Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#161 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1406 postów

Napisany 16 październik 2014 - 16:14

Dopłaty 2015

no unia jak nie ejst wieczna od wielu lat byla tylko szkoda ze my w te bagno weszlismy ja nic z uni nie bralem i einch pojda stad won a nie to tylko cwaniactwo sie na tym bogaci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 19:18
  •  

#162 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 16 październik 2014 - 17:44

Dopłaty 2015

Kolejny sezon rozpoczęty. Ruszyły wypłaty ONW. Będą podwyżki środków do produkcji. No i germaniecki przemysł zaciera ręce na myśl o wpływach do ich budrzetów.

Polski też zaciera bo u dilerów bieda, u producentów maszyn bieda, transport siadł bo nie ma co wozić - ogólnie każdemu źle. Nawet rolnicy marudzą bo pasowałoby za 5letni ciągnik kupić nowy. 

no unia jak nie ejst wieczna od wielu lat byla tylko szkoda ze my w te bagno weszlismy ja nic z uni nie bralem i einch pojda stad won a nie to tylko cwaniactwo sie na tym bogaci

Może w innych dziedzinach była szkodliwa ale rolnictwo pozostawione samemu sobie byłoby na takim samym poziomie jak przed wejściem do UE. Ciągniki kosztowałyby na zachodzie tyle ile kosztują a nam nikt nie sprzedałby ich w cenie 50% wartości. Wg Ciebie cwaniak kto wymienił park maszynowy za 50% ceny? Dla mnie to rozwojowy rolnik, mający głowę na karku. Pluj sobie w brodę że nie skorzystałeś z dofinansowań. Nawet Młody Rolnik - 50, 75, 100 tys za to że się kawałek tatusia ziemi obrabia. Wymagań praktycznie 0. Piękna sprawa. 

#163 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 16 październik 2014 - 17:55

Dopłaty 2015 Nie każdemu było dane być MŁODYM ROLNIKIEM. Wiekowo może tak ale w posiadaniu gospodarki już nie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 16 październik 2014 - 18:05

Dopłaty 2015

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi dopłatami do bydła??

Mianowicie pisza że dopłata bedzie od trzeciej do 30 sztuki, więc jesli bede miał np 35 sztuk bydła, to dopłate dostane do 30 a do 5 nie czy nie dodtane jej wgl bo mam o 5 sztuk za dużo??

#165 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 16 październik 2014 - 18:26

Dopłaty 2015

Tak  mówią   -  dostaniesz do  30 -stu  a  do  31-ej już nie.

#166 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 16 październik 2014 - 18:27

Dopłaty 2015

Dostaniesz do 30, a do pięciu ostatnich już nie.

Edit; widzę, że o minute się spóźniłem z odp :P

Edytowany przez mlodyhef, 16 październik 2014 - 18:28.

#167 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1406 postów

Napisany 16 październik 2014 - 18:29

Dopłaty 2015

Polski też zaciera bo u dilerów bieda, u producentów maszyn bieda, transport siadł bo nie ma co wozić - ogólnie każdemu źle. Nawet rolnicy marudzą bo pasowałoby za 5letni ciągnik kupić nowy. 

Może w innych dziedzinach była szkodliwa ale rolnictwo pozostawione samemu sobie byłoby na takim samym poziomie jak przed wejściem do UE. Ciągniki kosztowałyby na zachodzie tyle ile kosztują a nam nikt nie sprzedałby ich w cenie 50% wartości. Wg Ciebie cwaniak kto wymienił park maszynowy za 50% ceny? Dla mnie to rozwojowy rolnik, mający głowę na karku. Pluj sobie w brodę że nie skorzystałeś z dofinansowań. Nawet Młody Rolnik - 50, 75, 100 tys za to że się kawałek tatusia ziemi obrabia. Wymagań praktycznie 0. Piękna sprawa. 

tylko zobacz co sie poroblio na wsiach przez ta unie jeden na kilka wsi ma nowy sprzet tkzw obszarnik i wiele hektarow a reszta co maja po 15 30 40 ha i sprzet stary jaki mieli i nic sie nei zmienilo a nawte gorzej maja bo ni sie rozwinac ni nic bo cena ziemi i jak chce sie kupic to obszarniki zjezdzaja si i cene wala taka ze prawdziweg orolnika na to nie stac a jakbysmy nie wchodzili t owszyscy by mieli takei same szanse i by sie powoli ale rownomiernie rozwijalo rolnictwo

#168 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 16 październik 2014 - 18:37

Dopłaty 2015

@Warchest   widzę  że  w Twojej  okolicy  tak samo  -  jeden  ma  dużo  i  jeszcze  więcej  a  reszta  po staremu  .....  na  ,,Młody  rolnik '' za stary  na  inne  za  mało  ha.   a ,, miasto''  patrzy  że  kasę za  darmo  dają  -tylko brać......

