phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtekd    2108

W mojej gminie każdy hodowca który złożył wniosek o dopłaty do bydła był objęty kontrolą z agencji .Więc jeśli był kontrolowany zaliczek dopłat nie otrzyma !!! Ziemia w gminie z powodu suszy więcej wspólnego miała z Saharą niż polem uprawnym , lecz hodowcy bydła nie otrzymają żadnej pomocy !!! Oto prawda o naszych rządzących  ;[  .https://www.youtube.com/watch?v=ibo-AzHoCmg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    851

Co do niektórych to szkoda się odzywać nie płacą zaliczek za zielenianie i za to tak mało kasy jest,zazielenianie to jeśli się nie mylę to jest 71euro to ta kasa będzie płacona od 1grudnia i wtedy dopłaty się wyrównają z poprzednimi latami chyba że ktoś nie spełnia wymogów zazieleniania ale jeśli się nie mylę to poniżej 15ha nic nie trzeba spełniać a zazielenianie się liczy także panowie spokojnie i wystarczy troszkę poszukać w necie co w trawie piszczy i wszystko się dowiecie a nie czekacie na gotowe i jednemu się napisze o co biega a drugi już nie czyta wcześniejszych postów tylko znów pyta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

W mojej gminie każdy hodowca który złożył wniosek o dopłaty do bydła był objęty kontrolą z agencji .Więc jeśli był kontrolowany zaliczek dopłat nie otrzyma !!! Ziemia w gminie z powodu suszy więcej wspólnego miała z Saharą niż polem uprawnym , lecz hodowcy bydła nie otrzymają żadnej pomocy !!! Oto prawda o naszych rządzących  ;[  .https://www.youtube.com/watch?v=ibo-AzHoCmg

kolego ja też miałem kontrole bydła i zaliczka na koncie.

myślę że trzeba poczekać,to coś przyślą....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekd    2108

Byłem w Agencji i tam powiedziano mi że z powodu kontroli która odbyła się w moim gospodarstwie zaliczek dopłat nie dostanę .To samo usłyszało kilku moich sąsiadów u których także były kontrole . Widocznie co Agencja to inne dyrektywy . Ale dzięki za informację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

A  ta  płatność  dodatkowa  to do  g.ornych  czy  do użytków zielonych też  ?   i  zazielenianie  do  wszystkich  ha.  ?   Dodam  że   mam  do  10  ha.  do dopłat.

 

Jest to płatność do każdych gruntów w przedziale od 3,01 do 30ha. Mając 10ha dostajesz za 7ha. Przy 30ha, jak również przy 50, 100, 300 ha dostajesz tą płatność tytlko do 27ha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najpierw piszą, że z zaliczek wykluczeni są objęci kontrolami, zmniejszniami itd a kolega jak widać mimo kontroli zaliczkę otrzymał. Gdzie jest prawda i czy wszystkie informacje ws. dopłat będą tak rozbieżne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

przedzwońcie albo podjedźcie do swoich oddziałów arimr i wam powiedzą, ja już wiem że nie dostane bo zgłosiłem nowe działki do dopłat no i lipa


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89

Młodzi rolnicy z poprzedniego sezonu dostają normalnie te wypłaty ?

 

Czy że wniosek był składany w całości po raz pierwszy w tym sezonie to coś jest inaczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Rolnicy  na kogo będziemy głosować ?

Edytowano przez Azor07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Ja też nie dostanę zaliczki z dopłat, a z jakiego powodu to nie wiem,chyba że była kontrola administracyjna w oparciu o system informacji geograficznej o której poinformują dopiero w decyzji. Natomiast odnośnie suszy to decyzję otrzymam do 23.XI br, Takie zawiadomienie dzisiaj dostałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@thug taka bezpardonowa agitacja??? Ja bym powiedział, że wszystko poza PO, PIS, PSL, SLD no i jako wisienka na torcie Nowoczesna też odpada...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    851

Tak może jeszcze głosować na Petru? i wtedy zlikwiduje krus i składki zus będą 800zł miesięcznie zamiast 400zł na kwartał to jest chore mam nadzieje że go nie wybiorą!, Bo stwierdził że mały przesiębiorca płaci dużo więcej składki to ku**a obniżyć składkę zus a nie niszczyć krus i zdzierać z rolnika a świnie po 3.50zł paranoja 

Na Korwina? daj mu karabin to nas wszystkich wystrzela

W tym kraju nie ma na kogo głosować i tu jest problem

Jedynie to chyba tylko można na PIS w sumie to on też d*pa ale na coś czeba postawić

Ale to nie temat na głosowanie tylko dopłaty

Jak tam dostajecie kaske bo u mnie cisza

 

 

Czytałem na stronie arimr to pisze że w tym roku nie wysyłają pisma kto ile dostanie

Edytowano przez krzysiek277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie oczywiście żart trzeba jasno powiedzieć nie ma na kogo głosować

a Panowie przypominam o ciszy wyborczej

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ja tam głosuje na Kukiza przynajmniej jeden podczas debaty wspomniał coś o rolnictwie, że to latanie po tym Majdanie nic nam dobrego nie przyniosło i prawdę mówił, nam embargo a inne kraje UE pośrednio lub bezpośrednio wysyłają  żywność do Ruskich...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jak nie ma na kogo głosowac.... na kogokolwiek spoza tej chołoty, która rozkradła Polske. Gorzej być nie może bo już malo co zostało do sprzedania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

dobrze Kolega lukbold prawi Kukiz, Korwin przynajmniej nic nie ukradli...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj