phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

nieprawda nie tylko kotrole ale różnego rodzaju pomniejszenia małe błędy i kontrole administracyjne  blokują  wypłatę zaliczki

http://www.agrofoto.pl/finanse/osiemnastu-na-stu-rolnikow-nie-otrzyma-zaliczek-doplat,60348.html

a moim skromnym zdaniem nie wiem nawet czy te 80% nawet dostanie myślę że sporo mniej  system nie jest przygotowany do wypłaty zaliczek

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Ematti, ONW to niejednoznaczne określenie. Górskie było 320, ma być 450 zł/ha, specjalne pozostało (?) 264 zł/ha, nizinne I i II trochę mniejsze (nie wiem dokładnie, ale na agrofoto.pl podawali stawki).

Blackfish, to pytanie zadają sobie (i innym) prawie wszyscy rolnicy co roku. Zasada jest jedna - brak zasad.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@thug w artykule który przytoczyłeś jest nawiązanie do art. 24 ust. 2 ustawy o płatnościach bezpośrednich:

 

"Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem ministra, zaliczki będą wypłacane rolnikom, którzy nie zostali objęci kontrolami na miejscu i do których nie mają zastosowania zmniejszenia, wykluczenia i inne kary administracyjne oraz odliczenia, o których mowa w art. 24 ust. 2 ustawy z dnia 5 lutego 2015 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego."

 

Wspomniany zapis w ustawie odwołuje się do art. 1 ust. 1 który to określa unijne przepisy, nadrzędne dla polskiej ustawy, w jednym z nich ( art. 3 rozporządzenia UE 639/2014) zmniejszeniem płatności określono potrącenia wynikające z dyscypliny finansowej. Dodam, że w ogłoszonym przez ministerstwo rozporządzeniu nie ma nawiązania do przytoczonego w artykule przepisu.

 

Składając wszystko do kupy doszedłem do wniosku, że jeśli informacja podana w artykule jest prawdziwą, to zaliczki mogą dostać tylko gospodarstwa niepodlegające dyscyplinie finansowej.

 

Czyżby wciskano nam aż tak parszywą kiełbasę wyborczą, czy to informacja jest błędna i sprowadziła mnie na manowce???

 


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Niestety kiełbasa stary . I to już taka zielona . Dopiero jak przeczytałem te wytyczne drugi raz to sie domyśliłem jak to cwano ktoś wykalkulował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

To wielka ściema PSL tak wielka lipa naszego wielkiego panującego nam papeszaka Sawickiego nie dajcie się u manić tylko na wyborach wywalić to PSL NA BRUK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

To wielka ściema PSL tak wielka lipa naszego wielkiego panującego nam papeszaka Sawickiego nie dajcie się u manić tylko na wyborach wywalić to PSL NA BRUK...

12047122_920926707992315_255701724127165

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Minister twierdzi że ruszają wypłaty zaliczek prośba jak ktoś dostanie niech sie pochwali


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Heee ..... znając nasza władzę , na początek dostaną Ci po kilka hektarów by zawyżyć procentową ilość gospodarstw .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

To może jeszcze trochę brutalnej matematyki:
 
Wypłacane mają być zaliczki na poczet płatności JPO, dodatkowej, do roślin wysokobiałkowych i do owoców miękkich w wysokości 50% tych dopłat, na wypłatę zaliczek przewidziano ok. 2,8 mld zł. Dla tych płatności suma kopert finansowych na rok 2015 wynosi około 7,95 mld zł.
 
Więc przewidziana pula nie pokryje nawet zaliczek na poczet JPO dla wszystkich rolników, ponadto płatności te "nakładają się na siebie" co ponownie zmniejsza liczbę gospodarstw które otrzymają zaliczki. Szacuję, że zaliczki zostaną wypłacone dla 25% w porywach do 35% gospodarstw i będą to gospodarstwa najmniejsze.
 
@andrzej612b i będzie tak jak rzekłeś... W następnym tygodniu będziemy bombardowani informacjami o PO(d)stępach wypłat zaliczek tak aby nasi dzielni przywódcy mogli z hukiem wkroczyć w ciszę wyborczą.
 
Swoją drogą co najmniej dziwnym jest objęcie zaliczkami roślin wysokobiałkowych zamiast płatności do krów, bydła czy też pozostałych hodowli które to najbardziej chyba ucierpiały w skutek suszy która była podstawą do uruchomienia zaliczek... WTF???

Edytowano przez zaq1987

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Jak tak ostatnio patrze na to wszystko to zaczynam się zastanawiać czy może lepiej  zyło by się bez tych dopłat. Sprawdzałem ostatnio beneficjentow wpr za 2014 z mojej okolicy to powiedzmy że 1 na 20 to rolnik a reszta to "posiadacze ziemscy" (po 1-2ha) którzy ciągną darmową kaskę z UE a z rolnictwem nie mają nic wspólnego. Często zdarza się tak ze na tych włościoach w rzeczywistości gospodarują rolnicy a kasa i tak trafia do właściciela. Nie rzadko właściciel żąda jeszcze dodatkowej zapłaty czynszu. Ponadto w wielu gminach wśród beneficjentów dopłat bezpośrednich  są parafie i inne instytucje typu wodociągi itp. - TO JEST JAKAŚ FARSA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rzadko tu zaglądam, ale jestem przerażona tym, jak rolnicy uzależnili się od unijnych dopłat, bo inaczej tego nie potrafię nazwać. Tylko kasa kasa kasa kasa. Jakby byli na socjalu w GOPSie.
Czy na tym obecnie polskie rolnictwo się opiera....na łasce Brukseli?

