Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#1941 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 12:35

Dopłaty 2015

Nie kolego. Zaznaczasz zmianę do wniosku. 

To wiem, tylko czy musze wypełniać wszytskie strony tak jak przy składaniu wniosku czy tylko w tym przypadku poprawioną mapkę i to oświadczenie o powierzchni obszarów proekologicznych, bo tylko te dwa elementy się zmienią?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 10:34
  •  

#1942 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 14:39

Dopłaty 2015

Czy mogę skosić seradele przed 15 lipca nie obawiając się kontroli?

#1943 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 16:20

Dopłaty 2015

Kurcze, myślałam,że z ONW sprawa jasna ,bo wcześniej już było to poruszane jak to wpisać - przy dz. głównych JPO ale tylko w kol. 6 tab.VIII ale może głowy nie yrwą jak wpisaliście w kol.2

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1944 Share zibi400

zibi400

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 18:40

Dopłaty 2015

Zachciało mi się pisać wniosek przez internet.Dzisiaj dostaję telefon z arimr żeby przyjechać i złożyć zmianę do wniosku bo dużo jest do poprawy.Siedziałem godzinę z pracownikiem i poprawiałem według ich wytycznych.Dowiedziałem się że wszyscy co wypełniali e-wniosek są proszeni do poprawek.Pracownik arimr nie wie nawet jak działa program.Oni nawet go nie przeglądali tylko wydrukowali i według nich wniosek jest źle wypełniony,mapki trzeba poprawić bo niewyraźnie wydrukowane,wielkości działek trzeba pozamieniać miejscami .Zaznaczam że wniosek został zaakceptowany przez program oraz sprawdził go doradca i kazał przesłać.Pracownik powiedział że dobrze że tak mało było wysłanych przez internet bo nie dali by rady. 

#1945 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 19:35

Dopłaty 2015 Biały dzięki za odpowiedź. Mama jeszcze inne pytania. Złożyłem papierowy wniosek o dopłaty a w nich mam tuzy i kiszonkę na kukurydzę. Przez tę suszę postanowiłem, że po kukurydzy zasieję żyto na kiszonkę do skoszenia w maju. Mogę chyba posiać prawda? Ta uprawa zalicza się do poplonu czy czegoś innego? Dużo powinienem zmienić na obecnym wniosku?

#1946 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 22:05

Dopłaty 2015

EFA--międzyplony i lub pokrywę zieloną w postaci wsiewek traw w uprawę główną lub /i/ mieszanek z co najmniej 2 gatunków roślin z następ grup roślin uprawnych: zbóż, oleistych,pastewnych, bobowatych dobnonas i grubonas oraz roślin miododajnych Udział głównego składnika w mieszance nie może przekraczać 80%

Międzyplony i pokrywa zielona muszą być wysiane w terminach     .międzyplony ścierniskowe 1VII -20VIII danego roku i utrzymane na polu do 1X danego roku 

międzyplony ozime 1VII - 1X danego roku i utrzymane do dnia 15 II kolejnego roku. Wobec powyższego żyto na kiszonke nie zaliczy się do poplonu. Roślina w plonie głównym  musi być na polu od 15 maja do 15 lipca

#1947 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 22:24

Dopłaty 2015 Trochę to dla mnie zawiłe, bo sie tym nie interesowałem. Pewnie będe musiał i tak w odr poprosić o zrobienie korekty. Tak na mój chłopski rozum co mam zrobić? Mogę posiać to żyto bez obaw, ale kukurydza musi być zasiana do 15 maja czy nic nie mogę zrobić. Dodam, że mam tylko 4 ha GO pod kukurydzę i na działce rodziców gdzie sieję kukurydzę jeszcze 1,5 ha.

#1948 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 19:47

Dopłaty 2015

Teraz masz posianą qq.Kiszonkę z niej będziesz robił w pażdzierniku czy wcześniej? Potem siejesz żyto i teraz kwestia tego jakie ono będzie duże do 15maja aby było w sam raz na kiszonkę lub zielonke i aby zdązyc posiać qq na zielonkę lub kiszonkę W tej opcji nie musisz nić zmieniać teraz we wniosku chyba że teraz całą gg wypaliło więc trzeba obmyśleć inną strategię. Te daty powyżej podane to jak trzeba by było zasiać poplony ale 1ha poplonu daje 0,3ha do EFA

#1949 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 19:55

Dopłaty 2015 Tak w tej chwili jest kukurydza i mimo suszy jeszcze się trzyma na większości. Skoszona będzie pewnie do końca września. Ściernisko stalerzuję, wyrównam i posieję. Co do wielkości to będzie zależeć od pogody i odmiany bo nawozu mu wystarczy.

#1950 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 20:37

Dopłaty 2015 Składając teraz zmianę do wniosku (zmiana działki na której będzie poplon) będą już naliczac karę 1%?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1951 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 13:40

Dopłaty 2015 Dlaczego mieliby naliczać karę. Złożyłeś wniosek, dostałeś pokwitowanie. Taka zmiana to tak samo jak z wezwaniem do poprawek za które nikt kary nie nalicza.
Dzisiaj byłem i jest zmiana co do terminu utrzymania bydła. Jak się nie przesłyszałem to jest 30 dni od złożenia wniosku czy to dla krów czy młodego bydła i cieląt. Nie ma terminu 6 msc.

#1952 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 20:23

Dopłaty 2015

Z tym bydłem, to masz trzymać do 30 dni od dnia złożenia wniosku, ale jeśli chodzi o wiek to coś mi się zdaje, że nie można sprzedać sztuki zgłoszonej do płatności w wieku poniżej tych 6 mies.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#1953 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 09:44

Dopłaty 2015

jak te poplony miedzxyscierniskowe to jak to trzeba siac zeby 20 sierpnia na polu bylozasiane a zaorac mozna dopiero po 1 pazdziernika czyli 2 mozna orac to tak ?

a jak ja mam owies z gorczyca to po ile teg otrzeba dac na poplon zeby to lejkiem wysiac ?

#1954 Share Narko

Narko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 18:06

Dopłaty 2015

Witam.

Zanim zapytam w ODR to chcialbym sie Was poradzic w takiej oto kwestii.

Posiadam gospodarstwo rolne 8h z doplatami bezposrednimi, chodowla zwierzeca oraz mala plantacja malin i porzeczki. Z racji,ze przestaje sie to oplacac chcialbym to wszystko zmodernizowac i przeksztalcic na uprawe warzywnicza. Plan wyjsciowy jest taki:

-sprzedaje wszystkie zwierzeta oraz niepotrzebne maszyny,

-kupuje na poczatek 4 "zimne" tunele (10x35m) wraz z systemem nawadniania,

-kupuje deszczownie,siewnik pneumatyczny oraz sadzarke do rosady,

- wstepnie jestem "dogadany" z jedna hurtownia na odbior warzyw... jesli bedzie trzeba bede mial podpisany kontrakt,

- buduje budynek podpiwniczony 8x10m, na parterze ustawiam maszyny myjace itp a w piwnicy mala chlodnie aby przetrzymac warzywa (1-2 doby) zanim przyjedzie transport je odebrac.

-zakup nowego ciagnika ale to nie priorytet,

- w ciagu roku trzy rzuty produkcyjne w tunelach, na polu wczesne ziemniaki z pod wlokniny oraz pory,

-na dwoch hektarach malina,

-docelowo zwiekszenie gospodarstwa (w ciagu trzech lat) o 3ha i dwa kolejne tunele,

Nie posiadam swojego ciagnika do tej pory pracowalem wysluzona c-330 swoich rodzicow. Wlasny wklad w inwestycje to 200tys zl. Teraz pytanie do Was.

Jakie mam szanse na sfinalizowanie chociaz czesci mojego projektu z dotacji UE? Zakup tuneli planuje na jesien 2016r a pierwsze zbiory warzyw to wiosna 2017r. Daje sobie dwa lata na przeksztalcenie gospodarstwa.

#1955 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 18:16

Dopłaty 2015

Ambitne plany powodzenia

#1956 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 08:02

Dopłaty 2015

Celuj na początek w restrukturyzację małych gospodarstw (jak w końcu ruszy...)

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

#1957 Share Narko

Narko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 10:10

Dopłaty 2015

Ambitne plany powodzenia

Zobaczymy co z tego wyjdzie, realizacje planu postaram sie sukcesywnie Wam przedstawiac.

Celuj na początek w restrukturyzację małych gospodarstw (jak w końcu ruszy...)

Tutaj jest to wyciagniecia 60tys zl, a czy oprocz tego moglbym jeszcze zlozyc jakis wniosek na zakup ciagnika badz maszyn?

#1958 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 13:12

Dopłaty 2015

Podziel to na kilka etapów, aby maksymalnie skorzystać z PROW.

Na początek z restrukturyzacji realizujesz część niezbędnych inwestycji które pozwolą na zwiększenie SO na poziom ponad 10 tys. euro. Tutaj całość inwestycji możesz zrealizować z premii, a 60 tys. piechotą nie chodzi... Ponadto, będziesz już widział mniej więcej jak na tym biznesie wychodzisz, pozwoli to na oszacowanie dalszych inwestycji w ramach MGR, tak aby Ciebie nie zlicytowali...

W kolejnym etapie możesz już startować do modernizacji z większymi inwestycjami (ciągnik, deszczownia itp.) Przy wkładzie własnym 200 tys. możesz się pokusić o inwestycję rzędu 400 tys.

Jeśli chcesz kupować ziemię, to zrób rozpoznanie, czy masz co kupić (u nas to jest trudny temat, wszystko rozbija się o dopłaty...). Pomocnym argumentem przy negocjacjach może być działanie VI.5 z PROW 2014-2020 "Płatność dla rolników przekazujących małe gospodarstwa".

#1959 Share Narko

Narko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 17:29

Dopłaty 2015

Jestem juz po lekturze tematu na forum dotyczacego "restrukturyzacji malych gospodarstw" i jeszcze nic nie wiadomo,wszystko sie przeciaga. Glosno sie mowi,ze wszystko ruszy w nastepnym roku jak dla mnie im pozniej tym lepiej :). Z tematu na forum wynika,ze glownymi czynnikami dostania sie do RMG bedzie zakup gruntow oraz warzywnictwo. Jak na razie to tylko teoretyka.

Teraz tylko czysto teoretyzujac:

Jesli sprzedalbym odpowiednia ilosc zwierzat (byki,cielaki,krowy) tak aby zejsc ponizej tych 10tys euro,przy skladaniu wniosku. W biznesplanie zaznaczylbym,ze premie przeznaczylbym na zakup dwoch tuneli (10x35m) chociaz na dzien dzisiejszy wolalbym ciagnik.Sukcesywnie przeksztalcal gospodarstwo z hodowli na warzywnictwo,tak aby utrzymywac ten 20% wzrost przez kolejne lata. Zakup gruntow jak na dzien dzisiejszy nie jest jakims duzym problemem, jesienia kupuje kolejne 1,6ha, bardziej klopotem wielkosc dzialek 20-30-50-cio arowe.

Gdyby moj biznesplan zostalby zaakceptowany i przydzielona mi premia to pojawia sie kolejny problem... do kiedy musialbym sie rozliczyc z owej premi? Pierwsze warzywka z tunelu przewiduje na 2017r,czyli jesli decyzja zapadlaby w pierwszym kwartale 2016r to czy uda mi sie przesunac realizacje zakupu tunelu to trzeciego kwartalu 2016r,przyjmujac ze utrzymam 20% wzrost rentownosci gospodarstwa? Zakup ciagnika z premii rozwialby ten problem ale wydaje mi sie,ze to bedzie kiepski argument aby dostac sie do RMG, mimo ze nie mam ciagnika na wlasnosc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1960 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Komputery, Muzyka/Dj-ka

Napisany 20 czerwiec 2015 - 12:34

Dopłaty 2015

Panowie jedna ważna sprawa dotycząca RMG to 60 tyś dostanie tylko 5 osób na gminę. Więc życzę wszystkim powodzenia bo z tego co widzę to w mojej gminie co najmniej 1000 osób jest chętnych. Więc najlepszy biznes na tym zrobią doradcy po 1000 za wniosek to tak średnio....