#169 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 16 październik 2014 - 18:46

Dopłaty 2015

Nie każdemu było dane być MŁODYM ROLNIKIEM. Wiekowo może tak ale w posiadaniu gospodarki już nie.

Ale 32 tys rolników skorzystało. Po wsi jeżdżą nówki nowe maszyny, sporo osób kupiło używki z zachodu. Samych kombajnów zbożowych ile przybyło gdzie jeszcze 15 lat temu kombajn był rarytasem. Jeśli na kogoś narzekać to na rządzących że puścili nasz przemysł z dymem po 90 roku. Pretensje do UE mogą mieć tylko Ci którym nie dało się skorzystać z pomocy. Lenie, obiboki, niechluje, wiecznie narzekający i nastawieni anty do wszystkiego mają tak jak sobie pościelili. 

tylko zobacz co sie poroblio na wsiach przez ta unie jeden na kilka wsi ma nowy sprzet tkzw obszarnik i wiele hektarow a reszta co maja po 15 30 40 ha i sprzet stary jaki mieli i nic sie nei zmienilo a nawte gorzej maja bo ni sie rozwinac ni nic bo cena ziemi i jak chce sie kupic to obszarniki zjezdzaja si i cene wala taka ze prawdziweg orolnika na to nie stac a jakbysmy nie wchodzili t owszyscy by mieli takei same szanse i by sie powoli ale rownomiernie rozwijalo rolnictwo

Obszarnik to nie wina UE i doskonale o tym wiesz. Czy bylibyśmy w UE czy nie to i tak każdy powiększałby gospodarstwo - stąd powstają obszarnicy. Widzę co Cię boli. U mnie ten co ma 15ha ma najczęściej spore stado krów, nowe maszyny polskiej produkcji, na 40ha jeden brał 135km MFa, drugi 135km Deutza, trzeci JD 120km. 

#170 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 16 październik 2014 - 18:57

Dopłaty 2015

właśnie widać jak się rozwijają ci co nabrali nowego sprzętu,jeden rok załamania ceny płodów rolnych i wielki płacz bo nie ma za co kredytów spłacać,a na strajki przyjeżdżają nowymi ciągnikami za kilkaset tys zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 16 październik 2014 - 18:57

Dopłaty 2015 Młodego rolnika skorzystali ci co się urodzili w odpowiednim czasie.

#172 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 16 październik 2014 - 18:59

Dopłaty 2015

Tak   samo  renty strukturalne  -  dla  szczęśliwców...

#173 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 październik 2014 - 19:07

Dopłaty 2015

@pawelol111, czytam od jakiegoś czasu twoje posty i dochodzę do wniosku że ty jesteś głupszy niż ustawa przewiduje, ciesz się że ty dostałeś za darmo kasę bo pewnie byś był nikim i dużo teraz fikasz i wyśmiewasz się z innych, dostałeś pewnie gospodarstwo od rodziców  już umaszynowione, do tego darmowa kasa, pewnie za ciebie jeszcze pracują, walą rentę strukturalną w gospodarstwo i straszny pracuś z ciebie, reszta to lenie i obiboki, weź się jebnij w ten głupi łeb zanim coś tu nagryzmolisz.       ;[ 

#174 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 16 październik 2014 - 19:20

Dopłaty 2015

@pawelol111, czytam od jakiegoś czasu twoje posty i dochodzę do wniosku że ty jesteś głupszy niż ustawa przewiduje, ciesz się że ty dostałeś za darmo kasę bo pewnie byś był nikim i dużo teraz fikasz i wyśmiewasz się z innych, dostałeś pewnie gospodarstwo od rodziców  już umaszynowione, do tego darmowa kasa, pewnie za ciebie jeszcze pracują, walą rentę strukturalną w gospodarstwo i straszny pracuś z ciebie, reszta to lenie i obiboki, weź się jebnij w ten głupi łeb zanim coś tu nagryzmolisz.       ;[ 

Weź się zamknij jeśli nie znasz sytuacji. Na pracę na tym gospodarstwie poświęciłem już kilkanaście lat życia i sporo zdrowia - już dziś odczuwam skutki od ton ziemniaków na karku.Nie było wakacji, świątku, piątku. Do niedawna MF 255 obrabiał 18ha ornego i 10łąk - orka, koszenie, prasowanie, rozrzutnik, uprawa pożniwna, transport. 

Nikogo nie wyśmiewam. Mówię tylko że są normalni rolnicy którzy skorzystali i brali kredyty na miarę możliwości a dziś mają piękne obejścia i dobre maszyny. Ja nie wziąłem ani złotówki z UE prócz dopłat - kupowałem używane maszyny bo nie miałem możliwości innych ale jestem zadowolony.

Młodego rolnika skorzystali ci co się urodzili w odpowiednim czasie.

Tak   samo  renty strukturalne  -  dla  szczęśliwców...

Normalne życie też dla szczęśliwców bo nie musimy ani bić się w II wojnie światowej ani ginąć w powstaniu więc skończcie to jęczenie że wam źle. 

właśnie widać jak się rozwijają ci co nabrali nowego sprzętu,jeden rok załamania ceny płodów rolnych i wielki płacz bo nie ma za co kredytów spłacać,a na strajki przyjeżdżają nowymi ciągnikami za kilkaset tys zł.

A czym obrobić 30-40-100ha? c330? Strajkują bo wykonują pracę i oddają towar po kosztach. Nie przeszkadza Ci że musisz za nędzne pieniądze oddać swój urobek?

#175 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 październik 2014 - 19:24

Dopłaty 2015

Co normalni? a reszta to co nienormalna że nie skorzystała bo PROW- y, "Młody Rolnik" i inne się zmarnowały bo nienormalni nie chcieli?      ;[ albo jak ktoś nie ma nowych maszyn to już jest gorszy według twojej teorii? bo o niczym innym nie piszesz tylko o nowych maszynach i jak to jest super z Unią.

#176 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1406 postów

Napisany 16 październik 2014 - 19:26

Dopłaty 2015

powiem tak przed wejsciem do unii u nas cala wies gospodarzyla tj wszyscy mieszkancy gospodarzyli i mogli sie utrzymac kazdy mial po trochu i wszystkim bylo dobrze a teraz 4 moze gospodarzy jest normalnych a reszta poupadala taki cel ma unia zeby malych wyniszczyc takich 10 hektarowcow i nawet wiekszych c ot ojest za sukces jak sie wyniszcza slabszych . kiedys zylo sie spokojniej pamietam czasy jak pszenica byla po 33 zł a saletra 40 a teraz co sie stalo swinie przed wejsciem do uni byl czas ze kosztowaly 5 zł a jak weszlismy do unii to hodowle poupadaly bo ylo tak ze sie caly czas dokladalo co teraz jak bedzie 1 wielki obszarnik (rolnik) jak ujebali 20 czy 30 rolnikow i moglo sie utrzymac 30 rodzin a teraz co jeden zatrudni 2 3 ludzi i obrobione owszem postep ale nie to zeby niszczyc innych mam nadziej ze keidys sie to rozpadnie ta cala unia bo w zachodniopomorskim juz obcokrajowcy wykupuja ziemie polska maja swoja to niech sie zajma swoja w swoim kraju a nie do naszej sie dobieraja jak zreszta w dawnych czasach tyle wojen bylo a i tak w naszych rekach pozostala a teraz sprzedadza urzedasy za judaszowe srebrniki i polacy beda robic za parobkow

#177 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 16 październik 2014 - 19:37

Dopłaty 2015

Co normalni? a reszta to co nienormalna że nie skorzystała bo PROW- y, "Młody Rolnik" i inne się zmarnowały bo nienormalni nie chcieli?      ;[ albo jak ktoś nie ma nowych maszyn to już jest gorszy według twojej teorii? bo o niczym innym nie piszesz tylko o nowych maszynach i jak to jest super z Unią.

Nienormalni nabrali ziemi po 80 tys, pozadłużali się, nabudowali obór na 100 krów i nie mogą się wylizać. Jak ktoś brał z głową to ma fajnie, jak poszedł na całość ma do d*py. O to mi chodzi.

powiem tak przed wejsciem do unii u nas cala wies gospodarzyla tj wszyscy mieszkancy gospodarzyli i mogli sie utrzymac kazdy mial po trochu i wszystkim bylo dobrze a teraz 4 moze gospodarzy jest normalnych a reszta poupadala taki cel ma unia zeby malych wyniszczyc takich 10 hektarowcow i nawet wiekszych c ot ojest za sukces jak sie wyniszcza slabszych . kiedys zylo sie spokojniej pamietam czasy jak pszenica byla po 33 zł a saletra 40 a teraz co sie stalo swinie przed wejsciem do uni byl czas ze kosztowaly 5 zł a jak weszlismy do unii to hodowle poupadaly bo ylo tak ze sie caly czas dokladalo co teraz jak bedzie 1 wielki obszarnik (rolnik) jak ujebali 20 czy 30 rolnikow i moglo sie utrzymac 30 rodzin a teraz co jeden zatrudni 2 3 ludzi i obrobione owszem postep ale nie to zeby niszczyc innych mam nadziej ze keidys sie to rozpadnie ta cala unia bo w zachodniopomorskim juz obcokrajowcy wykupuja ziemie polska maja swoja to niech sie zajma swoja w swoim kraju a nie do naszej sie dobieraja jak zreszta w dawnych czasach tyle wojen bylo a i tak w naszych rekach pozostala a teraz sprzedadza urzedasy za judaszowe srebrniki i polacy beda robic za parobkow