PRAWDZIWY ROLNIK ŻYJE Z TEGO CO WYPRODUKOWAŁ.

Wybaczcie za te słowa, ale jakoś powyższe wypowiedzi to sprawiły.

Interesuje mnie, czy jest rolnik, który w ogóle nic nie bierze i jest niezależny? Czy można z tego wszystkiego się wypisać i zrezygnować bez konsekwencji oraz wiecznej kontroli? .....po prostu bycie niezależnym gospodarzem, tak jak dawniej było?

Dziwię się też dlatego, gdyż u mnie osobiście nigdy nie interesujemy się tym kiedy przyjdą dopłaty, wiem że przyjdą po prostu, czy styczeń czy grudzień ......nie obchodzi mnie to.....tym bardziej bycie uzależnionym od tego.... Tak trzeba rozporządzać finansami, aby biedy nie było pod koniec roku o ten socjal brukselski.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@thug w artykule który przytoczyłeś jest nawiązanie do art. 24 ust. 2 ustawy o płatnościach bezpośrednich:

 

"Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem ministra, zaliczki będą wypłacane rolnikom, którzy nie zostali objęci kontrolami na miejscu i do których nie mają zastosowania zmniejszenia, wykluczenia i inne kary administracyjne oraz odliczenia, o których mowa w art. 24 ust. 2 ustawy z dnia 5 lutego 2015 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego."

 

Wspomniany zapis w ustawie odwołuje się do art. 1 ust. 1 który to określa unijne przepisy, nadrzędne dla polskiej ustawy, w jednym z nich ( art. 3 rozporządzenia UE 639/2014) zmniejszeniem płatności określono potrącenia wynikające z dyscypliny finansowej. Dodam, że w ogłoszonym przez ministerstwo rozporządzeniu nie ma nawiązania do przytoczonego w artykule przepisu.

 

To jest te dodatkowe 18% gospodarstw które zostały odsunięte od wypłaty zaliczek.

 


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

do Ywa tobie nie zależy na dopłatach co rolnik wyprodukuje ma starczyć to jakiej cholery płaczą producenci mleka świń bydła to ci powiem bo CENY NIEMA  za darmo sprzedają jak by to były lata 80 do 90 była cena wszystko się opłacało wiaderko porzeczek wiaderko jaj i było dużo kasy a teraz... Tak może mówić Kalinowski Pawlak Sawicki bo siedzą na cieplutkich posadach a reszta to co bydło ZA DARMO MAJĄ za***rdalać pytam się ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Rzadko tu zaglądam, ale jestem przerażona tym, jak rolnicy uzależnili się od unijnych dopłat, bo inaczej tego nie potrafię nazwać. Tylko kasa kasa kasa kasa. Jakby byli na socjalu w GOPSie.

Czy na tym obecnie polskie rolnictwo się opiera....na łasce Brukseli?

PRAWDZIWY ROLNIK ŻYJE Z TEGO CO WYPRODUKOWAŁ.

Wybaczcie za te słowa, ale jakoś powyższe wypowiedzi to sprawiły.

Interesuje mnie, czy jest rolnik, który w ogóle nic nie bierze i jest niezależny? Czy można z tego wszystkiego się wypisać i zrezygnować bez konsekwencji oraz wiecznej kontroli? .....po prostu bycie niezależnym gospodarzem, tak jak dawniej było?

Dziwię się też dlatego, gdyż u mnie osobiście nigdy nie interesujemy się tym kiedy przyjdą dopłaty, wiem że przyjdą po prostu, czy styczeń czy grudzień ......nie obchodzi mnie to.....tym bardziej bycie uzależnionym od tego.... Tak trzeba rozporządzać finansami, aby biedy nie było pod koniec roku o ten socjal brukselski.

Ywa, po co wchodzisz na temat, który Cię drażni? Nie wchodź, nie czytaj, załóż wątek "skończyć z dopłatami" i tam wymieniaj poglądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Prawdziwy rolnik nie może żyć bez dopłat bo nie wytrzyma konkurencji dotowanego rolnictwa. proste i brutalne. Można nie pobierać dopłat ale warunki utrzymania zwierząt i inne przepisy Polskie i unijne i tak trzeba spełnić. Jeżeli Polska wyszła by z unii to mogła by wprowadzić np. cła na importowane towary, które są dotowane  i w ten sposób zrównoważyć dotacje do rolnictwa w innych krajach.

Jestem przeciwnikiem unii ale bez dopłat moje gospodarstwo nie jest w stanie funkcjonować i rozwijać się.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka Ywa ma rację, ja również jestem w szoku, że sporo ludzi czeka na te dopłaty, jakby w życiu nic nie zarobili własną pracą. Oczywistą rzeczą jest, że nikt nie może zrezygnować z tych pieniędzy, bo reszta bierze, to aby być w miarę konkurencyjnym, trzeba w tym gów..e uczestniczyć i pajacować w kolejkach przed Agencją. U nas mamy bardzo dobrą ziemię, tzn. klasa tylko 3, ale pola regularnie wapnowane i nawożone od zawsze obornikiem, więc ich potencjał jest duży. Dlatego też uzyskanie 5 ton rzepaku i 9 pszenicy nie jest wielkim wyczynem w miarę sprzyjającym roku. Ale do czego zmierzam. Otóż u nas udział dopłat w ogólnym przychodzie jest śmiesznie mały, tzn stanowi mały procent. Więc od zawsze byłem i nadal jestem za zlikwidowaniem dopłat w całej Unii. Jeśli ktoś jest w miarę kumaty, to widzi, jakie te dopłaty rodzą PATOLOGIE!!!! Można wymieniać godzinami: Ludzie z miasta pieprzą Ci naokrągło, ile bierzesz DOPŁAT, Sawicki z tym głupim uśmieszkiem trąbi w TV, ile milionów płynie na polską wieś, były prezydent W-wy Piskorski przytulał bańkę rocznie za 300 ha orzecha, który, notabene, w PL nawet nie owocował!!! Ilu Waszych znajomych bierze dopłaty, a ziemi nie widzi na oczy? Za komuny nie było takich przekrętów. Jak wyprodukowałeś-dostałeś kasę, a teraz kołnierzyki ciągną grube miliony za przekręty. Gdyby dotacje zlikwidować, skończyłyby się wszelkiej maści przekręty, a cena maszyn stałaby się w końcu normalna. Można tu pisać godzinami o PATOLOGIACH, jakie rodzą dopłaty, ale i tak nic nie zmienimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

W teorii dopłaty są po to aby zrekompensowac nam niską cene zbytu, żeby mąka była tania a co za tym idzie i chleb z niej zrobiony. A że ta teoria raczej nie działa... cóż może znajdzie się kiedyś ktoś mądry i zrobi porządek z rynkiem choc podobno ma byc wolny rynek i kółko sie zamyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

gdyby dopłaty zostały zlikwidowane spora czesc ziemi ornej zamieniła by się nieużytki łaki by nie były koszone spora czesc  mniej zywnosci było by produkowane i zywnosc  by wzrosła   gospodarsta  były by opuszczane i nie miał by kto pracować na polu  młodzi rolnicy wyjeżdżali by za pracą 

zmniejszyło by się zatrudnienie i to drastyczne w branżach około rolnych  maszyny, srodki do produkcji  mysle ze to miejsca pracy w tysiącach

na dopłatach nie tylko rolnicy zarabiają  rolnicy  więcej kupuja  i interes się kreci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy zaginie człowiek, nikogo oprócz rodziny nie interesuje, co się z nim stało, gdzie przebywa czy żyje itd. Natomiast niezgłoszenie do Agencji w ciągu 14 dni zwykłej sprzedaży dajmy na to byka, powoduje ruszenie całej agencyjnej machiny. Piszą do Ciebie listy polecone, dzwonią, grożą!!! Czym? A no właśnie - utratą tych słynnych DOPŁAT. Gdy opowiedziałem znajomym z miasta, co grozi za niezgłoszenie przemieszczenia bądź upadku zwierzęcia, to stwierdzili, że gadam głupoty, bo to niemożliwe. W 2006 roku musiałem wyrobić sobie paszport w związku z wyjazdem do Rosji. Najlepsze jest to, że moje krowy miały go już od roku, ja natomiast wyrobiłem sobie tenże dokument po nich :) Idźcie do dowolnej Agencji, zobaczcie ilu urzędników tam pracuje, pomnóżcie sobie to razy ilość powiatów w PL...Suma wyjdzie kolosalna. Albo ostatni wymysł urzędasów - zazielenienie. Proszę mi wytłumaczyć, bo nie rozumiem, jaki jest sens trzymania poplonu do 1 października, aby spełnić te chore wymogi? Kto orał pole po takim zazielenieniu, to wie, o czym mówię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Dyskusja poszła w nieco innym kierunku niż się spodziewałem - Chcę tylko uświadomić ludziom jakiego wałka starają się nam wcisnąć przed samymi wyborami...

 

@Ywa zgadzam się z Tobą - rolnik powinien móc utrzymać się z własnej produkcji - jednak wprowadzenie dopłat znacznie to zadanie utrudniło wystarczy przeanalizować ceny płodów rolnych i środków do produkcji w okresie przed i po wstąpieniu do UE

 

Unia europejska to nic innego jak komuna która przyszła z cywilizowanego zachodu i która posiada lepsze metody do sterowania rynkiem i kolektywizacji rolnictwa...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Wysokobiałkowa dopłata 420 zł do ha.... a wielu tu krzyczało o 1000-1200. U nas w okolicy masa się rzuciła na łatwą kasę a tera lypa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

kto na przód liczy ten dwa razy liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj