaczyna wychodzić to w jakiej pozycji siłowej/pozycyjnej szybciej i skuteczniej próbował się zagłębić gdy pokrętłem zrobie głebiej?

Pług obrotowy kverneland vd100 leciutki- jak wychodzi to tylne skiby czy próbował ktoś dociazyc tył obrotówki obciążnikami?

Edytowany przez Poznaniak, 28 sierpień 2014 - 20:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
EHR ustawienie przy suchej glebie Dzisiaj, 07:55
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 wrzesień 2014 - 12:05

EHR ustawienie przy suchej glebie do pluga na pozycyjna, a jak Ci miejscami plug wychodzi to uzyj zaglebienia, u mnie to pomaga zawsze ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 03 wrzesień 2014 - 21:14

EHR ustawienie przy suchej glebie Pierwsza podstawowa rzecz to stan elementów roboczych (lemieszy), druga odpowiednie ustawienie pługa. Moim skromnym zdaniem każdy dobrze wykonany i zaopatrzony w miarę nie zużyte lemiesze, a także dobrze ustawiony będzie orał bez żadnych dodatkowych bajerów.
Fakt na polach o nierównej strukturze gleby (miejscami twarda) orze się trudniej, ale jest to do opanowania metodą prób i błędów.
W nowszych ciągnikach właśnie przy takich sytuacjach zdaje egzamin regulacja mieszana specjalnie zaprojektowana na takie gleby.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 20:56

EHR ustawienie przy suchej glebie ja bym spróbował na pozycyjnej, z taką uwagą, że po uzyskaniu pożądanej głębokości i pług w poziomie, to łącznik centralny ustaw tak aby był rozkręcony, a nie skręcony... to powinno zastąpić dociążenie tyłu (w granicach luzu oczywiście, żeby utrzymać poziom wzdłużny, łącznik w górny otwór nie fasole), przy takim ustawieniu można spróbować i na siłowej co bedzie robić; a żeby były mniejsze różnice w wysokości na siłowej, to łącznik w dolny otwór w pługu... aha a gdyby nadal wychodził z ziemi całością, to ogranicznikiem obrotu (chyba są w nie wyposażone) popuścić tak aby czubki lemiesza były minimalnie w dół (jak to mówią "na dzioby" w poziomie poprzecznym).
To tylko moje zdanie (sprawdzone w innych mniejszych pługach, ale cieżkiej ziemi,) ale zasada powinna być taka sama, bo niektórzy mają zupełnie inne, wiec nie chciałbym aby ktoś mi zarzucił że głupoty pisze