1. U mnie też we wsi było kilkanaście gospodarstw - gdzie się ci ludzie podzieli? Starsi poumierali a młodzi mają inne profesje - od agenta ubezpieczeniowego, przez właściciela restauracji, mechanika, elektryka czy też rzeczoznawcy. Ludzie poszli za lżejszym chlebem, swoją pasją itp. Te 5-10ha oddali w dzierżawę lub sprzedali tym co mają następców. Kiedyś na wsi zostawał albo najgłupszy albo pasjonat albo tata kazał i nie było wyjścia. Przyszły lata 90 i ludzie mieli w d*pie orkę paru ha. Na byle leżance skarpety układali i mieli większą kasę z handlu niż z zasranej ziemi. I Unia nie ma tu nic do rzeczy. 

2. Tak wspaniale kiedyś było? Ojciec mój świnie po 1,8 zł sprzedawał, mleko było za marne grosze, nawozy były tańsze ale z racji mniejszego areału gospodarstwo przynosiło mniej zysków. 

3. Teraz też przeżyjesz z 10ha - kilka krów i masz co miesiąc kasę ale na wiele nie starczy więc lepiej tym samym nakładem pracy obskoczyć 30 krów niż 15 i nie klepać biedy.

4. Niemcy kupują tam gdzie są połacia ziemi - to wina rządu że udostępnia sprzedaż. 

Edytowany przez pawelol111, 16 październik 2014 - 19:39.

#178 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 październik 2014 - 19:42

Dopłaty 2015

Nikogo nie wyśmiewam. Mówię tylko że są normalni rolnicy którzy skorzystali i brali kredyty na miarę możliwości a dziś mają piękne obejścia i dobre maszyny. Ja nie wziąłem ani złotówki z UE prócz dopłat - kupowałem używane maszyny bo nie miałem możliwości innych ale jestem zadowolony.

Jeśli nie skorzystałeś z pomocy to powiedz otwarcie że też zaliczasz się do tych nienormalnych.

Normalne życie też dla szczęśliwców bo nie musimy ani bić się w II wojnie światowej ani ginąć w powstaniu więc skończcie to jęczenie że wam źle. 

Strajkują bo wykonują pracę i oddają towar po kosztach. Nie przeszkadza Ci że musisz za nędzne pieniądze oddać swój urobek?

Zdecyduj się w końcu na jakieś konkretne stanowisko bo sam już gubisz się w zeznaniach.

#179 Share Marcz84

Marcz84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:-uprawy polowe -agrotechnika -spotr -ogród -hodowla

Napisany 16 październik 2014 - 19:44

Dopłaty 2015

Panowie z takim negatywnym podejściem, to nie pozostaje nic tylko położyć się i umrzeć. Perspektywy nie są optymistyczne, zgoda, szczególnie jeśli idzie o ceny rynkowe, ale to już było i będzie nie raz. Może lepiej ruszyć głową i poszukać pozytywnych rozwiązań dla siebie zamiast martwić się o cudze kredyty ? 

Jest takie powiedzenie, bez urazy i przytyku dla kogokolwiek, "psy szczekają, karawana idzie dalej" a karawana pompowania kasy w rolnictwo (i pośrednio w całe otoczenie, które z niego żyje) wyruszyła 15 lat temu (SAPARD bodajże 1999), był czas żeby skorzystać. Tylko że wtedy tak jak i teraz łatwiej było ponarzekać, ponasiewać się, wykpić niż pokombinować, zaryzykować, wyjść przed szereg, coś zrobić dla poprawy własnego losu.  

No cóż, a wieś jak podzielona była tak i jest jeden drugiemu wytyka że ten to obszarnik a tamten małorolny, ten to rozwojowy a tamten zacofany, że wieś to dla tego a tamten won. Niestety stan ten zostanie wyrównany dopiero przez "nienaturalną selekcję" wspomaganą niewidzialną ręką/batem rynku i ekonomii, w momencie gdy zostanie po kilku rolników na wieś. Do tej pory chłop pozostanie chłopu wilkiem, jak widać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 16 październik 2014 - 19:46

Dopłaty 2015

Nie. Ty się gubisz. Najpierw narzekania na wielkich że się porozwijali i wykupili ziemię, potem na to że strajkują bo produkcja po kosztach. Jeśli ten duży sprzedaje świnię po kosztach to i mały również. Każdy ma w dupe. Mały zarobi za mało aby żyć a duży za mało żeby spłacić kredyt. 

Nienormalny rolnik dla mnie to taki który nabrał kredytów i ledwo zipie bo przecenił swoje siły i był zachłanny. Jeśli ktoś wykorzystał szansę i ma nowe maszyny - chwalić tylko.