phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

robo1980    58

Też mam część kasy na koncie.Oby tylko to psl nie załapało się do sejmu bo się sprzedadzą pisowi za stołki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

miło słyszeć że macie kase na koncie ale coś mi się wydaje że dostają kase tylko ci naj mniejsi aby jak najwiecej ludzi dostało przed wyborami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Piszcie tez przy okazji jaka wielkosc gospodarstwa


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    290

9,99 ha, obsiane w całości pszenicą. Zaliczka na koncie 2866,43 zł. Czyżby to miało stanowić obiecane 50% całości dopłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Coś mi się wydaje że te zaliczki to nic dobrego. Dlaczego odrazu nie wypłacą całości tylko łaskę robią. Zawsze mówili że z wypłatami się schodzi bo jest dużo rolników a teraz zaliczki mogą szybko. Oby tylko reszty nie wypłacili  w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturekk    0

tak tak tylko to dla tych ca maja 5 ha  i 2 tys  to połowa dopłaty no i takich to 80% połowa moich dopłat to 50 tys czekam

 od 3 lat dostaje maj czerwiec  wie nie pitolic  ze płacą to propaganda przed wyborcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Zaliczka na koncie jpo i doplata dodatkowa ok 7 tys powierzchnia gospodarswa 22 ha i co dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na resztę trzeba czekać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

właśnie sprawdziłem konto - dzisiaj przyszedł przelew, tytuł "zaliczka" 7800pln, wniosek składałem na 25ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Aro1975 a czepiali Ci się w końcu tego wniosku co żeśmy rozmawiali czy wszystko OK było?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak tak tylko to dla tych ca maja 5 ha  i 2 tys  to połowa dopłaty no i takich to 80% połowa moich dopłat to 50 tys czekam

 od 3 lat dostaje maj czerwiec  wie nie pitolic  ze płacą to propaganda przed wyborcza

ja w zeszłym roku miałem coś około 52 tyś i od trzech lat maj 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Aro1975 a czepiali Ci się w końcu tego wniosku co żeśmy rozmawiali czy wszystko OK było?

 

wysyłałem korektę tak jak rozmawialiśmy i cisza. tak jak pisałem sprawdzała mi znajoma co się dzieje z wnioskiem jakieś 2 tygodnie temu i był w kontroli administracyjnej

 

na te zaliczki to trzeba było składać jakieś podanie czy coś?. wcześniej przysyłają jakąś decyzję?

 

nic nie składałem, żadna decyzja nie przyszła, zazwyczaj dopłaty dostaję w maju

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zaliczki są wypłacane z urzędu. Nie trzeba było składać żadnego podania, itp. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

50 % z jednolitej płatności obszarowej, płatności dodatkowej, do roślin wysokobiałkowych oraz do owoców miękkich.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj